Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Początkujący akwarysta- założenie akwarium.

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Vataran




Liczba postów : 5
Dołączył : 02/03/2014

Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. EmptyNie 02 Mar 2014, 19:50

Witam wszystkich opolskich akwarystów.

Na wstępie mówię od razu, że jestem zielony w temacie akwarystyki i zwracam się do wszystkich członków forum z prośbą o pomoc w (czym by innym) ZAŁOŻENIU AKWARIUM.
Ostatnio bardzo mi się spodobały akwaria i chciałbym sobie założyć własne.
Nie mam jednak zielonego pojęcia czy doświadczenia w tym temacie- a nie chciałbym później być niemile zaskoczony, że coś spieprzyłem. Jedyna moja wiedza w tym temacie to co wyczytałem w internecie i na YouTubie - nie daję jednak 100% wiary wujowi Google i chciałbym zasięgnąć informcji od autentycznych akwarystów z okolicy.
Tak więc, po gruntownym przeglądzie mojego domu znalazłem miejsce w moim pokoju gdzie mógłbym zakwaterować zbiornik z rybkami.
Interesuje mnie zbiornik ok 100l- 112l mi pasuje super. Co o tym sądzicie??
Dalej nie wiem kompletnie jaki filtr (wewnętrzny, zewnętrzny, jakieś kubełki, kaskady...), pompki, termostaty napowietrzacze, rośliny, o rybach to już nie wspomnę.
Prosiłbym was  radę w tej kwestii. Powiedzcie co bym potrzebował i jak to widzicie.
a wszelkie rady i opinie będę wdzięczny.

Na koniec wrzucam kilka linków z ofertami z neta- co o tym sądzicie, chłam czy się nada. Czy warto, czy coś pozmieniać???


http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/akwarium-112l-ap-czarne-mega-wyposazenie-pro-2-i4022840611.html

http://allegro.pl/112-zestaw-akwarium-112l-profil-full-wypo-gratisy-i3999385645.html?utm_source=archiwum_allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Product&utm_term=Dom+i+Ogr%C3%B3d-5_Zwierz%C4%99ta-1528_Akwarystyka-1118_Akwaria+i+zestawy-5338_Zestawy-28048

http://www.zoologiczny.sklep.pl/Diversa_Startup_80_zestaw_akwariowy_112L_prostokatny_kolor_czarny__25_72___13129

Takie jeszcze moje pytanka, jakie ryby i jaką ilość mógłbym w takim akwarium trzymać, praz mam zapytanie, że filtr i cały osprzęt akwarium pracuje cicho by można było spokojnie spać???

Czekam na wasze opinie.

Pozdrawiam

Damian
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Re: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. EmptyNie 02 Mar 2014, 21:07

Witaj!

Skoro jesteś zielony to czytaj jeszcze, aż przestaniesz być zielony. Dopiero później zakładaj akwarium.
Na początek poczytaj o cyklu azotowym, pielęgnacji akwarium, podmianach, o występujących biotopach i o rybach które chcesz hodować.

Co do doboru sprzętu do akwarium to jest to temat rzeka. Przeczytaj cały dział "Prezentacje akwariów" i wybierz które zbiorniki Ci się podobają. Następnie możesz się wzorować na sprzęcie (najczęściej jest wypisany) który ktoś wykorzystał.

Pomyśl o akwarium bez giętej szyby. Ze znacznie większym filtrem niż te mega wyposażone. Aukcje powinny nazywać się "minimalnie wyposażone". To najtańszy możliwy sprzęt. Do tej wielkości akwarium szukaj coś pokroju Eheim-a 2213 albo 2215.

Pamiętaj też, że w akwarystyce warto wybierać dobry sprzęt, który później daje wyniki i zadowolenie.

Tej wielkości akwarium z dobrze dobranym sprzętem powinno być na tyle ciche by można było spać spokojnie obok. Każda pompa wirnikowa jest na początku trochę głośniejsza i z czasem cichnie. Związane jest to z procesem osiadania biofilmu na wirniku.

Pamiętaj czytaj nim kupisz, czytaj nim założysz i czekaj minimum dwa tygodnie od zalania nim wpuścisz pierwszą rybę.
Powrót do góry Go down
Vataran




Liczba postów : 5
Dołączył : 02/03/2014

Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Re: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. EmptyNie 02 Mar 2014, 21:46

Co sądzicie o tym filtrze
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtracja/filtry-zewnetrzne/akwarium-150l/filtr-tetratec-nowy-p-15176.html

Dlaczego akwarium bez giętej szyby jest lepsze, jakie to ma zalety??
Mi by pasował zbiornik 112l albo 120l. Takie optymalnie wpasuję w pokój.
Mateusz, czyli radzisz nie kupować "zestawów na mega wypasie", tylko wszystko osobno dobrać??
Co ile trzeba tali filtr zewnętrzny czyścić, i czy trzeba wyrzucić wtedy wkłady i kupić nowe czy można je przepłukać??
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Re: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. EmptyNie 02 Mar 2014, 22:33

Nie polecam Tetr, ładnie filtruja ale za dużo cieknacych musiałem naprawiać. No i za mały :-) do tego akwarium 700 będzie na styk.

Nie polecam zgiętej szyby bo to gorzej wygląda, więcej kosztuje i mniej ma litrów.
Nie brał bym takiego zestawu. Lepiej wszystko osobno. Jak pisalem patrz co Ci się podoba.
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Re: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. EmptyPon 03 Mar 2014, 14:50

Cześć,

Tak jak Mateusz napisał kup wszystko osobno, co do filtracji to mam eheim-a 2213 oraz tetra tec ex 600 i oba sprawdzają się dobrze. Tetra działa u mnie już rok lub więcej i jak do tej pory nie było problemów, 2213 mam od 6 miesięcy i też działa bez zarzutów ale gdybyś się zdecydował na eheim-a 2213 to kup wersję z zaworami bo to ci ułatwi późniejsza obsługę filtra.
Powrót do góry Go down
Vataran




Liczba postów : 5
Dołączył : 02/03/2014

Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Re: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. EmptyPon 03 Mar 2014, 18:51

Podpatrzyłem od jednego forumowicza filtr który ma w podobnym akwarium:
http://www.rybarium.pl/jbl-cristalprofi-e701-greenline-energooszczedny-filtr-kubelkowy.html

Co o tym sądzicie, nada się???

Prosiłbym was o wyjaśnienie jaka grzałka by mi była potrzebna oraz jakie oświetlenie???
Widziałem pokrywę z diversa 2x18W, czy to wystarczy?

Pozatym powiedzcie mi ogólnie jakie rybki się nadają na taki litraż- 112l lub 128l. Wiem, wiem- co mi się podoba, tyle ja nawet nie wiem jakie są i wgl które mogą być razem.
Na pewno bym chciał mieć Neony Innesa.

Co radzicie???
W przyszłym tygodniu chce się udać do AQUA Serwisu na Pużaka aby tam zasięgnąć rad.
Powrót do góry Go down
Vataran




Liczba postów : 5
Dołączył : 02/03/2014

Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Re: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. EmptySro 05 Mar 2014, 19:36

Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Re: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. EmptySro 05 Mar 2014, 19:39

Zupełnie standardowy zbiornik ze standardową pokrywą.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty
PisanieTemat: Re: Początkujący akwarysta- założenie akwarium.   Początkujący akwarysta- założenie akwarium. Empty

Powrót do góry Go down
 
Początkujący akwarysta- założenie akwarium.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» akwarium 45l
» Szafka pod akwarium
» Akwarium
» Akwarium [112 L]
» Akwarium

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: