Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Filtr zewnętrzny

Go down 
+5
dzejson90
Mateusz89
marek_z_81
kroni
Pasta872
9 posters
AutorWiadomość
Pasta872

Pasta872


Male Liczba postów : 224
Dołączył : 12/05/2012
Skąd : Dąbrówka Łubniańska

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptySob 09 Cze 2012, 15:44

Witam
Panowie powiedzcie mi jaki mam sobie najlepiej kupić filtr zewnętrzny do akwarium 80l - i chciał bym podłączyć potem do tego filtra termoreaktor, doradźcie coś Very Happy
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptySob 09 Cze 2012, 18:32

eheim, fluval,ja mam sun suna jest bezszelestny.
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyNie 10 Cze 2012, 13:08

Polecam HW 302, tani i cichy.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyNie 10 Cze 2012, 15:52

Polecam eheim-y. Jeżeli ma to być filtr na lata to zwłaszcza seria classic, gdzie nie ma się co zepsuć. Do takiego akwarium z reaktorem dałbym 2215 albo 2224.
Przy serii classic nie trzeba się bać filtrów używanych. By przywrócić taki do stanu "jak nowy" najczęściej wystarczy wymienić trzpień i wirnik. Warto szukać filtrów z zaworami.

Prawidłowo wykonany reaktor prawie nie tłumi filtra. Nie wolno do niego wrzucać żadnych ceramik, biobali czy keramzytu.
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyNie 10 Cze 2012, 17:41

Ja jestem od paru dni także posiadaczem eheima i nigdy w życiu inny filtr Very Happy
2226 kupiłem za 100zł bez osprzętu tylko z wkładami ale chodzi jak marzenie , przepływ zdumiewający , jednak wolę jak filtr bierze 25 W ale tą moc widać a nie jak na niektórych przepływ napiszą 700l/h a kubełek ma 10W to jest śmiech na sali bo po miesiącu przepływ spada o połowę.Tylko eheim kolego!
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: re: Filtr zewnętrzny   Filtr zewnętrzny  EmptyNie 10 Cze 2012, 18:09

Potwierdzam. Ja również mam 2226 Classic z drugiej (a nawet z trzeciej) ręki i hula jak złoto.
Powrót do góry Go down
Pasta872

Pasta872


Male Liczba postów : 224
Dołączył : 12/05/2012
Skąd : Dąbrówka Łubniańska

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyNie 10 Cze 2012, 18:19

Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyNie 10 Cze 2012, 18:37

W ogłoszeniu jest tam raczej eheim 2213. Napis ,że jest dedykowany do 250l to gruba przesada ale do 80l powinien być dobry. Jeżeli sprzedawca daje do niego dwa podwójne zawory to za 100zł jak najbardziej się opłaca (na zdjęciach widać tylko dwie połówki zaworów).
Powrót do góry Go down
Pasta872

Pasta872


Male Liczba postów : 224
Dołączył : 12/05/2012
Skąd : Dąbrówka Łubniańska

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyNie 10 Cze 2012, 19:47

Najlepiej kupił bym używany taki filtr. Na allegro nic nie ma, a może ma ktoś z was do popchnięcia taki filtr ?
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyPon 11 Cze 2012, 20:07

Ja mam tetre EX 700 Smile(nowy model) też bardzo dobry filtr ma 2 miesiące i jest na gwarancji. mi on leży a tobie za 160zł mogę sprzedać Smile
Powrót do góry Go down
Pasta872

Pasta872


Male Liczba postów : 224
Dołączył : 12/05/2012
Skąd : Dąbrówka Łubniańska

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyPon 11 Cze 2012, 20:59

hm pomyśle nad tym ok daj mi kilka dni Razz
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyPon 11 Cze 2012, 21:15

no i rurki z plexi do niego bezbarwne niewidoczne w wodzie Smile
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyWto 12 Cze 2012, 14:54

Ja mam tetre EX 600 chodzi u mnie od 01.05.12 i powiem że chodzi bardzo cicho, spadku przepływu wody jak do tej pory nie zauważyłem Smile
Powrót do góry Go down
aarset

aarset


Male Liczba postów : 57
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Opole

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyWto 12 Cze 2012, 15:09

Szybkie pytanie: kto z Was używał takiego samego filtra przez 5-10 lat bez żadnej awarii?
Po półrocznym użytkowaniu wystawianie opinii na temat używanego filtra nie ma sensu.
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyWto 12 Cze 2012, 15:28

Arset a po co mi wiedzieć jak filtr chodzi po 100 latach jak akwaria się zmienia to i filtry też , n chyba że ktoś nie ma roślinnych gdzie przy zwiększeniu zbiornika i filtrację wypadało by zwiększyć jak się ma za małą.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyWto 12 Cze 2012, 16:10

Mój 2211 chodzi u mnie z krótkimi przerwami jakieś 4lata. Kupiony był używany (pewnie allegrowicz kupił go na niemieckiej wystawce). Nigdy nie miał awarii. W zeszłym roku wymieniłem wirnik na nowy by filtr był cichszy.
Powrót do góry Go down
aarset

aarset


Male Liczba postów : 57
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Opole

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyWto 12 Cze 2012, 17:22

dzejson90 napisał:
Arset a po co mi wiedzieć jak filtr chodzi po 100 latach jak akwaria się zmienia to i filtry też
Stu lat to ja nie dożyję, Tobie życzę. Ale wracając do tematu to kolega pytając o filtr oczekuje sprawdzonych opinii o konkretnych markach. Osobiście nie używam już kubełków, ale przez lata używałem Eheim'ów i z czystym sumieniem polecam tą markę, tak samo jak Mateusz89 i Ty kilka postów wcześniej. Jednocześnie oferujesz koledze zupełnie co innego w komplecie z transparentnymi rurkami. Myślę, że od tego jest inny dział.
A swoją drogą rurki całkiem, całkiem.
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyWto 12 Cze 2012, 17:33

Oferuję ten filtr bo ten mam aktualnie na sprzedaż , a autor tematu sam napisał w tym wątku czy ktos nie ma jakiegoś filtra na sprzedanie.Ja jak kupowałem tetrę to też w ciemno nie kupowałem tylko swoje przy kompie przesiedziałem poświęcając czas na czytanie opini na temat tych filtrów i złego zdania nie spotkałem Smile
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: filtr zewnętrzny   Filtr zewnętrzny  EmptyNie 17 Cze 2012, 18:57

Faktycznie, masz racje że po pół roku wydawanie opinii o filtrze może jest nieco zbyt pochopne, ale napisałem tak, bo nie jest to ani mój pierwszy ani też jedyny Eheim. Łatwiej sie naciąć na nowej chińszczyźnie niż na używanym Eheimie :-) Wszystki fora akwarystyczne na świecie (a co!) rozbrzmiewają pozytywnymi ocenami i to nie jest bezpodstawne. Nie wiem czy Eheimy są bardziej wydajne od konkurencyjnych, ale właśnie z bezawaryjności słyną, czyż nie?
BTW: kubełki wcale nie są "najlepsiejsze" ale jak już kupować to nie byle co.
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyPon 18 Cze 2012, 20:28

Mam 2 Tetratec-ki ex 700 od 2006 roku i pracują do teraz.
Jedyne co w nich wymieniłem to wirniki i w jednym uszczelkę bo sparciała, a prócz tego to standardowo króćce - nie należą do najtrwalszych.
Jak na filtry, w których sercem jest 13 W silnik, to dają radę jeżeli często (raz w tygodniu) przeczyści się kosz/kosze odpowiedzialne za filtracje mechaniczną, bo inaczej ich wydajność maleje.
Jak od czasu do czasu popieścisz uszczelki odrobiną wazeliny technicznej to odwdzięczą się długą i bezproblemową pracą.

Czy poleciłbym je - myślę, że tak. Jeżeli nie masz na filtr z górnej półki (nowe Eheimy) to warto na nie zwrócić uwagę.





Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyPon 18 Cze 2012, 21:28

Jeżeli czyścisz mechaniczny koszyk raz w tygodniu to jesteś na prawdę twardy. Na pewno jest to dobre bo nie doprowadzasz do wysokiego stężenia organiki w wodzie (DOC).
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyPon 18 Cze 2012, 21:36

po prostu rutynowy zabieg, przy podmianie wody - do tego nie trzeba być twardym.
czyszcząc mechanikę raz w tygodniu nie mam gwarancji na niskie DOC, to tylko jeden z kilku kawałków układanki - odmulanie, ilość ryb w zbiorniku, karmienie, to pozostałe części.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyPon 18 Cze 2012, 21:56

Nadal z niecierpliwością czekam na pokazanie Twojego zbiornika.
Przyznam, że bywam bylejaki i nie raz nie chce mi się czyścić filtra 3 miesiące. Nie odmulam granulatu (bo nie wolno). Za to przyznam się, że oszczędnie karmię.
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  EmptyWto 19 Cze 2012, 11:57

Proszę bardzo - niech twoja niecierpliwość zostanie zaspokojona:
https://akwa-opole.forumpolish.com/t308-akwarium-by-tinker-bell
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Filtr zewnętrzny  Empty
PisanieTemat: Re: Filtr zewnętrzny    Filtr zewnętrzny  Empty

Powrót do góry Go down
 
Filtr zewnętrzny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Filtr zewnętrzny do akwa 360 l
» FILTR ZEWNĘTRZNY KUBEŁKOWY - PERIHA EA 800
» Filtr hydroponiczny
» drugi filtr
» Filtr matowy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Filtracja-
Skocz do: