Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 tajniki klarownej wody

Go down 
+6
Mateusz89
marek_z_81
aarset
Maniek
Topielec
perez_
10 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

tajniki klarownej wody - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody - Page 2 EmptySro 30 Paź 2013, 21:17

Oświetlenie nie ma wpływu na klarowność wody, no chyba , że jest bardzo mocne i pojawiają się glony. W przypadku kiedy jest dobrze dobrane do danego akwarium , to krótkie włączenie przez weekend nie mogło być przyczyną zmętnienia wody. Winne może być: filtr, pokarm, ryby.

Filtr - źle dobrany do zbiornika i obsady ryb, kiepski filtr
Pokarm - za dużo podane i pleśnieje , tragicznej jakości i mąci wodę
Ryby - o dużej przemianie materii i zbyt duża liczba w stosunku do ilości wody.

Pozdrawiam

www.innesa.jasky.pl





.
Powrót do góry Go down
Michael De Santa

Michael De Santa


Male Liczba postów : 111
Dołączył : 18/12/2013
Skąd : Ok. Opola

tajniki klarownej wody - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody - Page 2 EmptySro 12 Mar 2014, 18:53

Troszkę dawno to było ale powiem że niemal z dnia na dzień korzenie winogronu oczyszczą wodę i woda bd kryształ. Wiem to z mojego doświadczenia kawałek korzenia winogronu dałem do 112l i następnego dnia woda szklana takiej czystej to jeszcze nie widziałem...
Powrót do góry Go down
 
tajniki klarownej wody
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» ph wody
» ph wody
» Podmiany wody
» Parametry wody
» testy wody

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Woda-
Skocz do: