Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Giną rybki

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
wicio13




Liczba postów : 3
Dołączył : 20/01/2014

Giną rybki Empty
PisanieTemat: Giną rybki   Giną rybki EmptyPon 20 Sty 2014, 08:33

Witam. Posiadam akwarium od niedawna. Przed wpuszczeniem rybek akwa stało ok 4 tyg. Posiada filtr z napowietrzatrzem, grzałkę są w nim żywe roślinki. Po wpuszczeniu rybek przez 3 tyg było wszystko ok. Wczoraj zaczęły zdychać rybki najpierw 2 neonki potem samica mieczyka. Dzisiaj skalar i bojownik. Co może być tego przyczyną? Akwarium 240l rybki: neonki, gupiki, skalary ,mieczyki, danio. Proszę o pomoc
Powrót do góry Go down
Emil_XXL




Male Liczba postów : 177
Dołączył : 07/08/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Giną rybki Empty
PisanieTemat: Re: Giną rybki   Giną rybki EmptyPon 20 Sty 2014, 13:10

Przyczyn naprawde może być sporo począwszy od choroby przez przerybienie zbiornika po złe parametry wody które można sprawdzić testami i poglądowo ocenić co naprawde się stało

Moje parametry też mi się rozjechały jak widać w mojej stopce wyniki ostatniego pomiaru wody i 1 rybka mi padła
narazie jestem na etapie bardzo częstych podmian wody co 2-3 dni

i puki co zgonów nie ma ale nei ma czasu na ponowny pomiar wody
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Giną rybki Empty
PisanieTemat: Re: Giną rybki   Giną rybki EmptyPon 20 Sty 2014, 14:00

Tak jak pisze Emil, bez parametrów wody nic Ci nie powiemy. Chyba, że ma ktoś kulę do wróżenia Wink
Powrót do góry Go down
wicio13




Liczba postów : 3
Dołączył : 20/01/2014

Giną rybki Empty
PisanieTemat: Re: Giną rybki   Giną rybki EmptyWto 21 Sty 2014, 21:49

Posiadam dwa takie filtry więc wydaje mi się że to wystarczająco. Parametry wody są w normie. Zastanawia mnie jedna rzecz mianowicie w od niedzieli do wczoraj zdechło w sumie 8 rybek (mieczyk,bojownik, 3 neonki i 3 gupiki) po sprawdzeniu parametrów wody odłowiłem 4 skalary do osobnego akwarium i wszystko się uspokoiło rybki przestały ginąć. Czy to może mieć jakiś związek, bo ze znalezionych informacji wynika że skalary mogą być agresywne.
Powrót do góry Go down
Emil_XXL




Male Liczba postów : 177
Dołączył : 07/08/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Giną rybki Empty
PisanieTemat: Re: Giną rybki   Giną rybki EmptySro 22 Sty 2014, 19:33

Kiedyś miałem 1 skalara i moje neonki pływały bez oczu albo gineły puki nie zobaczyłem ze to właśnie on był przyczyną całego zamieszania

gdybyś napisał wcześniej że w twojej obsadzie są skalary to myśle ze wczesniej by ci ktoś odpowiedział przez co moga ginąc ryby
nie opisałeś jak wyglada ryba denat czy jest poobgryzana czy padła w nienaruszonym stanie itp

jak pisz Marek nikt nie jest jasnowidzem i kuli do wróżenia nie ma
Powrót do góry Go down
wicio13




Liczba postów : 3
Dołączył : 20/01/2014

Giną rybki Empty
PisanieTemat: Re: Giną rybki   Giną rybki EmptySro 22 Sty 2014, 21:28

Na początku były 2 skalary i było ok. Potem były dokupione jeszcze 2 i ten, który był wcześniej zaczął podgryzać wszystkie rybki łącznie ze skalarami wtedy go oddałem. Potem było dokupionych jeszcze kilka małych rybek i wtedy zaczęły ginąć rybki. Nie zauważyłem żeby któryś skalar zaatakował rybki ale neonki, które wyłowiłem miały odgryzione ogonki. Po mieczyku i bojowniku nie było nic widać ale po odłowieniu skalarów wszystko jest ok. Ale czy skalary mogą być agresywne względem siebie?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Giną rybki Empty
PisanieTemat: Re: Giną rybki   Giną rybki Empty

Powrót do góry Go down
 
Giną rybki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» rybki
» Zamienię Rybki
» Rybki pielęgnice
» Oddam rybki
» Padają rybki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Ryby-
Skocz do: