Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Moje Własne Malawi

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi EmptyPon 01 Paź 2012, 10:21

Moje 200 litrowe akwarium z pyszczakami.

Moje Własne Malawi 1009174JP_xrxpehr Moje Własne Malawi 1009182JP_xrxpehe Moje Własne Malawi 1009267JP_xrxpehs Moje Własne Malawi 1009171JP_xrxpehq Moje Własne Malawi 1009191JP_xrxperh
Powrót do góry Go down
w-2




Male Liczba postów : 142
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : niby góry

Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi EmptyWto 02 Paź 2012, 18:49

Trochę dalekie od ideału by nie powiedzieć kiczowate. Jest kilka zasad w wystroju "malawi" których nie zastosowałeś. Podstawa to jeden rodzaj użytych kamieni, a tu naliczyłem na oko 5..., kolejna to wystrzeganie się wszelkich "daszków" (to coś na środku) i do tego ta "estetyczna" doniczka z przodu - wygląda to jak wielki bałagan. Co do ryb to połączyłeś mięsożerne drapieżniki i roślinożerne, do tego gatunki które nie nadają się do 200 litrów zupełnie. Kolejna sprawa to podłoże - masz gatunki które szukają pożywienia przesiewając je(aulonocary) więc żwir odpada bo ryby się kaleczą, następna - za dużo gatunków i za mało ryb z jednego gatunku...Męczysz ryby.Gulasz.
Najpierw przydałaby się lektura ale nic do stracenia.

w-2
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi EmptySro 03 Paź 2012, 10:54

w-2 napisał:
Trochę dalekie od ideału by nie powiedzieć kiczowate. Jest kilka zasad w wystroju "malawi" których nie zastosowałeś. Podstawa to jeden rodzaj użytych kamieni, a tu naliczyłem na oko 5..., kolejna to wystrzeganie się wszelkich "daszków" (to coś na środku) i do tego ta "estetyczna" doniczka z przodu - wygląda to jak wielki bałagan. Co do ryb to połączyłeś mięsożerne drapieżniki i roślinożerne, do tego gatunki które nie nadają się do 200 litrów zupełnie. Kolejna sprawa to podłoże - masz gatunki które szukają pożywienia przesiewając je(aulonocary) więc żwir odpada bo ryby się kaleczą, następna - za dużo gatunków i za mało ryb z jednego gatunku...Męczysz ryby.Gulasz.
Najpierw przydałaby się lektura ale nic do stracenia.

w-2

Wiesz każdyrobi wystrój sobie taki jaki jemu sie podoba:) A co do akwa to z czasem bede zamieniał na większe 375l Ryby bardzo dobrze sie czuja nie walczą ze sobą. Co do żwirku zamieniłbym na piasek ale kupiłem odmulacz z tetry i nie wiem czy nie bedzie piasku wciagał;/
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi EmptySro 03 Paź 2012, 16:15

Cytat :
Co do żwirku zamieniłbym na piasek ale kupiłem odmulacz z tetry i nie wiem czy nie bedzie piasku wciagał;/

Piasku nie trzeba odmulać. Zanieczyszczenia będą na wierzchu i wystarczy, że je odkurzysz od czasu do czasu.

Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi EmptySro 03 Paź 2012, 22:00

Mateusz89 napisał:
Cytat :
Co do żwirku zamieniłbym na piasek ale kupiłem odmulacz z tetry i nie wiem czy nie bedzie piasku wciagał;/

Piasku nie trzeba odmulać. Zanieczyszczenia będą na wierzchu i wystarczy, że je odkurzysz od czasu do czasu.


Tzn. Słyszałem ze jak sie ma dobry filtr to nawet na wierzchu nie będzie:) Ale pierw mysle o tym zeby akwa powiększyć na takie 150x50x50 (375l)
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi EmptyCzw 04 Paź 2012, 11:27

Jak powiększysz akwa, to i filtrację też będziesz musiał odpowiednio zwiększyć.
Co do wystroju to racja, że każdy robi wedle własnego upodobania i to Tobie się ma w pierwszej kolejności podobać. Jednak jeśli pokazujesz akwarium na forum, to musisz się liczyć z opiniami pozytywnymi i tymi nieco krytycznymi Smile

W-2 podał Ci wiele dobrych wskazówek i gwarantuję Ci, że jeśli byś się do nich zastosował, to jeśli teraz Twoje akwarium Ci się podoba, to po tych zmianach był byś nim zachwycony Smile Wiem o czym mówię, bo każdy z nas kiedyś stawiał swoje pierwsze kroki, zanim trafił na jakieś forum, gdzie starzy wyjadacze potrafili przekazać sporo przydatnej wiedzy Smile

Dla mnie najważniejszą zasadą w zakładaniu akwarium z pielęgnicami, to jak najwierniejsze odwzorowanie ich naturalnego siedliska i wtedy efekt jest zdecydowanie lepszy i również ryby mają namiastkę swojego domu, mimo, że oczywiście one nigdy nie "narzekają" Wink

Jeśli będziesz stawiał nowe akwa to korzystaj z pomocy naszych użytkowników (jest kilku speców od Malawi) i zobaczysz, że nie pożałujesz Smile
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi EmptyCzw 04 Paź 2012, 12:17

Moje zdanie znasz rozmawialiśmy już kiedyś na innym forum.
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi EmptyCzw 04 Paź 2012, 12:28

Topielec napisał:
Jak powiększysz akwa, to i filtrację też będziesz musiał odpowiednio zwiększyć.
Co do wystroju to racja, że każdy robi wedle własnego upodobania i to Tobie się ma w pierwszej kolejności podobać. Jednak jeśli pokazujesz akwarium na forum, to musisz się liczyć z opiniami pozytywnymi i tymi nieco krytycznymi Smile

W-2 podał Ci wiele dobrych wskazówek i gwarantuję Ci, że jeśli byś się do nich zastosował, to jeśli teraz Twoje akwarium Ci się podoba, to po tych zmianach był byś nim zachwycony Smile Wiem o czym mówię, bo każdy z nas kiedyś stawiał swoje pierwsze kroki, zanim trafił na jakieś forum, gdzie starzy wyjadacze potrafili przekazać sporo przydatnej wiedzy Smile

Dla mnie najważniejszą zasadą w zakładaniu akwarium z pielęgnicami, to jak najwierniejsze odwzorowanie ich naturalnego siedliska i wtedy efekt jest zdecydowanie lepszy i również ryby mają namiastkę swojego domu, mimo, że oczywiście one nigdy nie "narzekają" Wink

Jeśli będziesz stawiał nowe akwa to korzystaj z pomocy naszych użytkowników (jest kilku speców od Malawi) i zobaczysz, że nie pożałujesz Smile

TZn ja planuje całkiem inny wystrój jak bede miał wieksze akwa. Planuje własnie bardziej do naturalnego ich srodowiska zrobic;) Mniej kamieni piasek lepsze tło itp. A co do filtra to mam JBL e1500 i wewnętrzny N1000 BIO więc do 375l powinny starczyc Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Moje Własne Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje Własne Malawi   Moje Własne Malawi Empty

Powrót do góry Go down
 
Moje Własne Malawi
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» 375 l malawi
» MALAWI 300
» Nadają sie do Malawi?
» Malawi 720l
» Moje Malawi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: