Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Sparrow83




Liczba postów : 18
Dołączył : 09/03/2012
Skąd : Gogolin

FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800 Empty
PisanieTemat: FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800   FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800 EmptySob 10 Mar 2012, 06:02

FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800 - Czy ktoś coś o nim słyszał ??

Zastanawiam sięnad doborem filtra i patrze na cene ale z drugiej strony mam do wyboru JBL e 700 w miarę tanio do 112L??

Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800 Empty
PisanieTemat: Re: FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800   FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800 EmptySob 10 Mar 2012, 11:27

Nie miałem do czynienia z filtrem Periha ale brzmi to na kolejną w pełni chińską konstrukcję.
Model który podałeś pobiera 23W na 800l/h przepływu.
Podany przez Ciebie JBL pobiera 15W na 700l/h.

Proponowany przeze mnie Eheim 2213 pobiera 8W na 440l/h.

Kolejną kwestią jest sposób podawania tych litrów na godzinę. W nowszych konstrukcjach najczęściej jest to wartość w warunkach idealnych. Czyli brak konieczności podnoszenia wody i brak wkładów.
Z tego co gdzieś tam kiedyś wyczytałem Eheim podaje te wartości dla serii 221x w warunkach rzeczywistych.
Do tego wszystkiego przy kubełku chyba najważniejsza jest niezawodność, dlatego z góry odrzuciłbym ten Periha.

Polecam Ci z prawie tej samej półki 2213.

Mam do czynienia z JBL e900 oraz dwoma eheimami 2211. JBL był nowy a eheimy kupowane po 50zł z allegro. Na prawdę żałuję ,że nie kupiłem wtedy kolejnego eheima.
Seria classic to niezawodność na lata i super prosta konstrukcja, gdzie nie ma się co zepsuć.

W JBL po roku nie działało to co różni te filtry czyli ręczna pompka do zalewania filtra.

Oczywiście nowe JBL-e i Eheimy Classic też są robione w Chinach Razz.
Powrót do góry Go down
 
FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Filtr zewnętrzny
» drugi filtr
» Filtr matowy
» filtr brzeczyk
» Filtr i grzałki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Filtracja-
Skocz do: