Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 112 Adriany

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Adriana111




Liczba postów : 16
Dołączył : 22/02/2012

112 Adriany Empty
PisanieTemat: 112 Adriany   112 Adriany EmptySro 22 Lut 2012, 21:04

A oto moje akwa:
Litraz: 112L
Obsada: 3 przeźroczki indyjskie,2 zbrojniki niebieskie,2 pielęgniczki agassizy,5 kiryków (2 albinosy i 3 spiżowe) 1 gupik i 1 barwaniak czerwonobrzuchy
Rośliny: kryptokoryna i pare sztucznych puki co bo potem beda zywe
Filtracja: Filtr AquaEl Fan 2
Ogrzewanie: grzalka Atman 100W
Oswietlenie: 2 swietlowki 18W

112 Adriany Scaled.php?server=853&filename=190220122631

112 Adriany Scaled.php?server=806&filename=220220122635

To niedawno zakupione akwa i dopiero co sie rozkrecam Smile Tylko niewiem czemu mi kryptokoryna pada kupilam ja jakies 3dni temu w sklepie i teraz zaczyna mi marniec liscie zolkna a glonojady je potem szamaja temp. w akwa to 24C czy to za duzo dla niej?
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

112 Adriany Empty
PisanieTemat: Re: 112 Adriany   112 Adriany EmptyCzw 23 Lut 2012, 08:11

Hej,
Tak jak piszesz, koniecznie jak najszybciej wymień sztuczne roślinki na żywe, najlepiej jakieś mało wymagające na początek (nurzaniec, moczarka, rogatek). Akwarium zyska i na wyglądzie i na "filtracji" Smile
Ta sztuczna figurka też raczej kiepsko pasuje - to oczywiście kwestia gustu, ale w naturze takich figurek pod wodą nie zobaczysz, a raczej w akwarystyce chodzi o to, by starać się odzwierciedlić właśnie naturę Wink

To na początek. Obsada to tez raczej taki misz masz polecany najczęściej przez sprzedawców początkującym akwarystom, ale tym zajmiemy się z czasem Smile

Widać, że akwarium jeszcze świeże, a jeśli to Twoje pierwsze to jak najwięcej czytaj (akwarium rządzi się wieloma prawami) i oczywiście pytaj na forum jak czegoś nie wiesz.

Kryptokoryny mogą źle się czuć w świeżym akwarium - one lubią "starsze" podłoże itd, dlatego tak reagują. Ale nic nie kombinuj, może się coś jednak przyjmie.
Powrót do góry Go down
Adriana111




Liczba postów : 16
Dołączył : 22/02/2012

112 Adriany Empty
PisanieTemat: Re: 112 Adriany   112 Adriany EmptyCzw 23 Lut 2012, 11:41

Ha! a wlasnie w tej sztucznej figurce chowaja sie zbrojniki czaly czas na zmiane Very Happy chcialam ja czyms zamienic ale narazie niemam pomyslu czym czym Crying or Very sad a co do roslinek to mam chyba kiepska reke w ich kupowaniu bo kiedy bym nie kupila to zawsze z jakimis nowymi i niechcianymi lokatorami...
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

112 Adriany Empty
PisanieTemat: Re: 112 Adriany   112 Adriany EmptyCzw 23 Lut 2012, 11:52

O jakich lokatorach piszesz? Ślimaki?
To trzeba brać rośliny z pewnego źródła - na przykład od jakiegoś naszego forumowicza Wink

Jeśli nie masz na razie nic na zamianę, to na razie tą figurkę zostaw - przynajmniej ją glonojady lubią! Znajdziesz kiedyś jakiś fajny duży korzonek z kryjówkami, to podmienisz. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma Wink Ale uroku to ona nie dodaje niestety Wink
Powrót do góry Go down
Adriana111




Liczba postów : 16
Dołączył : 22/02/2012

112 Adriany Empty
PisanieTemat: Re: 112 Adriany   112 Adriany EmptyCzw 23 Lut 2012, 13:05

Glownie to stułbie Neutral ale tym razem trafilam na takie cos w tej kryptokorynie
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/208/wenowiec.jpg/ powyciagalam to z lodyg i jak narazie cisza Neutral
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

112 Adriany Empty
PisanieTemat: Re: 112 Adriany   112 Adriany EmptyWto 28 Lut 2012, 08:42

To ciekawe stworzenia Ci się trafiają, prawie jak te, które wychodzą z żywej skały w akwariach morskich Wink Ale świadczy to o tym, że źródła z których brałaś rośliny nie były idealne.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





112 Adriany Empty
PisanieTemat: Re: 112 Adriany   112 Adriany Empty

Powrót do góry Go down
 
112 Adriany
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: