Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Filtr Fluval 205 jakie wkłady

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
vidi64

vidi64


Liczba postów : 9
Dołączył : 12/01/2013

Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady EmptySob 12 Sty 2013, 15:19

Witam niedawno założyłem swoje Akwarium. 112l mam w nim kilka roślinek szybko rosnących i ok 30 rybek głównie gupiki i skalary .Posiadam tez całkiem fajny filtr Fluval 205

Chciałem zapytac jakie prawidłowe wkłady stosowac i w jakiej kolejności by dobrze utrzymać akwarium:)

aktualnie mam:
od dołu:

-ceramika
-węgiel
-zeolit
-watę

z góry dziekuje za dobre rady..
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Re: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady EmptySob 12 Sty 2013, 15:30

Gupiki i skalary razem?? Działają normalnie? Smile
Ja mam ten sam filtr. Używam go ponad dwa lata i złego słowa nie powiem. U siebie mam tak,patrząc od dołu:
-ceramika
-zeolit
-węgiel
-włóknina pod przykrywką górnego kosza.
Tylko węgla nie stosuje się przez cały czas,bo wyjaławia wodę i jak za długo siedzi w filtrze oddaje to co zebrał!!!! Very Happy
Powrót do góry Go down
vidi64

vidi64


Liczba postów : 9
Dołączył : 12/01/2013

Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Re: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady EmptySob 12 Sty 2013, 15:48

słyszałem ze po wyjęciu węgla dobrze jest zastosowac drugą warstwe ceramiki,i tez ktos mi powiedział ze dobrze zacząć od waty by grubszy syf nie doszedł do innych wkładów.. co o tym myslisz??
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Re: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady EmptySob 12 Sty 2013, 15:57

Wkłady ok, chociaż nie wiem po kiego Ci ten węgiel? Niepokoi mnie Twoja obsada. Skalary jak rozumiem masz jeszcze młode, ale z czasem Ci wyrosną z tego akwarium. Ile ich masz?
Na temat węgla są róźne opinie, wielu akwarystów zwłaszcza w USA stosuje go ciągle i twierdzą, że węgiel nie uwalnia po jakimś czasu swojego "ładunku". Są tacy co twierdzą przeciwnie :-) Jakieś 2 lata temu o tym czytałem, nie wiem jaka była konkluzja. Radzę poszperać w sieci i się dowiedzieć jak to wygląda.
Pamiętaj też, że zeolit powinno absorbuje związki azotowe potrzebne roślnom, no i że powinno się go wymieniac co ok.2-3 miesiące, a tak naprawdę to wtedy kiedy zaczyna Ci rosnąć NO3.
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Re: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady EmptySob 12 Sty 2013, 16:00

vidi64 napisał:
słyszałem ze po wyjęciu węgla dobrze jest zastosowac drugą warstwe ceramiki,i tez ktos mi powiedział ze dobrze zacząć od waty by grubszy syf nie doszedł do innych wkładów.. co o tym myslisz??

Z tego co widzę na przekroju to woda najpierw idzie przez gąbkę więc ceramika nie powinna Ci się zasyfiać.
Powrót do góry Go down
vidi64

vidi64


Liczba postów : 9
Dołączył : 12/01/2013

Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Re: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady EmptySob 12 Sty 2013, 16:55

skalarki mam 3 malutkie Smile węgiel juz wyrzuciłem i zastąpiłem go dodatkową ceramiką, a co do fabrycznych gąbek w Fluval 205 to jednak troche syfu przepuszczają do wkładów zamieszczonych z boku, wiec oczyszczanie wspomoge wkładając wate do dolnego pojemniczka;)
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Re: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady EmptyNie 13 Sty 2013, 07:26

Jedna szkoła mówi żeby dać watę z góry,druga żeby z dołu... a co jakby i z góry i z dołu??? Faktem jest że gąbki oryginalne Fluvala syf przepuszczają do komory z mediami. Ale dobrze zrobiłeś dając drugą ceramikę w miejsce węgla. Ja chcę teraz zastosować PURIGEN w moim filtrze...
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Re: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady EmptyNie 13 Sty 2013, 11:49

Czemu nie założysz sobie po prostu gąbki na wlot filtra? Gąbkę w filtrze też da się wymienić na lepszą. Możesz sobie dac grubszą na początek i drobniejszą na dół, dociąć ładnie gdzie trzeba i po problemie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty
PisanieTemat: Re: Filtr Fluval 205 jakie wkłady   Filtr Fluval 205 jakie wkłady Empty

Powrót do góry Go down
 
Filtr Fluval 205 jakie wkłady
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Sprzedam chemię i wkłady do filtrów
» Filtry Fluval
» drugi filtr
» Filtr zewnętrzny
» Filtr matowy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Filtracja-
Skocz do: