Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Pierwsze akwarium

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
guliwer

guliwer


Male Liczba postów : 12
Dołączył : 26/02/2013
Skąd : zawadzkie

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyWto 26 Lut 2013, 22:53

witam serdecznie to moje pierwsze akwarium wiem że popełniłem kilka błędów proszę o opinie zbiornik 120x40x50 240l oświetlenie 1x30w filtr eheim 2075 podłoże piasek kwarcowy rośliny: anubias nana obsada: yelow,red red ,coclofi,demasoni
Powrót do góry Go down
guliwer

guliwer


Male Liczba postów : 12
Dołączył : 26/02/2013
Skąd : zawadzkie

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyWto 26 Lut 2013, 22:57

Pierwsze akwarium  20130226232826
Powrót do góry Go down
guliwer

guliwer


Male Liczba postów : 12
Dołączył : 26/02/2013
Skąd : zawadzkie

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyWto 26 Lut 2013, 22:58

Pierwsze akwarium  20130226232914
Powrót do góry Go down
guliwer

guliwer


Male Liczba postów : 12
Dołączył : 26/02/2013
Skąd : zawadzkie

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyWto 26 Lut 2013, 23:01

nie umie wstawić fotek może mnie ktoś oświeci jak dodać fotki
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptySro 27 Lut 2013, 06:51

Świetna aranżacja, nr 1 na forum Very Happy
Oczywiście żarty bez urazy Cool

Co do zdjęć:
Ładujesz zdjęcie na jakiś zewnętrzny serwer np: http://imageshack.us/ lub inny jest tego masa.
Kopiujesz link do obrazka.
Wklejasz między nawiasy, przykład: [img ]TWÓJ LINK[/img] (w pierwszym kwadratowym nawiasie po img nie powinno być spacji) - gotowe, lub kopiujesz link obrazka i wklejasz w jedną z opcji wybranej z powyższych okienek nad edycją postu.
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptySro 27 Lut 2013, 07:16

Jest temat, w którym jest wszystko opisane krok po kroku. Nie krępuj się, korzystaj!

https://akwa-opole.forumpolish.com/t29-wklejanie-zdjec
Powrót do góry Go down
guliwer

guliwer


Male Liczba postów : 12
Dołączył : 26/02/2013
Skąd : zawadzkie

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptySro 27 Lut 2013, 22:32

Pierwsze akwarium  20130227232210

Powrót do góry Go down
guliwer

guliwer


Male Liczba postów : 12
Dołączył : 26/02/2013
Skąd : zawadzkie

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptySro 27 Lut 2013, 22:33

wystarczyło pomyśleć to nie boli hhe
Powrót do góry Go down
guliwer

guliwer


Male Liczba postów : 12
Dołączył : 26/02/2013
Skąd : zawadzkie

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptySro 27 Lut 2013, 22:37

najwiekszym błędem jaki popełniłem to był wapień filipiński a niechciałem posłuchac innych co pisza człowiek uczy sie na błedach narazie już tak zostanie w przyszłości będzie zmiana na czarne tło i kamyki ciemniejsze
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyCzw 28 Lut 2013, 06:51

Zapewne doradzali Ci, że jak obrośnie glonem to nie ładnie będzie wyglądał? No i mieli rację. Co do obsady też się nie chciałeś słuchać. Obsada niestety do redukcji.
P.S Nie ma pyszczaka coclofi, pewnie pomyliłeś z socolofi Very Happy
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyCzw 28 Lut 2013, 08:33


Pooglądasz trochę zbiorników, a jeszcze lepiej zdjęć i filmów z biotopu to sam szybko dojdziesz co zmienić na lepsze. Z Malawi akurat materiałów nie brakuje. Ten wapień faktycznie nie wygląda fajnie. Dobrze się uczyc na błędach, ale na cudzych :-) a najlepiej słuchać doświadczonych kolegów, czytać, czytać, czytać i wyciągac wnioski.
Co do nazw - najlepiej przestaw sie na łacińskie. Są jednoznaczne i nie są trudne do opanowania. Nie jesteśmy tu na forum purystami w tym wzgledzie, ale trochę staranności by sie przydało bo to bardzo dobra cecha u akwarysty (i nie tylko).
Powrót do góry Go down
guliwer

guliwer


Male Liczba postów : 12
Dołączył : 26/02/2013
Skąd : zawadzkie

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyCzw 28 Lut 2013, 09:04

obsada została dobrana w jednym z opolskich sklepów przez specjalistów sklep bardzo chwalony polecano mi jeszcze wiecej ale na tyle sie zdecydowałem a teraz wydaje mi sie ze te opinie na temat tego sklepu to właściciel sam pisze wciskaja byle by sprzedać
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyCzw 28 Lut 2013, 12:12


Sorry, nic nie zrozumiałem. Znaki interpunkcyjne, wielkie litery i tym podobne 'wynalazki' bardzo by pomogły.
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  EmptyCzw 28 Lut 2013, 21:51

od tego są fora zeby nie robić głupstw i nie marnować pieniędzy oraz nie męczyć zwierząt.każdy z nas dał d...y pare razy ale trzeba pytać żeby się rozwijać.pozdro.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pierwsze akwarium  Empty
PisanieTemat: Re: Pierwsze akwarium    Pierwsze akwarium  Empty

Powrót do góry Go down
 
Pierwsze akwarium
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Akwarium [112 L]
» Moje pierwsze akwarium - 160L
» akwarium 45l
» ile ryb w akwarium
» Akwarium

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: