Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 skały

Go down 
+3
Mateusz89
dzejson90
knudson
7 posters
AutorWiadomość
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

skały Empty
PisanieTemat: skały   skały EmptyCzw 29 Gru 2011, 19:08

Na temat skał w akwa napisano już 10000 postów, ale ja nie chciałem o tym jakie sie nadają itp. Wspomniałem, że chciałbym sobie postawić małe akwa z krewetkami i wędrując po sieci trafiłem na skały ADA. Zmierzając do sedna: Manten Stone.
1. Czy ktoś wie co to właściwie jest za skała? Szukałem w necie ale nie udało mi się dokopać do informacji.
2. Czemu ludzie płacą za to tyle pieniędzy? Retoryczne...
3. Czy w Polsce nie ma czegoś podobnego za free do wykopania/wykucia/odłupania?

Niezbyt daleko mamy góry i można by było nazbierać ciekawych okazów, a przy okazji poruszać się i może coś zwiedzić? Góry Bardzkie, okolice Biskupiej, G. Stołowe, może Jura... Szperałem po forach geologicznych i różnych innych zakątkach i nie udało mi trafić na jakieś konkretne namiary na fajne miejscówy. Oni mają chyba większe parcie na kryształy i takie tam :-) Jest na Opolszczyźnie kilka starych kamieniołomów - może ktoś z was tam był i ma jakieś info czy coś użytecznego tam się znajdzie?
W każdym razie rzucam temat poszukiwania fajnych, nieszkodzących dobrze wyglądających kamerdolców i czekam na odzew :-)
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyCzw 12 Sty 2012, 15:21

Witaj.
1.Ada ma różne rodzaje swoich skał.Nawet gdybyś wiedział skąd ta skała monten jest to ci nie pomoże bo tam nie pojedziesz ;p (chyba)
2.Bo import jest bardzo drogi i maja niezwykłą fakturę
3. są allegro i znajdziesz super skałki za 20 zł za kg Wink
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyCzw 12 Sty 2012, 16:03

Na pewno ciężko o skały podobne do tych japońskich, ale przy odrobinie poszukiwań da się znaleźć ładne kawałki.
dzejson90 mógłby pokazać jak ładny może być poczciwy łupek do kupienia za kilka zł.
A po górkach na pewno warto pochodzić i znaleźć swoje kamienie.
W artykułach (nawet tych od Amano) często pisze się ,że najważniejsze by to były kamienie jednakowego typu. Później niesymetryczne ułożenie tak by tworzyły jakąś perspektywę i zawsze coś z tego jest.
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyCzw 12 Sty 2012, 16:06

Mi się te drogie kamienie średnio podobają. Owszem mają ciekawe kształty i kolory, ale nie zawsze w akwarium tworzą naturalny efekt - szczególnie te bardziej oryginalne rodzaje.
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyCzw 12 Sty 2012, 20:22

włąśnie takie kamienie tworzą najbardziej zblizony efekt do nauralnego w koncu Nature Aquarium Smile
a to moje akwa na kamieniach zebranych w czechach w potoku gorskim

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=41104&highlight=
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

skały Empty
PisanieTemat: I o to chodzi!   skały EmptyPią 13 Sty 2012, 19:32

Mam wrażenie, że część mnie trochę źle zrozumiała. Nie jestem zwolennikiem płacenia za kamienie, a Manten Stone (wiem że to nazwa handlowa) wybrałem jako przykład czegoś co wygląda bardzo swojsko i z pewnością do zastąpienia rodzimymi znaleziskami. Fakt, niektóre skały sprzedawane przez ADA typu bodajże Dragon Stone i inne wulkaniczne są nie znalezienia w Polsce (czy się mylę?) ale każdemu kto co lubi. BTW: bardzo fajna kompozycja na podlinkowanych fotkach.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyPią 13 Sty 2012, 19:42

knudson napisał:

1. Czy ktoś wie co to właściwie jest za skała? Szukałem w necie ale nie udało mi się dokopać do informacji.
2. Czemu ludzie płacą za to tyle pieniędzy? Retoryczne...
3. Czy w Polsce nie ma czegoś podobnego za free do wykopania/wykucia/odłupania?

AD1. Jakaś wulkaniczna japońska skała, selekcjonowana i sprzedawana przez ADA

AD2. Tu już temat do wielkich dyskusji. Myślę ,że gdybym miał olbrzymi budżet na akwarium , to dlaczego nie. Właśnie tyle ludzie za nie płacą bo bardzo ciężko znaleźć takie kamienie.

AD3. Są wątki na forach roślinnych gdzie ludzie cieszą się z odnalezienia polskich mantenów. Najczęściej znajdują w górach albo górskich potokach.
Ostatnio do kupienia za mniej więcej 1/3 ceny pojawiło się kilka rodzajów trochę podobnych skał .

Tak widzę odpowiedź na te trzy pytania.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptySob 14 Sty 2012, 09:24

Co do skałek, spójrzcie na nowy filmik od Amano :p

https://www.youtube.com/watch?v=MJeIFIvvJ24&feature=share
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyNie 18 Mar 2012, 17:59

A czy ktoś się orientuje gdzie można w opolu lub okolicach dorwać kamienie bazaltowe ??
bardziej chodzi mi o żwir ( wielkość kamieni ok 5cm ,coś takiego grubego) a nie takie talerzyki jak w aqua boro.
coś takiego
skały DSC06026
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyNie 18 Mar 2012, 18:02

Proszę bardzo, kopalnia w Graczach Smile
http://www.bazalt.eisp.pl/

Podejrzewam że tyle co do akwarium to bez problemu sobie załatwisz:)
Ja mam 2 km od domu wyrobisko żwiru i piasku i jak potrzebowałem do akwa to za 5zł przytargałem


Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyNie 18 Mar 2012, 18:30

wielkie dzięki Very Happy napewno się tam wybiorę Smile i jak pojadę to nabiorę na zapas Smile
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyPon 19 Mar 2012, 08:26

Musze powiedzieć, że bazalt może być bardzo atrakcyjną opcją do aranżacji akwarium. Dzejson, daj znać o efektach swojej wyprawy!
Powrót do góry Go down
dzejson90




Liczba postów : 158
Dołączył : 12/01/2012

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyPon 19 Mar 2012, 16:22

Spoko ale nie bedzie to zaraz , nową aranżacje planuję zrobic jak dostanę zastrzyk gotówki (zwrot podatku) to wtedy coś postawię, ale nie będzie to akwarium typowo roślinny tylko głownie aby krewetki się w nim ładnie trzymały Smile
Powrót do góry Go down
qba_doe




Liczba postów : 19
Dołączył : 26/08/2013

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptySob 07 Wrz 2013, 17:55

ja kiedys przez przypadek wpadlem do sklepu, w ktorym sprzedaja materialy budowlane, znalazlem tam kilka ciekawych kawalkow lupkow, 330 zl za tone, za 4 kg kawal skaly zaplacilem jakies 80 gr:) tyle tylko, ze to bylo w kolonowskim, nie wiem, czy w jakims obi, czy castoramie sie cos takiego znajdzie, ale mozna by polazic po typowych skladach budowlanych:)
o ile ktos jeszcze w ogole to czyta:)
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyNie 08 Wrz 2013, 22:21

Qba_doe jest tak jak piszesz, łupek zwłaszcza po potraktowaniu młotkiem może być bardzo ciekawym materiałem aranżacyjnym.
Dobrym miejscem na znalezienie ładnych kamieni są też centra ogrodnicze, z czegoś trzeba robić skalniaki.

Co do tego, czy ktoś czyta to nie martw się. Trwa jeszcze przerwa wakacyjna która nawet na dużych forach przynosi spokój. Sam będę miał kilka nowych projektów do pokazania w najbliższych tygodniach.
Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
qba_doe




Liczba postów : 19
Dołączył : 26/08/2013

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyPon 09 Wrz 2013, 13:45

nie martwie sie, ja jakos narazie walcze z glonami.... i staram sie tanim sposobem jakos cos zrobic, ale po 2 tyg wylaza glony...
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyPon 09 Wrz 2013, 20:50

A co tak w ogóle trzymasz w akwarium, jaki biotop?
Powrót do góry Go down
qba_doe




Liczba postów : 19
Dołączył : 26/08/2013

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyWto 10 Wrz 2013, 05:30

chcialem holendra, ale nie wyszlo, wiec kilka lotosow tygrysichy, moczarke, mialem anubiasy, brzanki sumatrzanskie 6 szt, dwie kosiarki, kilkadziesiat ampularii zoltych, jedna brazowa i mase glonow no i ze 4 skalki lupkowe.
Powrót do góry Go down
qba_doe




Liczba postów : 19
Dołączył : 26/08/2013

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyWto 10 Wrz 2013, 05:31

oswietlenie, standard w 112 litrowym baniaku i filtr aquashuta fan2:)
Powrót do góry Go down
natlev




Liczba postów : 5
Dołączył : 26/05/2015

skały Empty
PisanieTemat: Skały Opole   skały EmptyWto 26 Maj 2015, 09:53

Fajnie skały i niedrogo dostaniesz już w samym Opolu.

Trafiłam na nową firmę Opolkam. Mieszczą się w Opolu na ul. Głowackiego 25-27 , trochę z boku ale mają duży wybór skał w fajnej cenie - taniej niż w Pracusiu w Ozimku

tel do nich 731 771 863
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały EmptyWto 26 Maj 2015, 20:30

Pracujesz czy jesteś właścicielem? Fajnie, że jest informacja bo kilku osobom się przyda, ale odkopywanie tematów sprzed 2-3 lat? W jednym miejscu by wystarczyło napisać.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





skały Empty
PisanieTemat: Re: skały   skały Empty

Powrót do góry Go down
 
skały
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» 112l - Szare skały
» Skały do akwarium Opole
» Skały, kamienie, żwir, piach

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Aranżacja akwarium - tła, korzenie, kamienie, itp.-
Skocz do: