Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Krewetki crystal black /red i inne

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Krewetki  crystal black /red i inne Empty
PisanieTemat: Krewetki crystal black /red i inne   Krewetki  crystal black /red i inne EmptySro 20 Mar 2013, 18:17

Witam czy ktoś z Was posiada krewetki crystal black? Dużo o nich czytałem i mam zamiar sobie kupić tylko interesuje mnie jaka gradacja na początek ?? Very Happy
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Krewetki  crystal black /red i inne Empty
PisanieTemat: Re: Krewetki crystal black /red i inne   Krewetki  crystal black /red i inne EmptyCzw 21 Mar 2013, 06:57

Ja posiadam krewetki crystal red i cystal black. Im wyższa gradacja tym krewetka bardziej wrażliwa na wszelkie zmiany parametrów wody. Ja posiadam gradacje od A-S i nie mam żadnych problemów z ich hodowlą. Nasza Kędzierzyńska woda jest wręcz idealna pod hodowlę krewetek. Trzymam je właśnie na kranówie bez jakiś specjalnych zabiegów uzdatniających. Oczywiście podłoże, które utrzymuje odp. parametry wody i cały wystrój typowo pod krewetki. Krewetki lubią krystaliczną wodę. Wcześniej miałem tylko filtr pat mini, który ma taką gąbkę, że mało co czyściła wodę (była lekko mętna). Do tego filtra skleiłem moduł z pleksi, w którym przy cotygodniowym serwisie wkładam nową porcję waty filtrującej (mogę później wrzucić fotkę). Teraz woda jest kryształ a i krewetki chętniej spacerują po akwa. Tygodniowa podmiana ok 40% lub nawet ciut więcej dlatego, że krewetkarium jest nawożone związkami makro, mikro elementami i Easy Carbo. Z moich obserwacji nie zauważyłem żeby nawozy miały jakiś negatywny wpływ na kondycję krewetek. Mało tego to z nadejściem wiosny wszystkie samice zaczęły nosić ikrę Very Happy część już wypuściła młode. Niestety jeszcze nie mam ich na tyle żeby się podzielić.
Tak, że jeżeli planujesz zakup krewetek to z czystym sumieniem mogę je polecić.
Aha, pytasz tylko o Crystal Black. Jeżeli mogę coś zaproponować to kup takie i red. Mogą się krzyżować, ale z takich krzyżówek nie wychodzą hybrydy tylko albo red albo black.
Jeszcze dodam, że czerwone chętniej spacerują po akwa.
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Krewetki  crystal black /red i inne Empty
PisanieTemat: Re: Krewetki crystal black /red i inne   Krewetki  crystal black /red i inne EmptyCzw 21 Mar 2013, 10:07

OO .. teraz to jestem zszokowany !! Myślałem ,że kędzierzyńska kranówa to kamień . Ile byś sobie życzył za gradację A crystal black ? Naprawdę zszokowałeś mnie Wink

PS: Mógłbyś podać na jakiej str. spr. parametry kranówy ??
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Krewetki  crystal black /red i inne Empty
PisanieTemat: Re: Krewetki crystal black /red i inne   Krewetki  crystal black /red i inne EmptyCzw 21 Mar 2013, 12:15

Tak dobrze myślałeś, kędzierzyńska woda to kamień czyli wapń, którego krewetki potrzebują do budowania pancerza.
Strona WIK'u Kędzierzyn-Koźle:
http://www.mwik.com.pl/pliki/badania_wody_2011.pdf

Azotany, azotyny i amoniak potwierdzone testami kropelkowymi JBL. chociaż uważam analizę na stronie bardziej dokładną niż domowe testy.
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Krewetki  crystal black /red i inne Empty
PisanieTemat: Re: Krewetki crystal black /red i inne   Krewetki  crystal black /red i inne EmptyCzw 21 Mar 2013, 12:24

Dzięki za stronke Wink .A co do pytania ile chciałbyś za Gradacje A crystal black ?
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Krewetki  crystal black /red i inne Empty
PisanieTemat: Re: Krewetki crystal black /red i inne   Krewetki  crystal black /red i inne EmptyCzw 21 Mar 2013, 12:28

Niestety tych mam najmniej, zresztą red też jeszcze nie mam za wiele więc na razie nie będę się zajmował sprzedażą. Gdzieś w roślinkach jest pochowanych pełno maluchów, ale trzeba mieć na uwadze, że przeżywalność ich nie jest 100-u %-owa. jak podrosną a ilość ich będzie spora to w odp. dziale przedstawię ofertę.
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Krewetki  crystal black /red i inne Empty
PisanieTemat: Re: Krewetki crystal black /red i inne   Krewetki  crystal black /red i inne EmptyCzw 21 Mar 2013, 12:31

Bardzo fajnie Wink. I tak miałem zamiar zakupić ok 20kwietnia ,więc do tego czasu sam się zorientujesz ile czego jest i za ile . Dzięki za wszystko Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Krewetki  crystal black /red i inne Empty
PisanieTemat: Re: Krewetki crystal black /red i inne   Krewetki  crystal black /red i inne Empty

Powrót do góry Go down
 
Krewetki crystal black /red i inne
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kupię krewetki ''Crystal Red''
» Krewetki RC i inne
» Krewetki Red Cherry lub inne.
» Inne Pupile
» Sprzedam filtry i inne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Inni mieszkańcy akwarium-
Skocz do: