Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?

Go down 
+3
richelieu
marek_z_81
Cannavaro
7 posters
AutorWiadomość
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty
PisanieTemat: Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?   Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? EmptySro 24 Kwi 2013, 11:41

Witam,
Zakładam akwarium i mam pytanie czy lepszy jest piasek rzeczny czy kwarcowy i w jakim rozmiarze bo ja myślałem poszukać 1 mm - 2 mm.
Proszę o pomoc z góry dzięki
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty
PisanieTemat: Re: Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?   Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? EmptySro 24 Kwi 2013, 15:12

Rozumiem, że zakładasz biotop Malawi (sądząc po podpisie). Ogólnie to taki i taki się nadaje jedynie musisz zdecydować jaki kolor Ci się bardziej podoba. Ja u siebie mam ten Jedyny minus to taki, że trzeba go dokładnie wypłukać, ale za to efekt końcowy...
Powrót do góry Go down
richelieu

richelieu


Male Liczba postów : 71
Dołączył : 16/04/2012
Skąd : Dolnyśląsk

Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty
PisanieTemat: Re: Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?   Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? EmptyCzw 25 Kwi 2013, 06:47

Ja u siebie mam piasek z OBI- do piaskownic z atestem. Mimo, że w opakowaniu wygląda na lekko brązowy to w wodzie jest jasny, ale nie na tyle żeby biło bielą po oczach- ma naturalny kolor. I w odróżnieniu od piasku z Castoramy (nie polecam), który chciałem dodać jako uzupełnienie - ten z OBI jest jednakowej gradacji. W castoramowym piasku pełno jest drobnych kamyczków, których nie widać przez opakowanie, a które potem skutecznie utrudniają zasysanie wężykiem Smile
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty
PisanieTemat: Re: Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?   Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? EmptyCzw 25 Kwi 2013, 20:20

Mam ten sam piasek, jest naprawdę OK. Nie za jasny, bez kamieni i nie wymaga tony wody do przepłukania. Więcej płukania miałem z akwarystycznym, kupowanym w małych workach w sklepie na Reymonta. Jeszcze fajniejsze, że nie ma zbyt dużego wpływu na parametry wody. Wcześniej miałem piach Kreisela we wszystkich akwa, ale podbijał dość mocno twardość. O ile w Wiktorii mi to nie przeszkadzało, to u pielęgniczek owszem. Zastąpiłem go prawie w całości piachem z Obi, tylko u haplo jeszcze trochę go po kątach zostało.
Powrót do góry Go down
w-2




Male Liczba postów : 142
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : niby góry

Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty
PisanieTemat: Re: Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?   Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? EmptyPią 26 Kwi 2013, 07:29

Moim zdaniem nie warto przepłacać i wybrać się na pierwszą lepszą żwirownię, przeważnie mają przesiewany piach w różnych gradacjach i do tego w różnych kolorach za grosze. O piachu było na cichlidae.pl niedawno m.in. jak zrobić testy takiego podłoża. Co do koloru to ryby przewaznie stresują się przy bardzo jasnym podłożu.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty
PisanieTemat: Re: Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?   Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? EmptyPią 26 Kwi 2013, 09:31

Dla mnie najładniejszy jest piasek "dziki". Czyli taki niesortowany. Ewentualnie z odsianymi najgrubszymi frakcjami.
Tak samo nie lubię najjaśniejszego kwarcu. W akwarium wygląda nienaturalnie.
Powrót do góry Go down
chlodnica

chlodnica


Male Liczba postów : 76
Dołączył : 17/02/2012
Skąd : Opole

Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty
PisanieTemat: Re: Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?   Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? EmptyPią 26 Kwi 2013, 16:26

W Przyworach jest żwirownia.Piach ekstra.Za grosze.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty
PisanieTemat: Re: Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?   Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy? Empty

Powrót do góry Go down
 
Piasek rzeczny czy piasek kwarcowy?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» 506l - Korzenie, Kamienie i Piasek

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: