Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 stała podmiana wody

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyNie 02 Lut 2014, 20:39

Od jakiegoś czasu bije się z myślami o stałej podmianie wody. Nawet poczyniłem niewielkie kroki w tym kierunku i prowizoryczna instalacja już od kilku dni hula.
Przeszukuje sieć i jak na razie to mam remis - tyle samo opinii za i przeciw.
Jakie są wasze zdania na temat stałej podmiany?
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyNie 02 Lut 2014, 20:48

Jak rozwiązałeś instalację stałej podmiany wody?

Czy standardowo masz przelew górny do kanalizacji?
Czy do akwarium lejesz mieszaninę RO/kran czy samą wodę prosto z sieci?

Duże znaczenie za pewne ma typ akwarium w którym ma być taka podmiana robiona.
Jeżeli woda która jest dolewana ma parametry takie jakie chcemy utrzymywać w akwarium to jestem jak najbardziej za taką podmianą.

W tym momencie w żadnym prowadzonym przeze mnie akwarium nie ma takiej instalacji.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyCzw 06 Lut 2014, 17:15

by pass na powrocie wody z sampa, uzupełnianiem wody zajmuje się automat.


Kranowit, lanie mieszanki RO/kran jak na razie nie ma sensu przy by-pasie, jak by był przelew w sumpie  to jak najbardziej


Święty Gral akwarystyki Wink
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyCzw 06 Lut 2014, 19:32

Tinker wstaw fotki bo pewnie nie tylko ja jestem ciekawy jak masz to zrobione.
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyPią 07 Lut 2014, 16:00

jak posprzątam w szafce Very Happy
Powrót do góry Go down
akwarysta77

akwarysta77


Male Liczba postów : 154
Dołączył : 13/03/2012
Skąd : KĘDZIERZYN-KOŹLE

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyPią 07 Lut 2014, 18:10

Ja też z miłą chęcią to obejrzę  Wink  jak to wygląda  Laughing
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyPon 10 Lut 2014, 18:08

to bardzo prosta konstrukcja:
na powrocie z pompy jest założony bay-pass jaki można kupić w AquaMedic i wężykiem 6/4 jest spuszczana woda do kanału. Za pomocą czujnika poziomu cieczy (model CP-2 firmy Elektron z Zielonej Góry) i elektrozaworu jest dolewka tego co poszło w kanał - i o to cała filozofia.
Odpływ jak i przyłącz do wody mam doprowadzone do szafki.
Za ilość wylewanej wody na początku był odpowiedzialny regulowany kroplownik Gardena, ale na skutek, że w wodzie są drobiny szybko jego wydajność spadała i ostatecznie zatkał się. Teraz na końcówce wężyka jest założony zacisk, którym można regulować ilość zrzucanej wody.
Cały czas gdzieś z tyłu głowy krąży pomysł, żeby wywiercić otwór w boku  sumpa, który byłby  podłączony do kanalizy. W tedy można zrezygnować z czujnika poziomu cieczy i elektrozaworu, a sam układ byłby prostszy i mniej podatny na awarie.

Wszystko wymaga jeszcze dopracowania.
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyPon 10 Lut 2014, 20:50

No niby prosta konstrukcja Smile ale w momencie gdy musisz pociągnąć rury odprowadzające i doprowadzające wodę przez połowę domu to już nie takie łatwe Razz
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyWto 16 Gru 2014, 19:19

Stała podmiana wody powoduje , że ryby nie rosną tak jak powinny. To stwierdzenie wysuwam na podstawie swoich doświadczeń w swojej hodowli. Na początku niby wszystko było dobrze, ale po datach które pisze na każdym zbiorniku wynikało jasno, że czas od ikry do wielkości handlowej został wydłużony.

Obecnie stosuję podmianę w/g zeszytu, 20-25 % systematycznie co kilka dni. Ilość dni zależna od obsady zbiornika i gatunku ryb.

Pozdrawiam

www.innesa.jasky.pl

...

..
.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody EmptyWto 16 Gru 2014, 20:17

Ciekawe spostrzeżenie andy09, czy pozostałe czynniki są stałe dla obu przypadkach?
Zapraszam w czwartek na spotkanie akwarystów w Opolu, warto również o tym podyskutować.

Pozdrawiam Mateusz Bekiersz
Powrót do góry Go down
Sponsored content





stała podmiana wody Empty
PisanieTemat: Re: stała podmiana wody   stała podmiana wody Empty

Powrót do góry Go down
 
stała podmiana wody
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» ph wody
» ph wody
» JAK PODNIEŚĆ PH WODY????
» Podmiany wody
» Parametry wody

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Filtracja-
Skocz do: