Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Gdzie kupować rośliny

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Gdzie kupować rośliny Empty
PisanieTemat: Gdzie kupować rośliny   Gdzie kupować rośliny EmptyCzw 12 Lip 2012, 07:08

Gdzie się zaopatrujecie w rośliny? Od innych akwarystów? Ze sklepów internetowych, a może stacjonarnych? Które polecanie, a na których się przejechaliście? Gdzie można liczyć za dobrą jakość i ilość w dobrej cenie?
Powrót do góry Go down
Rafal97




Male Liczba postów : 9
Dołączył : 18/01/2012
Skąd : Nysa

Gdzie kupować rośliny Empty
PisanieTemat: Re: Gdzie kupować rośliny   Gdzie kupować rośliny EmptyCzw 12 Lip 2012, 08:49

Topielec... Spadasz mi z tym tematem z nieba, sam miałem zakładać podobny Wink właśnie stoję przed dokonaniem wyboru gdzie (i jakie (no jakie to mniej więcej wiem bo muszą to być te "cieniolubne")) rośliny kupić, ja niestety na żadne z twych pytań nie odpowiem natomiast chętnie przyjrzę się tematowi (a nóż będzie się wypowiadał jakiś akwarysta z okolic Nysy sprzedający rośliny dla początkujących Very Happy )
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Gdzie kupować rośliny Empty
PisanieTemat: Re: Gdzie kupować rośliny   Gdzie kupować rośliny EmptyCzw 12 Lip 2012, 09:57

Jest to temat rzeka.
Zaopatruję się od innych akwarystów, w sklepach stacjonarnych i internetowych Razz.

Rośliny to naturalny materiał i w handlu są zawsze są spore różnice pomiędzy partiami. Warto pytać sprzedawców jak wygląda akurat ich towar i brać na to poprawkę.

Najkorzystniej wychodziłem na kupowaniu u akwarystów. Można trafić na duże ilości, dobrej jakości w korzystnej cenie.

Wystrzegałbym się większości "megazestawów" często sprzedaje się tak kilkanaście roślin po kilka sadzonek, zamiast kilka po kilkadziesiąt (co mogłoby być korzystniejsze). Już najgorzej wyglądają te zestawy z roślin w żelu.

W tradycyjnym handlu(również internetowym patrząc na opolskie sklepy) większość roślin znajdziemy w dwóch formach: koszyk z wełną oraz żel.

W zależności od typu rośliny, potrzeb obie formy są dobre.

Nie można wierzyć w opisy sprzedawców gdzie kubek żelu ma wystarczyć na całe akwarium. Wystarczy w zależności od rośliny, wielkości kubka i gęstości sadzenia na około 15cm na 15cm.

Teraz gdzie:
1. Jeżeli się da to u akwarystów (jeżeli oferują tą roślinę w rozsądnej cenie).
2. Lokalny sprzedawca roślin w koszykach Ridian. Jak widać na aukcjach poszedł w zły moim zdaniem trend dzielenia wszystkiego na pojedyncze sadzonki. Warto zadzwonić albo napisać do Pana Piotra jakieś dwa- trzy tygodnie wcześniej i spokojnie ugadać co i za ile się potrzebuje. Poza allegro, przy większych zamówieniach kupowałem u niego bardzo korzystnie. Niestety lista roślin które można u niego kupić nie jest zbyt długa.
3. Sprzedawcy w internecie:
- Plantica - dość duży wybór roślin w żelu. Jednak trzeba być ostrożnym bo obsługa się tam psuje. Warto zaznaczyć ,że duże pudełko ma nie być tylko dużym opakowaniem z małym wsadem. Ogólnie rośliny zawsze świeże.
- Ostatnio wypróbowałem chyba dość nowego sprzedającego - Planta Garden obsługa była bardzo dobra. A rośliny w żelu świetnej jakości. Widzę ,że mają też rośliny z uprawy wodnej, tych nie próbowałem.
- Jeżeli szukam czegoś rzadszego (nie koniecznie nowość) to najczęściej znajdę i kupię to w sklepie [url]roslinyakwariowe.pl[/url]. Ceny są trochę wyższe, ale wybór największy. Obsługa na dobrym poziomie. Od jakiegoś czasu starają się być znacznie szybsi w realizacji zamówień (jednak nadal jest to maksymalnie 2 tygodnie). Warto kupować u nich z odbiorem osobistym, w sklepie mają kilkanaście pięknych akwariów roślinnych od 900 do kilkunastu litrów.



Powrót do góry Go down
Sponsored content





Gdzie kupować rośliny Empty
PisanieTemat: Re: Gdzie kupować rośliny   Gdzie kupować rośliny Empty

Powrót do góry Go down
 
Gdzie kupować rośliny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [rośliny] Przyjmę mało skomplikowane rośliny do Tanganiki lub zamienię na sprzęt akwarystyczny.
» Gdzie żywy pokarm?
» Razbora Galaxy - gdzie kupić?
» Gdzie w Opolu nabijają butle co2
» zdychające rośliny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Rośliny w akwarium - nawożenie, substraty, glony, itd.-
Skocz do: