Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Azotany

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Azotany Empty
PisanieTemat: Azotany   Azotany EmptySro 26 Gru 2012, 10:21

Jak pozbyć się NO3 z akwarium?? Nie mogę zejść poniżej 250,g/l!!!!!!! Wodę podmieniam regularnie i filtry też czyszcze w tym samym czasie. mam też problem z GH. Tylko u nas w kranie jest twarda woda i nic z tym chyba nie pójdzie zriobić.... santa
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptySro 26 Gru 2012, 13:44

Na 250 ppm/l NO3 możesz użyć :Purigen, Aquafix NO3, filtr denitryfikacyjny - ale to walka z skutkami, a nie z przyczynami. Woda w kranie nie może przekraczać 50 ppm/l NO3 (odpowiednie rozporządzenie ministra jakiegoś tam), a skąd dalsze 200 ppm/l NO3 ?
Chyba, że testy masz do d...y i pokazują nie prawdę.
Twardą wodę możesz filtrować przez filtr RO lub kolumnę z żywicą jonowymienną, a później dodawać soli podnoszących twardość do żądanej.

Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptySro 26 Gru 2012, 14:46

Jak widzę, jesteś z Gogolina i nasza kranówka nie przekracza u mnie 20ppm NO3 (już dobrze nie pamiętam).
Podmień kilka razy po pół zbiornika.
Tinker ma racje.
Powrót do góry Go down
gettinhigh




Liczba postów : 90
Dołączył : 03/12/2012

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptyCzw 27 Gru 2012, 11:37

Mnie bardziej ciekawi który test akwarystyczny pokazał ci 250mg/l. Chyba że rozcieńczałeś woda RO w odpowiednich proporcjach testowaną wodę w co wątpię...

Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptyCzw 27 Gru 2012, 12:21

mam testy JBL. na tych testach wychodzi wszystko podwyższone. a rybki żyją,są zdrowe. rośliny bujnie rosną... tylko glony osadzają się na szybie i liściach np.anubiasa. nie ma tragedii ,ale wkurza mnie to. testy mam te : http://allegro.pl/jbl-test-6w1-6in1-50-testow-giga-promocja-i2869754985.html
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptyCzw 27 Gru 2012, 12:27

JBL ma taką skalę na przykład, kropelkowy również...

Takie testy paskowe są do niczego, w ogóle nie ma sensu w nie wierzyć.
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptyCzw 27 Gru 2012, 12:32

a jakie polecasz? a glony chyba są skutkiem dużego NO3? czy niekoniecznie?
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptyCzw 27 Gru 2012, 12:34

cały czas było ok,wszystko. ale zawsze coś musi się zepsuć... wszystko jest robione tak jak kiedyś i skąd te glony???
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptyCzw 27 Gru 2012, 14:06

Mikroelementy - to ich nadmiar w wodzie jest odpowiedzialny za "zielenienie" się szyb w akwarium. Ty możesz robić wszystko jak zawsze, ale nie masz wpływu na to co robią wodociągi z siecią. Płukanki, skoki ciśnienia, przeróbki w instalacji przez sąsiadów (o ile mieszkasz w bloku) to wszystko powoduje, że osady w rurach są poruszane i niesione wraz z przepływem wody.
Ja do swojego baniak leje kranowit, filtrowany przez trzy filtry (dwa mechaniczne i jeden blok węglowy) i co jakiś czas mam zielone szyby w akwarium.
Raz po jednym płukaniu sieci w pierwszym bloku filtracyjnym było 2 cm piasku i wszelakiego g...na, które w rurach się znalazło, a wkład filtracyjny 3 dni wcześniej włożony do wywalenia.
Dla mnie zielenienie się szyb w akwarium to jeszcze nie inwazja glonów, tylko codzienność. Smile
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptyCzw 27 Gru 2012, 15:38

Przynajmniej nie jestem sam z glonkami na szybach. To te glonki na niektórych kamieniach też są zapewne od nadmiaru mikroelementów. myślałęm żecoś gorszego się dzieje. mieszkam w domku,więc spoko nikt mi nic nie przerabia Smile
Powrót do góry Go down
chlodnica

chlodnica


Male Liczba postów : 76
Dołączył : 17/02/2012
Skąd : Opole

Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany EmptySob 29 Gru 2012, 18:28

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Azotany Empty
PisanieTemat: Re: Azotany   Azotany Empty

Powrót do góry Go down
 
Azotany
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Woda-
Skocz do: