Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 "Częściowy" restart akwarium

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
pablo181

pablo181


Male Liczba postów : 34
Dołączył : 14/02/2014
Skąd : Malnia k. Gogolina

"Częściowy" restart akwarium Empty
PisanieTemat: "Częściowy" restart akwarium   "Częściowy" restart akwarium EmptyCzw 06 Mar 2014, 15:06

Witam,
to mój pierwszy poważny post tutaj Smile

Mam zamiar zrobić częsciowy restart mojego baniaka, a dokładnie, wymienić całe podłoże (mam aktualnie sam gruby żwir i nic za bardzo nie chce w tym rosnąć) na granulat, pozmieniać aranżację i poukładać sensownie całą zieleninę.

I teraz do sedna.
Plan mam taki aby ryby na tydzień przenieść do aqwa zastępczego, a moje akwarium po przebudowie w 3/4 zalać wodą która była a 1/4 nowej odstanej itp.

I teraz pytanie, czy jak zrobię tak jak powyżej, to czy też bedę musiał odczekać te 3 tyg, aż cały cykl azotowy się dokona, czy nie będzie to miało miejsca (niby większośc bakterii zostanie) i mogę po paru dniach wszystko wpuścić spokojnie do baniaka?


I jeszcze jedno pytanie z innej beczki, mam filtr kaskadowy Aquel FZN 2 (baniak 112 L) dosyć dużo zieleni czy potrzebny jest montaż napowietrzacza, bo nie za bardzo podobają mi się bombelki w akwarium. Pytam, gdyż czytam dużo sprzeczynych opinii, jedni są za inni przeciw?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję
Powrót do góry Go down
Michael De Santa

Michael De Santa


Male Liczba postów : 111
Dołączył : 18/12/2013
Skąd : Ok. Opola

"Częściowy" restart akwarium Empty
PisanieTemat: Re: "Częściowy" restart akwarium   "Częściowy" restart akwarium EmptyCzw 06 Mar 2014, 20:05

Hym... też w moim 112 l. robię tak że za zwyczaj około 50-60 l. wody odlewam ... po skończeniu roboty świeżą i starą wodę wlewam do aqua i nie mam nigdy z tym problemu ryby wpuszczam następnego dnia jak już wszystko osiądzie i dojdzie do siebie...
W 112 l. mam napowietrzacz ale jest włączany tylko albo rano od 7 do 12 albo wieczorem od 18 do 21 ale to różnie bywa.
Powrót do góry Go down
 
"Częściowy" restart akwarium
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Restart akwarium.
» akwarium 45l
» ile ryb w akwarium
» Akwarium
» Akwarium [112 L]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: