Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 JAKIE TESTY LEPSZE

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
hodowca

hodowca


Liczba postów : 112
Dołączył : 09/03/2012

JAKIE TESTY LEPSZE Empty
PisanieTemat: JAKIE TESTY LEPSZE   JAKIE TESTY LEPSZE EmptySob 04 Sie 2012, 20:07

Witam, tak jak w temacie co uważacie o testach JBL 6w1 czy te paskowe nie oszukują czy lepsze sa tradycyjne kropelkowe ??
Powrót do góry Go down
aarset

aarset


Male Liczba postów : 57
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Opole

JAKIE TESTY LEPSZE Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE TESTY LEPSZE   JAKIE TESTY LEPSZE EmptySob 04 Sie 2012, 20:13

Zdecydowanie kropelkowe.
Powrót do góry Go down
Emil_XXL




Male Liczba postów : 177
Dołączył : 07/08/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

JAKIE TESTY LEPSZE Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE TESTY LEPSZE   JAKIE TESTY LEPSZE EmptyWto 07 Sie 2012, 00:15

z paskowych JBL robie testy poglądowe bo co do ich dokładności to pozostawiają wiele do życzenia
gdy zrobiłem 3 testy tej samej wody i za każdym razem wynik był inny ale bardzo zbliżony stąd moja opinia odnośnie tych testów
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

JAKIE TESTY LEPSZE Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE TESTY LEPSZE   JAKIE TESTY LEPSZE EmptySro 29 Sie 2012, 21:55

Witam

Mając na hodowli wysokiej jakości dwa ph-metry , sprawdziłem z czystej ciekawości co wskazują paski, kropelki. Krótko mówiąc po wszystkim wylądowały w specjalnym pojemniku - mówią na niego KOSZ Smile

Pozdrawiam

www.innesa.jasky.pl
Powrót do góry Go down
aarset

aarset


Male Liczba postów : 57
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Opole

JAKIE TESTY LEPSZE Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE TESTY LEPSZE   JAKIE TESTY LEPSZE EmptyCzw 30 Sie 2012, 14:22

andy09 napisał:
Witam

Mając na hodowli wysokiej jakości dwa ph-metry , sprawdziłem z czystej ciekawości co wskazują paski, kropelki. Krótko mówiąc po wszystkim wylądowały w specjalnym pojemniku - mówią na niego KOSZ Smile

Pozdrawiam

www.innesa.jasky.pl
Kolega pytał co lepsze: testy paskowe czy kropelkowe? Odpowiedź jest chyba jasna. Nie każdy ma stały pomiar pH i dlatego zapytam cóż to za wysokiej klasy pH-metry?
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

JAKIE TESTY LEPSZE Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE TESTY LEPSZE   JAKIE TESTY LEPSZE EmptyCzw 30 Sie 2012, 22:15

Witam

Wydaje mi się , że po sprawdzeniu wody i ewentualnej reakcji możemy zaszkodzić tylko rybom. Sam straciłem półroczne tarlaki brzanki mszystej. Wskazania były fałszywe, zakwasiłem wodę mocniej i okazało się , że na drugi dzień samice brzanek zostały tylko przeszłością. Pobrałem wodę , sprawdziłem ph-metrem i zrozumiałem swój błąd. Zaufałem kropelkom i sprawdzałem w ten sposób wodę . Ph-metr używałem tylko do przygotowywana wody do tarła. Teraz ufam tylko ph-metrowi.

Seria CPC , model 505 firmy Elmetron z Zabrza, specjalna elektroda Model ERH-11s która zmierzy bardzo miękką wodę i pomiar jest stabilny. Dokładność do trzeciego miejsca po przecinku. Myślę, że taki ph-metr daje wiarygodne wyniki. Używany jest w profesjonalnych labolatoriach.

Do kontroli drugi ph-metr model CP-401. Myślę , że stała kontrola w buforach kontrolujących trzyma elektrodę w w 100% gotowości do dokładnego pomiaru.

www.innesa.jasky.pl

Pozdrawiam Andrzej


Powrót do góry Go down
aarset

aarset


Male Liczba postów : 57
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Opole

JAKIE TESTY LEPSZE Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE TESTY LEPSZE   JAKIE TESTY LEPSZE EmptyPią 31 Sie 2012, 04:15

Wszystko zależy od tego czemu te pomiary pH mają służyć. W domowych warunkach myślę, że kropelki wystarczą, chociaż sam mam stały pomiar, ale tylko do drugiego miejsca po przecinku:). Co innego to profesjonalna hodowla.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





JAKIE TESTY LEPSZE Empty
PisanieTemat: Re: JAKIE TESTY LEPSZE   JAKIE TESTY LEPSZE Empty

Powrót do góry Go down
 
JAKIE TESTY LEPSZE
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» jakie testy ?
» testy wody
» Jakie swietlowki ?
» Jakie nawozy
» Jakie podłoże ?

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Woda-
Skocz do: