Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Wymiana podłoża w akwarium

Go down 
+2
stówa
miro1983
6 posters
AutorWiadomość
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyNie 20 Sty 2013, 16:15

Chciałbym wymienić podłoże w akwarium. Obecnie mam żwirek z dodatkiem kulek gliniano torfowych,a chce zmienić na coś czarnego. Myślę nad ziemią ogrodową z żwirem bazaltowym. Będzie ok? Czy lepiej kupić podłoże ProSoil? Mam 200litrów. Ile bym potrzebował ProSoila żeby było dobrze,a ile ziemi z bazaltem. Co lepsze?
Powrót do góry Go down
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyNie 20 Sty 2013, 17:06

Ja mam nowo założone akwarium na ziemi, sam testuje ta metodę i zobaczymy czy się sprawdzi. Ale wszyscy to mi polecali więc myślę że efekty będą zadowalające. Na razie wszystko mam w normie, rośliny rosną, woda też ok. Ja nie miałem budżetu na ProSoli ale też chciałem to podłoże kupić.
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyPon 21 Sty 2013, 07:17

Ciekawe ile by mnie kosztowało ProSoli do mojego akwa? A na ziemi masz moskitiere i jakiś żwirek?
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyPon 21 Sty 2013, 07:21

Stówa na zdjęciu widzę że masz akwa chyba 450l. Ile Cię przyszedł zestaw z filtrem,szafką,pokrywą świetlówkami? Bo mnie też korci coś większego,tak 400-480l... 200litrów to jest stanowczo za mało. Możesz napisać na priv.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyPon 21 Sty 2013, 11:14

Mirek a jakie masz wymiary dna 100x40 czy 100x50.
Jeżeli zrobisz plażę czy dróżkę możesz mocno zaoszczędzić na granulacie.

A tak byś miał 4cm z przodu i 8cm z tyłu to wychodzą trzy opakowania.
Moim zdaniem granulaty są warte swojej ceny.
Powrót do góry Go down
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyPon 21 Sty 2013, 17:01

To jest akwarium 160L. Szału nie ma ale wystarczy mi.
A tak po za tym to tu masz kalkulator do obliczenia podłoża.
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkulator-podloza.php
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyPon 21 Sty 2013, 17:33

Miro zaczekaj ze 3 miesiące to Ci powiem jakie jest Pro soil bo sam zakupiłem dużo ludzi sobie go chwali.
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyWto 22 Sty 2013, 13:59

Lukasz-odkrywca01 napisał:
Miro zaczekaj ze 3 miesiące to Ci powiem jakie jest Pro soil bo sam zakupiłem dużo ludzi sobie go chwali.

ok;) poczekam do wiosny Wink ale doświadczeni akwaryści,tak jak Mateusz, chwalą to podłoże... Mateusz wie co mówi i co robi w akwarystyce.
Powrót do góry Go down
walher




Liczba postów : 61
Dołączył : 23/05/2012
Skąd : Kędzierzyn - Koźle

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptySob 08 Lut 2014, 09:42

Ja w jednym a moich zbiorników w ostatnim czasie zastosowałem - JBL aquabasics i takie nowe podłoże H2O w połączeniu z kulkami glinianymi - porównując taki układ z JBL manado uważam że to podłoże H2O jest lepsze (ale oni mają tylko kolor ceglany).
Powrót do góry Go down
Lemini

Lemini


Male Liczba postów : 3
Dołączył : 04/04/2014
Skąd : Opole

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptyPią 04 Kwi 2014, 13:40

Polecam ziemię ogrodową z dodatkiem gliny, kupisz ją na allegro http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=11247948
Sam jej używam i jest jakościowo pierwsza klasa. Dodatkowo możesz dokupić nawozy lub też kulki za kilka złoty Smile
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium EmptySob 05 Kwi 2014, 08:02

Lemini w dwóch na trzy napisane posty odkopałaś/eś stare posty by "polecić" konkretne podłoże z linkiem do niego. Wypadałoby się przywitać, napisać coś o sobie, zrobić wątek o akwarium, bo tak większość z nas może sądzić, że jesteś mocno powiązana z tym allegrowiczem.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wymiana podłoża w akwarium Empty
PisanieTemat: Re: Wymiana podłoża w akwarium   Wymiana podłoża w akwarium Empty

Powrót do góry Go down
 
Wymiana podłoża w akwarium
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zacznijmy od podłoża
» wymiana szyby w akwa
» AKARA ELECTRIC BLUE - młode, wybarwione - wymiana za inny asortyment
» Akwarium
» ile ryb w akwarium

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Rośliny w akwarium - nawożenie, substraty, glony, itd.-
Skocz do: