Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE??

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
hodowca

hodowca


Liczba postów : 112
Dołączył : 09/03/2012

JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE?? Empty
PisanieTemat: JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE??   JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE?? EmptyNie 18 Lis 2012, 17:34

Witam, tak jak w temacie opowiedzcie jaki używacie nawozów i co sadzicie o nawozach z allegro mikro makro i co2 z bimbrowni?? CO zrobić aby mieć bujna roślinność .


Akwarium 300l narożne
oświetlenie 2x18w i 30w(opti plant)
filtry tetra tec ex700 i wewnętrzny heila 1000
zwierzęta 5xpaletki ok 30neon 10 czerwono główek 10xkirys para skalarów
podłoże jbl manado i z przodu piasek
Powrót do góry Go down
lisukup




Liczba postów : 2
Dołączył : 30/10/2012

JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE?? Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE??   JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE?? EmptyWto 27 Lis 2012, 22:07

Przy paletkach raczej nie ma potrzeby aby nawozić dodatkowo Solami azotu i Fosforanami.
Jedyne co to od czasu do czasu troszkę chelatu żelaza.
U mnie hula takie "nawożenie" + C02 z kompem i wszystko śmiga aż miło
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE?? Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE??   JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE?? EmptySro 28 Lis 2012, 12:35

Dla bujnej roślinności na pewno warto dodać jakieś źródło węgla. Węgiel w płynie (Easy carbo etc.),bimbrownia (można dwie mniejsze wymieniane na przemian), a najlepiej butla wysokociśnieniowa (dobrze dobrany zestaw nie jest aż taki drogi). Obniży to też w pewnym stopniu pH co będzie korzystne dla ryb.

Warto by sprawdzić poziomy NO3 i PO4, czasem bywa duża dysproporcja i stwarza to problemy.

Sam użyłbym nawozu typu ogólny (micro z potasem np. PGC Aqua-art-u).

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Sponsored content





JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE?? Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE??   JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE?? Empty

Powrót do góry Go down
 
JAKIE NAWOZY BĘDĄ DLA MNIE NAJLEPSZE??
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Jakie nawozy
» Sonda - Najlepsze sklepy na opolszczyźnie
» Nawozy
» Nawozy w kapsułkach
» Nawozy, rosliny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Rośliny w akwarium - nawożenie, substraty, glony, itd.-
Skocz do: