Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 co z tym robic?

Go down 
+4
Mateusz89
stówa
vidi64
kiszczak
8 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

co z tym robic? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: co z tym robic?   co z tym robic? - Page 2 EmptyWto 12 Lut 2013, 21:18

gregotsw napisał:
Za mało roślin + nawożenie + dużo światła = glony.

Ja bym na twoim miejscu zastanowił się poważnie albo nad redukcją oświetlenia, albo dosadzeniem dużej ilości roślin. Szczególnie dobre byłyby rośliny szybko rosnące, np. rogatek, moczarka.

Dokładnie tak jak pisze gregotsw.

Co zrobiłeś z tymi roślinami które masz ode mnie, przecież było tego na trzy czwarte tego akwarium?
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

co z tym robic? - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: co z tym robic?   co z tym robic? - Page 2 EmptyWto 12 Lut 2013, 21:22

Na początek dosadź decydowanie więcej roślin. Zaraz pewnie walnę babola bo wkraczam na tereny roślinne (jak cos to poprawiaj Mateuszu :-)), ale tak ostatnio sobie czytałem o EI i z opisu metody wychodzi, że to nie nadmiar mikroelementów powoduje rozwój glonów, tylko niedobór któregoś ze składników. Zresztą sam poczytaj o Estimative Index na rośłinyakwariowe.pl, o ile jeszcze tego nie znasz i wyciągnij wnioski. Zidentyfikuj glona, zrób odpowiednie testy i powinieneś już mieć diagnozę. Moim zdaniem okresowe odcięcie światła rozwiąże problem, ale na krótki okres, bo światło nie jest przyczyną, a chodzi o usunięcie przyczyn a nie tylko walkę ze skutkiem. Syzyfowa robota. Rogatek jest o tyle dobry, że rośnie jak wściekły i wydziela substancje hamujące rozwój glonów, no i ryby go nie wcinają. Ostatnio oddałem sporo, ale jestem w stanie się podzielić jeśli będziesz potrzebował.
Powrót do góry Go down
 
co z tym robic?
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Rośliny w akwarium - nawożenie, substraty, glony, itd.-
Skocz do: