Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Moje akwa

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
lider71




Liczba postów : 39
Dołączył : 14/01/2012
Skąd : Pakosławice,Nysa

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 15:47

Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 16:17

Czy kostka się jakoś rozwinęła ?

W pierwszym poście nie ma nic o nawożeniu azotem i fosforem. Nie mierzysz też fosforanów. Tak na moje oko właśnie dlatego rośliny nie szalały na starcie. Te granulaty chłoną fosfor jak gąbka.

Co do cięcia. Obcinałbym to tak by wyszło coś w stylu V taki prześwit między tymi kamieniami dodaje głębi.

No i staraj się bo trzeba wysłać jakąś reprezentację naszego forum na IAPLC 2012 :p
Powrót do góry Go down
lider71




Liczba postów : 39
Dołączył : 14/01/2012
Skąd : Pakosławice,Nysa

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 16:29

Kostka niestety juz nie istnieje. Nic na poczatku nie ma o azocie i fosforze bo na starcie tylko potas Smile akwa istniało ok 6mies nawożenie solami niestety nie rozwijało się tak jak chciałem Mad
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 16:35

Moim zdaniem metoda na starcie tylko potas. Prowadzi najczęściej do glonarium. Wygłodzone rośliny nie rosną, a glony zawsze sobie coś tam znajdą. No daję na początku tylko potas ale przez tydzień albo trzy dni.
Ja tam stosuję: na początku bez mikroelementów.
Choć znów jest wiele dróg do ładnego akwarium.
Powrót do góry Go down
lider71




Liczba postów : 39
Dołączył : 14/01/2012
Skąd : Pakosławice,Nysa

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 17:28

Nie wiem czy zauważyłeś że podłoże to Amazonia,więc rosliny nie mają prawa głodować.Jeżeli mówisz o nawożeniu w początkowej fazie na Amazoni to nie zgodze się z twoim zdaniem absolutnie Mad
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 17:52

LT 250 wygląda tak jak podręcznikowe LT, przynajmniej wedle mojego wyobrażenia, tym bardziej jeśli ma być bezobsługowe Wink Jakieś problemy z takim akwarium Cię spotkały? Na co uważać przy LT?

Kosteczka zapowiadała się bardzo obiecująco, szkoda że nie udało się, mimo wydawało się solidnego podejścia. Teraz akwarium stoi puste?
Powrót do góry Go down
lider71




Liczba postów : 39
Dołączył : 14/01/2012
Skąd : Pakosławice,Nysa

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 18:04

Akwa LT było bezobsługowe,przynajmniej moje.Prace przy akwa to jedynie dolewanie odparowanej wody i wyrywanie roślin Smile zero jakichkolwiek kłopotów typu glony,powiem szczerze że miałem już w zyciu kilka akwari i kilka biotopów ale LT wspominam najlepiej,szkoda ze już nie istnieje,ale szkiełko nadal u mnie stoi i coraz częsciej zaczynam muśleć o powrocie do LT Very Happy może na wiosne Very Happy,a w kosteczce mam teraz morskie ale jeszcz za wcześnie na pokazanie,akwarium na razie dojrzewa,ale na pewno je zaprezentuje.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 18:05

lider71 napisał:
Nie wiem czy zauważyłeś że podłoże to Amazonia,więc rosliny nie mają prawa głodować.Jeżeli mówisz o nawożeniu w początkowej fazie na Amazoni to nie zgodze się z twoim zdaniem absolutnie Mad

Zauważyłem ,że Amazonia. To co napisałem dotyczyło również Amazonii. Po tygodniu przy Amazonii jeden i Power Sand pod nią, testy pokazywały praktycznie zerowy fosfor.
Możesz się nie zgadzać.
Ja tylko piszę jak ja robię na starcie i co mi się sprawdza.

Koniecznie pokaż nam kiedyś solniczkę i opowiedz o sprzęcie itd.
Powrót do góry Go down
lider71




Liczba postów : 39
Dołączył : 14/01/2012
Skąd : Pakosławice,Nysa

Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa EmptyWto 17 Sty 2012, 18:17

Oczywiscie kazdy ma inne sprawdzone sposoby i z tym sie zgadzam,jak równiez z tym ze każdy ma prawo mieć swoje zdanie Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Moje akwa Empty
PisanieTemat: Re: Moje akwa   Moje akwa Empty

Powrót do góry Go down
 
Moje akwa
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Przywitaj się i napisz parę słów o sobie!
» Opolskie sklepy akwarystyczne
» Nowe Akwa
» Zakładanie akwa
» Akwa 200 litrów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: