Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?

Go down 
+3
knudson
kroni
Hornet_7
7 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyNie 03 Mar 2013, 11:56

W sprawie piasku: czarny piasek występuje w naturze, choćby na plażach wukanicznych, ale to jest baaaardzo daleko od rejonu występowania neonów :-) Takiego piasku z pewnością nie uda ci się kupić, więc miej świadomość, że to co wrzucisz do akwarium to będzie barwiony zwykły piach. Jaką chemią barwiony tego się nie dowiesz, więc jest niebezpieczeństwo podtruwania ryb. Neon faktycznie nie czuje się dobrze na jasnym podłożu, bo w naturze żyje w takim biotopie: https://www.youtube.com/watch?v=HzKa7d-Ha7Q. Kiedyś faktycznie pisało się, że najlepszy czarny piach itp. ale to jest bzdet. Neonki chce mieć każdy kupujący swoje pierwsze rybki w sklepie, ale 99% z nich nie chce mieć akwarium z biotopem dla neonów. Bo woda brązowa, bo jakieś liście i syf na dnie... (Dla mnie to jest piękne, mam 2 'zasyfione akwa'). Lepiej zrobisz, jak wybierzesz sobie jakiś ciemniejszy piasek, nie taki biały jak np. w akwarystycznym na Reymonta można dostać, tylko np. piasek z OBI - ale taki do piaskownic. Jeśli masz dostęp do piachu gdzieś z rzeki to też się nada, tylko trzeba się pozbyć ewentualnych pasożytów więc jest z tym trochę zachodu. Nie bierz piasku budowlanego Kreisel, bo podbija twardość wody.
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyNie 03 Mar 2013, 11:59

knudson,drażni mnie głupota,kołtuństwo i prymitywizm.nikogo nie zmuszam do słuchania moich rad bo specjalnym akwarystą nie jestem.po prostu nie męcze ryb.nie będę lansował moich tez ale jeżeli ktoś głupio gada to nie sposób przejsć obojętnie.co do mojej wypowiedzi o jeziorze to był dobry wywód bo zaraz potem znalazł się chętny.taki chłyt małketingowy.a widzisz.wystarczyło powiedzieć prawdę prosto w oczy ,a taką opcję zawsze stosuję,a dzidzia już fochem podpierana ,zaoferowanych korzeni nie weźmie bo nie poparłem jego tezy.od tego jest chyba forum?chcesz odpowiedzi-pytaj,dostaniesz odpowiedź.wiesz lepiej-rób po swojemu,i tyle.na każdym forum tak się dzieje,zawsze się ktoś taki znajdzie a mnie puszczają nerwy od głupoty niektórych,upartych osobników.mam tak,sorki ale winny się nie czuję.

na prawdę nie łapiesz bezsensu tego stwierdzenia?przecież to bareizm .
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyNie 03 Mar 2013, 12:16

Poproszę o spokój Smile

Hornet_7 przesadzasz trochę.

Też nie widzę sensu w podchowywaniu ryb. Na prawdę lubisz je później łowić, dla mnie to zawsze katorga.
Ryby stadne ładnie wyglądają tylko w stadzie. Tak będą wyglądały jak smutne niedobitki.

Jako ciemne w miarę naturalnie wyglądające podłoże można wykorzystać granulaty w wersji powder albo shrimp. Bardzo ładnie zbijają twardość węglanową. Adsorbują fosforany.
Jest też do dostania mielona czarna lawa jako składnik podłoża dla bonzai. Tylko ze względu na ostre krawędzie nie będzie się nadawała dla ryb dennych, do tego będzie za lekkie i trudne w utrzymaniu w czystości.

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Lava-fuji-sand

Najładniejszym wyborem chyba będzie piasek ADA congo sand, może masz ochotę zainwestować.

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 3_2_l

Jeżeli chodzi o tła to zwykle są trzy opcje, białe, czarne lub niebieskie.
Tutaj chyba najlepsze będzie czarne.
Dla białego potrzeba przestrzeni za akwarium, warto by lampa je lekko doświetlała.

Oczywiście można wybrać tez gradienty, jasnoszare, błękitne. Białe można podświetlić na pomarańczowo Razz.
Co do tego pomarańczowego to zrobiłem kiedyś taką akcję (choć tylko do zdjęcia). Akwarium zerozłotowe:

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 6

Ryby były tam tylko przez chwilę i jak zacząłem robić zamieszanie ze zdjęciem to się zestresowały.


Ostatnio zmieniony przez Mateusz89 dnia Nie 03 Mar 2013, 12:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Hornet_7




Male Liczba postów : 29
Dołączył : 28/02/2013
Skąd : Nysa - piękna okolica

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyNie 03 Mar 2013, 12:19

Hm.. Korni, nie wiem czy wiesz ale na klawiaturze są dwa przyciski to wstawiania dużych liter (caps lock i shift) czasami warto by było skorzystać Smile Następna sprawa jest taka, że poczytałem trochę forum i co do Twojej uczciwości mam pewne zastrzeżenia, zatem wolę nie mieć styczności z tego typu osobnikami, bo kto wie czy mi nie będziesz próbował wcisnąć jakiego radioaktywnego towaru z Turawy, bądź też z innych "krystalicznie czystych" źródeł na Opolszczyźnie Smile Jak masz problemy z nerwami, to zawsze możesz w swoim zbiorniczku wymienić wodę lub po prostu się popatrzeć na niego przez 5 minut - podobno to odpręża.

Knudson, dzięki Ci wielkie na pewno jesteś tą osobą, której rady chętnie rozważę. Na teraz to przekonałeś mnie do otosków, natomiast z piaskiem jeszcze pomyślę, gdyż trochę czasu jest.

Do "wielkiej" akwarystyki apri cort, pisałaś że w ogóle nie występuje, owszem może jest go ciężko dostać w Polsce ale występuje - polecam lekturę, chociażby na temat plaż na Teneryfie.

Cytat :
http://cdn3.podroze.smcloud.net/t/image/123804/image/DSC_3292.JPG

ah... to poczucie własnej "wiedzy".
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyNie 03 Mar 2013, 14:35

Ok, mam nadzieję, że emocje teraz trochę opadną :-)
Do kroniego - PanKracy tez zastosował chwyt marketingowy i dopiął swego. Ja takich marketingowców na forum nie chcę, dlatego posty zniknęły i z tego co wiem sprawa została załatwiona na privie. Spróbuj napisać na forum miłośników psów, że masz 5 szczeniaczków i jak ktoś nie weźmie to wrzucisz do rzeki. Moim zdaniem nie ma tu róźnicy, może te ryby pożyły nieco dłużej, ale szans na przetrwanie by nie miały. Druga sprawa - postaraj się pisać zgodnie z zasadami języka polskiego, bo w tej chwili trochę ciężko się Ciebie czyta. Chyba nadchodzi czas na "akcję Miodek".

Mateusz - to akwarium podoba mi się chyba najbardziej ze wszytkich Twoich aranżacji :-)

Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyNie 03 Mar 2013, 14:44

knudson napisał:

Mateusz - to akwarium podoba mi się chyba najbardziej ze wszytkich Twoich aranżacji :-)

Z kilometra widać, że w środku sama spirogyra, zielenice i początek sinic. Połatane do zdjęcia Razz
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyNie 03 Mar 2013, 20:06

i wyszło że moja wina?ok.przyjmuję to na klatę ale nie jedź mi w ten sposób Knudson bo nie zasłużyłem.co do powinności wobec kolegi Pankracy to została z nawiązką spłacona.niestety trwało to trochę ale nie byłem w stanie zrobić tego inaczej.czy jak już przyznałem się do winy i odkupiłem grzechy ,możemy przejść do konkretów a nie zajmować się jakimiś pierdołami jak w tym poście?proponuje go w ogóle usunąć bo kupe jadu niepotrzebnego tu jest.to jest porządne forum i tego typu akcje nie powinny mieć miejsca .
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyNie 03 Mar 2013, 21:47


Mocny offtop się zrobił :-/ Wszystko zostało powiedziane, każdy wyciągnął swoje wnioski i nie ma co ciągnąć bo temat tła został wyczerpany. Amen.
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 EmptyPon 04 Mar 2013, 17:35

zamknij ten post knudson,zamknij.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Jakie polecacie tło do czarnego piasku ? - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Jakie akwarium
» Jakie ryby z krewetkami ?
» Jakie nawozy
» Jakie podłoże ?
» jakie testy ?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: