Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Kiryski opis i zachowanie

Go down 
+2
trofek
Adriana111
6 posters
AutorWiadomość
Adriana111




Liczba postów : 16
Dołączył : 22/02/2012

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptyCzw 23 Lut 2012, 14:01

Czesc!
Czy ktos z was wie jak rozroznic plec kiryskow? Czytalam wiele wypowiedzi na ten temat ale najczesciej pisze ze tylko doswiadczeni hodowcy potrafia je rozroznic Neutral
Mam 3 kiryski spizowe ktore czasami na zmiane ze tak powiem ,,tancza'' ze soba po calym akwa wyglada to niesamowicie czy ktos wie co one wtedy moga robic? co to oznacza?
Powrót do góry Go down
trofek

trofek


Male Liczba postów : 60
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptyCzw 23 Lut 2012, 15:40

Przeważnie samice kirysków są trochę większe od samców i mają bardziej pękaty kształt. Obserwując u siebie tarło zauważyłem, że samica pływa po całym akwarium, przeciska się przez rośliny i tak składa ikrę. Samiec pływa cały czas za nią i zapładnia składaną ikrę.
Powrót do góry Go down
Zimna Zośka

Zimna Zośka


Male Liczba postów : 49
Dołączył : 17/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle/Kettering

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptyCzw 23 Lut 2012, 15:55

Cześć.
Te ''tańce'' pewnie chodzi ci o ganianie sie po akwarium jeden za drugim, to normalne, sa to ryby stadne i tak sie ''bawią''( powinno się je trzymać 6 szt min, lepiej się w tedy czują)
Co do płci to samica jest wieksza i pełniejsza wparti brzusznej, jeśli się myle niech ktoś mnie poprawi, bo nie hodowałem tych ryb od lat Smile


trofek uprzedziłeś mnie Razz
Powrót do góry Go down
Adriana111




Liczba postów : 16
Dołączył : 22/02/2012

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptyCzw 23 Lut 2012, 16:11

nie nie ,,tance'' mam na mysli ze plywaja po calym akwa krecac razem koleczko wokol siebie tak mi robia co jakis czas od dobrych 2 lat
Powrót do góry Go down
trofek

trofek


Male Liczba postów : 60
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptyCzw 23 Lut 2012, 17:47

Adriana111 napisał:
nie nie ,,tance'' mam na mysli ze plywaja po calym akwa krecac razem koleczko wokol siebie tak mi robia co jakis czas od dobrych 2 lat

Właśnie tak to wygląda, ale szczególnie samiec tak tańczy wokół samicy.
Powrót do góry Go down
Adriana111




Liczba postów : 16
Dołączył : 22/02/2012

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptyCzw 23 Lut 2012, 18:38

tylko u mnie robia to przez kilka chwil i jak narazie przez te 2 latka nic nie wyszlo Neutral
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptyCzw 23 Lut 2012, 19:08

Brzmi to na typowe tarło, a przynajmniej próby. Pytanie tylko czemu nic z tego nie ma? Często w akwariach towarzyskich ikra kirysków szybko jest wyjadana przez współlokatorów, więc może musiałabyś dokładnie przyglądać się efektom tych tańców zaraz po. Ikra składana jest zwykle w kilku partiach w różnych częściach akwarium - na liściach, na korzeniach, na szybach. Zwykle wybierają niezacienione miejsca.
Powrót do góry Go down
Adriana111




Liczba postów : 16
Dołączył : 22/02/2012

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptySob 25 Lut 2012, 11:38

Ok spróbuje moze cos wylukam Wink
Powrót do góry Go down
tadeoo2

tadeoo2


Male Liczba postów : 10
Dołączył : 21/02/2013
Skąd : Rynarcice

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptyPią 22 Lut 2013, 08:52

jeśli chodzi o płeć to samica jest znacznie większa i grubsza jeśli chcesz żeby złożyły ikre podmień dużo wody na świeżą i chłodniejszą tak żeby temperatura spadła do 18 jesli po pierwszej podmianie nie złożą to trzeba powtórzyć czasami kilka razy spiżowe najwięcej ikry składają na szybach
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie EmptySro 30 Paź 2013, 20:51

Raczej nic z rozmnażania nie będzie dobrego, ryby muszą systematycznie odbywać tarło. Nie jest potrzebna woda o 18 stopniach, nigdy nie miałem tak chłodnej wody na hodowli , a wycierałem dziesiątki tysięcy kiryska.  Z góry widać różnice bardzo wyraźnie. Samica jest większa i posiada duży brzuch.

Pozdrawiam

www.innesa.jasky.pl
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Kiryski opis i zachowanie Empty
PisanieTemat: Re: Kiryski opis i zachowanie   Kiryski opis i zachowanie Empty

Powrót do góry Go down
 
Kiryski opis i zachowanie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Kiryski???
» Kiryski
» oddam kiryski
» kiryski,kiryśnik+gratisy
» SPRZEDANE!Barwniaki czerwonobrzuche i kiryski

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Ryby-
Skocz do: