Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
kiszczak

kiszczak


Liczba postów : 182
Dołączył : 27/01/2012
Skąd : Niemodlin

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyCzw 01 Mar 2012, 17:12

i czy na zasys stosowac jakas gabke?
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyCzw 01 Mar 2012, 21:20

Na wlot gąbka obowiązkowo. A przy tej kaskadzie to się upierasz, bo może warto pomyśleć o kubełku?
Powrót do góry Go down
kiszczak

kiszczak


Liczba postów : 182
Dołączył : 27/01/2012
Skąd : Niemodlin

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyPią 02 Mar 2012, 07:36

Nie mam miejsca na kubelek.
Mialem zamiar zmienic na 50l z 25l ale chyba zostane przy 25l.
A do 25l jaka kaskade 300l/h to chyba zaduzy?
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyPią 02 Mar 2012, 12:37

Ja na Twoim miejscu kaskadę dawałbym jak największą. Przepływ w nich drastycznie spada, gdy wypełnisz je złożem biologicznym, a na rurę wlotową założysz prefiltr mechaniczny w postaci gąbki - taka konfiguracja jest najlepsza. Będziesz mógł rzadziej czyścić a o to właśnie chodzi Smile
Powrót do góry Go down
kiszczak

kiszczak


Liczba postów : 182
Dołączył : 27/01/2012
Skąd : Niemodlin

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyPią 02 Mar 2012, 17:48

Prefiltr zapobiegnie tez przed zasysaniem krewetek do filtra.Czyli 300l/h starczy na 25l czy nie?
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyPią 02 Mar 2012, 21:35

Z tego co kojarzę kaskady 300l/h to takie już totalne maleństwa. Osobiście wziąłbym coś większego.
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyPią 02 Mar 2012, 21:48

Ważne jest, aby kaskada miała regulację przepływu. Przy dużej wydajności 300l/h czy też większej to dobre rozwiązanie, bo możemy skręcić co by nam pralki z akwa nie zrobiło. Silny prąd będzie też męczył krewetki. Tak jak pisze Topielec wydajność na pewno spadnie w miarę użytkowania i wtedy można podkręcać przepływ. Druga ważna rzecz (myślę, że najważniejsza) to objętość kaskady na złoża filtracyjne. Te wydajniejsze mają większą i to jest ich zaletą, a filtracji nigdy za mało. Także jak na mój gust OK byle te duże zmieściły się na ścianę akwarium. A tak na marginesie ja w swoim 35l krewetkarium stosowałem Minikani 120 z przepływem 350l/h i było dobrze.
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyPią 02 Mar 2012, 21:54

Topielec napisał:
Z tego co kojarzę kaskady 300l/h to takie już totalne maleństwa. Osobiście wziąłbym coś większego.
O kurcze sprawdziłem i faktycznie trochę małe te 300l/h. Większe to tak od 600l/h. Tak jak Topielec raczej większą.
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyPon 05 Mar 2012, 07:24

Mam taką 300l/h, jest ze skimmerem, więc używam jej, żeby ściągała film bakteryjny w mojej 25l solniczce, jednak nie wyobrażam sobie, żeby to to funkcjonowało samodzielnie jako filtr Smile Filtry Aquaela z serii FZN mają całkiem dużo miejsca i ładną wydajność, niestety trafiają się czasem głośniejsze egzemplarze.
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l EmptyCzw 15 Mar 2012, 21:11

na 50l polecam hagen aqua clear 30 Smile cena to 82 zł na allegro a cena/jakość = zadowolenie Smile lepiej zainwestować , a nie kupować chińskiego gówna za 15 zł
ja mam aqua clear 20 w moim zbiorniku 30l i jest super a sąsiad kupił tą co wyżej polecam , jest zadowolony w 100% Smile

a co do aqua'ela to fzn 3 sś tylko głośne z tego co wiem Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty
PisanieTemat: Re: Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l   Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l Empty

Powrót do góry Go down
 
Jaka kaskade do krewetkarium pod 50l
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Guianacara owroewefi
» Zamienie kaskade AQUASZUT KASKADA 300
» [72l] Krewetkarium
» krewetkarium
» Witam...Jaki filtr do krewetkarium 54l.?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Filtracja-
Skocz do: