Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Zakładam "krewetkarium" Co i jak.?

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Michael De Santa

Michael De Santa


Male Liczba postów : 111
Dołączył : 18/12/2013
Skąd : Ok. Opola

Zakładam "krewetkarium" Co i jak.? Empty
PisanieTemat: Zakładam "krewetkarium" Co i jak.?   Zakładam "krewetkarium" Co i jak.? EmptySro 18 Gru 2013, 18:47

Witam.
Mam zbiornik 54l.(60x30x30) stoi dość długo myślałem nad sprzedażą ale jednak nie...I mam do was kilka pytań ,a mianowicie takie jak :


Twarda woda z tym mam kłopoty w każdym akwa.
Jakie podłoże do "krewetkarium" ?
Jakie krewetki ?
Czy oświetlenie jest dla krewetek znaczące(posiadam słabe oświetlenie do tego zbiornika) ?
Filtracja ?
Co powinienem wiedzieć o krewetkach zanim je kupię ?
Jakie wymagania mają krewetki?
Wady?Zalety?Inne?Coś o czym zapomniałem?
Powrót do góry Go down
luksusu




Male Liczba postów : 19
Dołączył : 04/12/2013
Skąd : Opole/Częstochowa

Zakładam "krewetkarium" Co i jak.? Empty
PisanieTemat: Re: Zakładam "krewetkarium" Co i jak.?   Zakładam "krewetkarium" Co i jak.? EmptySro 18 Gru 2013, 21:30

Może ci trochę przybliżę problematykę posiadania krewetek:
-jeśli chodzi o oświetlenie nie są wymagające co innego jeśli chodzi o rośliny
-filtracja musi być dobra a nawet bardzo dobra najlepiej jak występuje nad filtracja
-co do podłoża, wody i wymagań to zależy jakie chcesz mieć krewetki i według tego dopasowuje się te parametry
- i najważniejsze lepiej trzymać jednogatunkowe krewetkarium lub takie gatunki żeby się nie krzyżowały bo tzw kundelki nie są takie "ładne" oraz psują pule genów i błyskawicznie się mnożą

wady
- hm... trochę zabawy z założeniem jest;)
- są czułe na zmienne warunki wody oraz na duże wahania temperatury.
- musisz uważać jaką obsadę dobierzesz jeszcze do akwarium prócz krewetek jeśli będziesz chciał

zalety
- czyszczą akwarium i dbają o rośliny, a w szczególności o mchy Wink
- fajnie wyglądają
- szybko się w miarę mnożą zależy od gatunku i parametrów w akwarium

Według mnie najlepiej kupować bezpośrednio od innego hodowcy jeśli cię to interesuje to będę kupować krewetki w większej ilości White Pearle lub Sakury i ceny będą znacznie niższe niż w Opolu.
Powrót do góry Go down
 
Zakładam "krewetkarium" Co i jak.?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» [72l] Krewetkarium
» krewetkarium
» Pasożyt w krewetkarium
» Małe krewetkarium
» Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyka w województwie opolskim-
Skocz do: