Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Okno do innego świata

Go down 
+2
macioch
przemo80
6 posters
AutorWiadomość
przemo80

przemo80


Male Liczba postów : 6
Dołączył : 16/02/2015
Skąd : OPole

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptyWto 17 Lut 2015, 10:12

Moje akwa to akwarium narożne 85/85/120 h-50 ok 180l
2.Oświetlenie T5
od frontu:
Sylvana Aquastar 85cm 39W 10000K
Sylvana Grolux 85cm 39W 8000K
JUWEL HIGH-LITE NATURE 44cm 24W 4100K
JUWEL HIGH-LITE DAY T5 44cm 24W 9000K
Sylvana Grolux 30cm 8W 8500K
3. Filtracja:
zewnętrzny Eheim classic 2215
zewnętrzny JBL CRISTALPROFI GREENLINE e901
wewnętrzny AQUAEL UNIFILTER 1000
3. Ryby:
Skalary - 5 szt
Rozbora klinowa - 5 szt
Platka - 2 szt
Glonojad - 1 szt
Otoski - 6 szt
Gurami marmurkowe - 2 szt
Kosiarki - 3 szt
Kirysek pstry - 2 szt
Gupik - 1 szt
Powrót do góry Go down
przemo80

przemo80


Male Liczba postów : 6
Dołączył : 16/02/2015
Skąd : OPole

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptyWto 17 Lut 2015, 10:14

[img]Okno do innego świata 2up9ytk[/img]
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptyCzw 19 Lut 2015, 22:09

koszmarna obsada i podłoże zdecyduj się na coś
Powrót do góry Go down
przemo80

przemo80


Male Liczba postów : 6
Dołączył : 16/02/2015
Skąd : OPole

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptyPon 23 Lut 2015, 17:10

co masz na myśli mówiąc: "koszmarna obsada i podłoże" ?
- to że tobie się nie podoba,
- czy ewentualnie coś faktycznie nie tak np. poszczególne gatunki technicznie do siebie nie pasują lub w podłożu np kamyczki za małe lub za duże ponieważ gdy są takie to .....(uzasadnienie)
Nie boję się krytyki, a wręcz taką oczekuję - tylko konstruktywną. To jest moje pierwsze akwa i zapisałem się na forum, aby czegoś sie dowiedzieć, nauczyć i ewentualnie zaczerpnąć inspiracji bądź może kiedyś być inspiracją dla innych.
Jednak nie będę się przejmował krytyką typu: "nie podoba mi się, no bo nie..."
Reasumując: napisz coś więcej co ci się nie podoba i dlaczego - może faktycznie mam coś do poprawy coś o czym bym już nie wiedział :-D
Powrót do góry Go down
Adamos




Liczba postów : 34
Dołączył : 28/09/2013

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptyWto 24 Lut 2015, 20:18

Witam!
Zbiornik ogólnie wygląda nieźle. Aranżacja dość ciekawa i tak naprawdę osobiste preferencje decydują o odczuciach. Jak dla mnie jest ok. Natomiast jeśli chodzi chodzi o obsadę, to wymaga ona korekty. O to właśnie chodziło Maciochowi. Zaczniemy od szeroko pojętych miejsc występowania (posługuję się nazwami używanymi przez Ciebie; z reguły stosujemy nazwy łacińskie)
- Skalary - Ameryka Południowa
- Razbora klinowa - Azja
- Platka - Ameryka Centralna
- Glonojad - Ameryka Południowa
- Otoski - Ameryka Południowa
- Gurami marmurkowe - Azja
- Kosiarki - Azja
- Kirysek pstry - Ameryka Południowa
- Gupik - Ameryka Środkowa/Południowa
To tak z grubsza. Każdy kontynent, to inne wymagania odnośnie wody, podłoża, wystroju akwarium, itp. Na spokojnie poczytaj, zastanów się i podejmij decyzję, która lokalizacja najbardziej Ci odpowiada, a wtedy na pewno będziemy w stanie pomóc dobrać obsadę. Bardzo ważną rzeczą jest, to jaką wodę masz w kranie (Ph i twardość). Na stronie naszych wodociągów dowiesz się tego bez problemu. Parametry w rejonie Opola różnią się dość znacznie od siebie. I przykładowo jeśli zdecydujesz się na gatunki z Ameryki Południowej, to wiedz, że wymagają wody o niższym Ph i niższej twardości. Oba parametry będziesz w stanie skorygować sam, a odpowiedź jak znajdziesz na naszym forum. To tyle na razie.
Pozdrawiam
Adamos
Powrót do góry Go down
Alantartak




Liczba postów : 104
Dołączył : 04/04/2013
Skąd : Lasowice Wielkie

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptyWto 24 Lut 2015, 21:01

macioch ciągle swoje a akwa całkiem fajne
obsada taka sobie ale ja sam a i pewnie kolega macioch tak zaczynał
Powrót do góry Go down
przemo80

przemo80


Male Liczba postów : 6
Dołączył : 16/02/2015
Skąd : OPole

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptyWto 24 Lut 2015, 21:51

Dzięki za konstruktywne wypowiedzi.
Teraz właśnie mam nad czym myśleć i czuję się zachęcony, żeby coś zmieniać...
Jak tylko coś się zmieni to będę się chwalił :-D
Pozdro
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptySro 25 Lut 2015, 15:21

Moim zdaniem nie każde akwarium jest i musi być biotopowym. Bez dużej analizy wymienione ryb mogą żyć razem w tym akwarium.
Podoba mi się stan niektórych roślin, Pogostemon helferi nie jest łatwą rośliną.
Trochę inaczej zorganizowałbym ścieżkę, obłożyłbym jej brzeg kamieniami i zastosowałbym piasek albo drobniejszy żwir.
Ładne akwarium towarzyskie.

Panowie skończcie te pyskówki, te wspaniałe hobby powinno nas łączyć.
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata EmptySro 25 Lut 2015, 19:18

Kto nie zaczynał od towarzyskiego niech pierwszy rzuci kamieniem ;-)
Akwarium nie jest brzydkie (zresztą to kwestia gustu), tylko z obsadą trochę poszalałeś. Mam nadzieję, że z czasem pójdziesz zdecydowanie w jedną stronę i niekoniecznie musi to być jakiś modelowy hardkorowy biotop.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Okno do innego świata Empty
PisanieTemat: Re: Okno do innego świata   Okno do innego świata Empty

Powrót do góry Go down
 
Okno do innego świata
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: