Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 tajniki klarownej wody

Go down 
+6
Mateusz89
marek_z_81
aarset
Maniek
Topielec
perez_
10 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
perez_

perez_


Male Liczba postów : 101
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : OP

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyPią 02 Mar 2012, 13:51

Czyli jak takową mieć. Proszę opisać swoje doświadczenia. Ja niestety nie opisze bo takowych nie mam Suspect
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyPią 02 Mar 2012, 14:06

Opisz dokładnie swoje akwarium i w jakie prace jak często przy nim wykonujesz, a pewnie powód się znajdzie Smile Coś musi być nie tak, bo w dobrze działającym zbiorniku nie ma mowy o problemie z klarownością.
Powrót do góry Go down
perez_

perez_


Male Liczba postów : 101
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : OP

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyPią 02 Mar 2012, 16:23

52L, filtr wewnętrzny NoName, oświetlenie Led'owe - 27 Led'ów o mocy bodajże 3W jeden (o ile dobrze pamiętam)
prace to podmiana 1/3 wody co jakieś dwa tygodnie+odmulenie dna, parametry wody mieszczą w normie paska dodanego do testu
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyPią 02 Mar 2012, 22:04

Klarowność klarowności nie równa. Jej brak znaczy się. Np. zakwit glonów, zmętnienie biologiczne, czy też mechaniczne. Jak to u Ciebie wygląda?
Powrót do góry Go down
perez_

perez_


Male Liczba postów : 101
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : OP

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 04 Mar 2012, 09:56

napewno mam glony, białe kamyczki są obrośnięte czymś zielonym przypominającym właśnie glony Very Happy coś koło tego link

wczoraj woda zrobiła sie taka jak powinna być lecz trwało to tydzień od podmiany (wydaje mi się iż trochę za długo)

polecacie jakiś preparat ?
Powrót do góry Go down
aarset

aarset


Male Liczba postów : 57
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Opole

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 04 Mar 2012, 10:09

Nie dodawaj niczego do wody. Może przez jakiś czas będzie lepiej, ale to tylko chwilowe usuwanie skutku a najpierw trzeba znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Masz piasek czy żwir?
Powrót do góry Go down
perez_

perez_


Male Liczba postów : 101
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : OP

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 04 Mar 2012, 10:13

żwir kupiony w Obi, wydaje mi się iż dobrze wypłukany a nawet bardzo dobrze
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 04 Mar 2012, 10:22

Może Twój nieznany filtr jest trochę za słaby.
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 04 Mar 2012, 11:08

A tak zapytam, to nowozałożony baniaczek?
Powrót do góry Go down
perez_

perez_


Male Liczba postów : 101
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : OP

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 04 Mar 2012, 11:26

Maniek napisał:
A tak zapytam, to nowozałożony baniaczek?

z dwa miesiące już będzie miał, przed wpuszczeniem osadników stał 3 tygodnie zalany z filtrem z innego akwa

marek_z_81 napisał:
Może Twój nieznany filtr jest trochę za słaby.

filtr, możliwe link

Generalnie przy starcie tego akwa chodziło o jak najniższe koszty........jakoś musiałem żone przekonać do założenia
szkło moje stare z hmm przed 15 lat Smile
filtr taki jak w linku
pokrywa samoróbka z plexi + ledy jakie mi zostały z oświetlenia kuchni (koszt jakieś 30 zeta)
bez obsady zmieściłem sie w 70 złotych
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 04 Mar 2012, 21:05

Mi na herbacianą wodę od Amazonii I i słabej jakości korzeni (te z winogron) pomógł Purigen.
Efekt był prawie natychmiastowy następnego dnia woda krystaliczna.

Jeżeli jest to typowy zakwit bakteryjny - biała woda. To problem jest w tym ,że czegoś za dużo się rozkłada.

Dobrze klarują też podłoża typu ASII+ i Amazonia New.

pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 04 Mar 2012, 21:25

Ja Ci nic nie powiem na temat walki z brakiem klarowności bo mnie to draństwo nigdy nie dopadło (odpukać). Ale filtr mógłby być większy, częstsze podmiany też by się przydały, dwa tygodnie dla takiego litrażu to trochę za długo. Mniej, a częściej. A co z osadnikami, cóż tam pływa?
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyPon 05 Mar 2012, 07:40

A czy czasem czegoś nie dozujesz do wody? Czy dobrze rozumiem, że woda robi się mętna po podmianie i dopiero po jakimś czasie robi się klarowniejsza?
Powrót do góry Go down
perez_

perez_


Male Liczba postów : 101
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : OP

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyPon 05 Mar 2012, 18:04

Topielec napisał:
A czy czasem czegoś nie dozujesz do wody? Czy dobrze rozumiem, że woda robi się mętna po podmianie i dopiero po jakimś czasie robi się klarowniejsza?
nie nic nie dozuje, tak generalnie tak to wygląda

Maniek napisał:
A co z osadnikami, cóż tam pływa?

2 kiryski
3 przeźroczki
2 brzanki rekinie
2 brzanki różowe
8 brzanek sumatrzańskich
1 zbrojnik
i 3 neony (wyrwane siłą z 10L-trowego akwa)
Powrót do góry Go down
perez_

perez_


Male Liczba postów : 101
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : OP

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptySro 14 Mar 2012, 20:02

z tą moją wodą jest tak że, nie było mnie na week w domu, żona ma coś tam pomotała i krótko było włączone oświetlenie. Przyjeżdżam po 3 dniach i woda znów mętna :/
Powrót do góry Go down
offtopic

offtopic


Male Liczba postów : 100
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Bardowick

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptySro 14 Mar 2012, 20:08

To nie masz zegara do oświetlenia?

Wczoraj jak byłem po red cherry (których do tej pory połowy nie ma Mad)
facet miał tak zwany "Hamburger Mattenfilter" piękna klarowna czysta woda Shocked
nie wiem ale im więcej czytam o tym filtrze tym bardziej mi się podoba Very Happy
Powrót do góry Go down
perez_

perez_


Male Liczba postów : 101
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : OP

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptySro 14 Mar 2012, 20:28

mam zegar i właśnie pisałem że żona coś namieszała że wogóle się nie włączało :/
Powrót do góry Go down
offtopic

offtopic


Male Liczba postów : 100
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Bardowick

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyCzw 15 Mar 2012, 09:42

znalazle polska strone na temat Hamburger Mattenfilter:

Link

ciekawe i tanie rozwiazanie.

PS. w zalacznikach PDF jest duzo opisane
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyCzw 15 Mar 2012, 10:29

Jest to ciekawy sposób filtracji, wydajny jak każdy inny w którym jest duże złoże do osiedlania się bakterii. Zajmuje jednak trochę miejsca wewnątrz akwarium. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie do mniejszych zbiorniczków, często stosowane w hodowlach krewetek.

Perez, moim zdaniem masz zdecydowanie za słabą filtrację w tym akwarium w stosunku do Twojej obsady, która swoją drogą jest niezłą zupą rybną. Gorzka prawda Smile Brzanki rekinie to ryby nadające się do zbiorników ok. 1000 litrów.
Powrót do góry Go down
Emil_XXL




Male Liczba postów : 177
Dołączył : 07/08/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyWto 07 Sie 2012, 00:22

neony to rybki stadne i powinno być ich minimum 10sztuk Razz
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptySro 29 Sie 2012, 21:47

Witam
Widziałem na pewnej hodowli tego rodzaju filtrowanie wody i byłem zaskoczony jak to sprawnie działa. A takim systemie "pracowało" ponad 300 zbiorników. Bardzo rzadko są czyszczone te filtry Smile Ważny jest wolny przepływ wody, a to , że zajmują miejsce w akwarium to nie jest problemem. W zamian będziemy mieli wspaniale filtrowaną wodę i zdrowe ryby Smile

Pozdrawiam Andrzej

www.innesa.jasky.pl
Powrót do góry Go down
Emil_XXL




Male Liczba postów : 177
Dołączył : 07/08/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptySro 29 Sie 2012, 23:26

kolega Andrzej właśnie zauważłem że od niego właśnie kupowałem piekne zdrowe i wybarwione neony i danio czerwone Smile

a jak sądzicie czy warto iść w strone takiej filtracji w 375L
jak z czyszczeniem tego i ogólną eksploatacją ?
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyCzw 30 Sie 2012, 12:22

Witam

Osobiście do ozdobnego akwarium zastosowałbym taki filtr. Kubełek nie jest tani a masy filtrującej jest tam w porównaniu do systemu Hambuskiego jest bardzo mało. I czyszczenie takiej maty gąbkowej raz na rok nie jest problemem. Powoli zbiornik za zbiornikiem będę przestawiał na ten system filtrowana.

www.innesa.jasky.pl

Pozdrawiam Andrzej


Smile
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyCzw 30 Sie 2012, 23:32

Dla mnie osobiście miejscem takich filtrów to akwaria hodowlane. Zamaskowanie takiego filtra nie będzie łatwe.

Kubełek nie jest aż tak drogi, a jego czyszczenie to żaden problem.

Nie sądzę by taki filtr mógł funkcjonować cały rok bez czyszczenia. Co z nagromadzonym doc (cod)?
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody EmptyNie 09 Gru 2012, 20:12

Witam

Rozmawiałem z właścicielem i powiedział, że takie filtry całkowicie czyści bardzo rzadko a tam gdzie tarlaki pływają dosłownie raz na rok wyciąga gąbkę i płucze.

Proszę pojechać do nowego sklepu na Pużaka Smile Każde akwarium tak działa.

Pozdrawiam

www.innesa.jasky.pl



.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





tajniki klarownej wody Empty
PisanieTemat: Re: tajniki klarownej wody   tajniki klarownej wody Empty

Powrót do góry Go down
 
tajniki klarownej wody
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» ph wody
» ph wody
» JAK PODNIEŚĆ PH WODY????
» Podmiany wody
» Parametry wody

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Woda-
Skocz do: