Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Moje nowe cacko 375l Malawi

Go down 
+4
knudson
kroni
aarset
Cannavaro
8 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptySro 29 Maj 2013, 10:03

Moje nowe cacko 375l

FILTR WEWNĘTRZNY - Aquael Uni Filter 1000
FILTR ZEWNĘTRZNY - JBL CrystalProfi e1500
BELKA T5 - 2 ŚWIETLÓWKI - JBL MARIN BLUE T5 I JBL SOLAR NATUR T5
BIAŁY PIASEK DOLOMITOWY - Granulacja: 1,0-1,5mm (50kg)
KAMIENIE - TROCHE SERPENTYNITU I INNYCH (NIE ZNAM NAZWY)
ANUBIAS BARTERI 5x
MICROSORIUM PTEROPUS 5x
MICROSORIUM PTEROPUS WINDELOV 3x

RYBKI:
AULONOCARA CHILUMBA ELECTRIC BLUE 6x
AULONOCARA MALERI RED BURGUND 4x
AULONOCARA BAENSCHI BENGA NKHOMO REEF 4x
LABIDOCHROMIS CAERULEUS ELECTRIC YELLOW 5x
PSEUDOTROPHEUS ESTHERAE RED-RED 4x
AULONOCARA FIRE FISH RED FLAME 1x
AULONOCARA CALICO OB 1x
NIMBOCHROMIS LIVINGSTONII 2x
LABIDOCHROMIS HONGI RED TOP 1x
MELANOCHROMIS MAINGANO 2x
SUMIK - PIMELODUS PICTUS 1x
GLONOJAD 4x
Moje nowe cacko 375l  Malawi 2013-05-2_nranqqa
Moje nowe cacko 375l  Malawi 2013-05-2_nraeppr
Moje nowe cacko 375l  Malawi 1009448JP_nraepha
Powrót do góry Go down
aarset

aarset


Male Liczba postów : 57
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptySro 29 Maj 2013, 12:22

O wystroju się nie wypowiem, to kwestia gustu. Obsada natomiast.....zgroza.
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptySro 29 Maj 2013, 16:33

aarset napisał:
O wystroju się nie wypowiem, to kwestia gustu. Obsada natomiast.....zgroza.

Co do Obasady mam już je jakiś czas i nie narzekam. Dobrze sie chowają nie chorują nie bija się wszystko jest ok:) I miałem te same w 200l akwa i nic sie nie dział choć było małe;/
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyCzw 30 Maj 2013, 08:34

to nie chodzi czy się coś działo czy nie ale o warunki życia,terytorium,zagęszczenie.tu ryby nie mają swojego terytorium bo nie mają się gdzie schować i jest ich za dużo.ja mam 300l i 10 saulosi oraz 5 yellow i uważam że to w normie.przecież będą się mnożyć.
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyCzw 30 Maj 2013, 09:37

Każdy Robi tak jak jemu sie podoba:)
Na razie mam tyle później się zobaczy jak będzie.
Co do terytorium swojego to rybki maja gdzie moze za mało kamieni mam ale to z czasem dołożę Smile a co do rozmnażania to też nie mam z tym problemu Smile
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyCzw 30 Maj 2013, 13:58

No właśnie z tym rozmnażaniem - aulonocary nie krzyżują się międzygatunkowo?
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyPią 31 Maj 2013, 13:11

Tego to nie wiem Smile
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyPią 31 Maj 2013, 14:45

Widze że obsada dobrana na zasadzie "panda": "pan da z dwie takie żółte, z dwie niebieskie, z trzy czerwone itd..........żeby było radośnie i kolorowo"

Co sie tyczy wystroju to to, że kamienie nie pomagają tu powyznaczać terytoriów mnie nie dziwi bo jak 50 gatunkom wyznaczyć rewiry w 150cm akwa...
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyPią 31 Maj 2013, 16:46

No własnie, to poczytaj trochę, bo jak juz napisali koledzy masz baaaardzo źle dobraną obsadę. Można długo pisać dlaczego np. maingano może być trochę zbyt agresywny dla aulonocar. Poza tym wolałby pewnie trochę więcej skał, bo takie środowisko preferuje, no i lubi czasem skubnąć coś treściwszego niż zielenina. Itd. itd. Mbuna, utaka - mówią Ci coś te nazwy?
Nie napisałeś jaki masz rozkład płci w poszczególnych gatunkach, ale może fakt że ciężko tu o terytoria powoduje, że jeszcze nie ma rozstawiania po kątach. Nie widzę tu jakiś strasznie agresywnych gatunków, ale mogłoby być trochę dymu.
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyPią 31 Maj 2013, 18:45

Co prawda malawistą nie jestem, ale te livingstonii to chyba niezłego dymu mogą narobić, bo swą agresje i rozmiar mają.To wgl nie są ryby nadające sie do tak krótkiego akwa i nie nadające sie do trzymania Aulonocarami i MBUNA.
W ogóle nazywanie tej radosnej twórczości "Malawi" to chyba przesada biorąc pod uwage trzymane tam azjatyckie glonojady i południowoamerykańskie pictusy.
Powrót do góry Go down
apri cort




Liczba postów : 210
Dołączył : 20/02/2013

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyPią 31 Maj 2013, 18:49

No szkoda, że masz takie podejście, bo wanna fajna, więc mogłaby się stać dość wartościowym domem dla pysków. Jeśli się już robi tzw. kontrolowane przerybienie, to trzeba wiedzieć jak. Ty chyba nie wiesz, a że nie ma strat w rybach to tylko przypadek. Skoro masz chętkę zostać malawistą, to rób to jak należy, w imię zasady, że jak już coś robić, to porządnie. I jak na akwarystę przystało, rób tak, żeby podobało się przede wszystkim rybom. Powodzenia.
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyPią 31 Maj 2013, 18:52

Skoro o tym mowa, być może po prostu nigdy nie zagłębiałem sie w ten temat, ale zupełnie nie kumam sensu robienia tzw. "kontrolowanego przerybienia" tak popularnego wśród malawistów.Mogła byś mi to wytłumaczyć? Wink
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptySob 01 Cze 2013, 11:38

Żadne ryby co mam nie są agresywne a te livingstonii są duże ale spokojne.
co do wystroju mi sie taki podoba i rybki też sie dobrze czują. Rozmnażają się często nie ma agresji jest wszystko ok Smile
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptySob 01 Cze 2013, 14:25

No ok, mimo tych błędów i 10 gatunków w akwa masz na tyle szczęścia, że nic się dzieje. Akwa wygląda na zadbane, reszta to kwestia gustu. Dalej nurtuje mnie kwestia rozmnażania - to co Ci się rozmnaża pewnie sprzedajesz dalej? To co sprzedajesz/oddajesz idzie jako 'pyszczaki mix' czy dokładnie wiesz która rybą z którą ma potomstwo?
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyNie 02 Cze 2013, 10:56

Praktycznie wiem parują się jako gatunki np. AULONOCARA CHILUMBA ELECTRIC BLUE parują się miedzy sobą tak samo inne nie ma mix raczej.
A co do tego czy błędy to może tak pare błędów znajdzie sie ale nie jestem nie wiadmo jakim malawista zresztą nie traktuje sie za takiego. Chce zeby moje akwa było ładne kolorowe i żeby rybki sie dobrze czuły. Jak na razie udaje mi się to. Wiadomo ze jakby były miedzy soba agresywne jakby sie nie rozmnażały chorowały to zmniejszyłbym obsadę ale puki co jest wszystko ok:)
Np. tu widzę ze oferują akwa 1200l i też są różne gatunki i pełno rybek około 300 sztuk wiec u mnie nie jest tragedia:) https://www.youtube.com/watch?v=5FtnAiICMgs
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyNie 02 Cze 2013, 19:12

Zobaczyłem filmik z linku i mi się od razu wyrwało: O ja pier..... Nie, nie dlatego że takie fajne, wręcz przeciwnie. No jak masz takie wzorce jak ten z filmiku to ja już nie mam pytań.
Jeśli chcesz zobaczyć jak te ryby faktycznie żyją to zobacz tu: https://www.youtube.com/watch?v=kuytWo-b58w&list=SPprl6grN2nB3wJZbRBroJmC9kM3uqjPLi W akwarium raczej starałbym się w tym kierunku dążyć.
Powrót do góry Go down
w-2




Male Liczba postów : 142
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : niby góry

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyNie 02 Cze 2013, 21:14

Jak chcesz konserwę to do lodówki;) Akwarium jak już wszyscy zauważyli słusznie wymaga jeszcze sporo dopracowania w wyglądzie i obsadzie...i o ile wygląd to kwestia powiedzmy gustu czy smaku akwarystycznego, o tyle jesli chodzi o obsadę sielanka może się kiedyś skończyć.
Powrót do góry Go down
apri cort




Liczba postów : 210
Dołączył : 20/02/2013

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyPon 03 Cze 2013, 09:34

macioch napisał:
Skoro o tym mowa, być może po prostu nigdy nie zagłębiałem sie w ten temat, ale zupełnie nie kumam sensu robienia tzw. "kontrolowanego przerybienia" tak popularnego wśród malawistów.Mogła byś mi to wytłumaczyć? Wink
Macioch, chodziło mi o podejście założyciela tematu. Ja również nie bardzo popieram przerybianie, ale wiem, że taki koncept istnieje wśród doświadczonych malawistów.
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyWto 04 Cze 2013, 09:07

Moim zdaniem 35 rybek na 375 l to nie jest dużo.
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyWto 04 Cze 2013, 13:33

Jaki tam wgl jest układ płci?
Powrót do góry Go down
aarset

aarset


Male Liczba postów : 57
Dołączył : 16/02/2012
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyWto 04 Cze 2013, 14:21

apri cort napisał:
macioch napisał:
Skoro o tym mowa, być może po prostu nigdy nie zagłębiałem sie w ten temat, ale zupełnie nie kumam sensu robienia tzw. "kontrolowanego przerybienia" tak popularnego wśród malawistów.Mogła byś mi to wytłumaczyć? Wink
Macioch, chodziło mi o podejście założyciela tematu. Ja również nie bardzo popieram przerybianie, ale wiem, że taki koncept istnieje wśród doświadczonych malawistów.
Bardzo proszę nie obrażać tych bardziej i mniej doświadczonych malawistów. "Idea" kontrolowanego przerybienia jest często strategią sprzedawców i innych hodowców, którzy w ten sposób mącą w głowach klientom, oczywiście mając na uwadze chęć zysku. Oczywiście nie uogólniam, zdarzają się wyjątki, co tylko potwierdza regułę.
Powrót do góry Go down
chlodnica

chlodnica


Male Liczba postów : 76
Dołączył : 17/02/2012
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyWto 04 Cze 2013, 15:49

aarset,moje wielkie poparcie!!!!!!!!! Wink
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyWto 04 Cze 2013, 16:48

Cannavaro, tu nawet nie chodzi o 35 rybek, tylko o ilość gatunków. Lepiej zdecydować się na 1-2 i miec możliwość obserwacji zachowań w stadzie. Może jest tak, że Ciebie to nie interesuje, że chcesz po prostu mieć kolorowe akwarium ozdobne. Część akwarystów ma inne podejście i naprawdę nie stara się upchać w zbiorniku ile się da. Niestety, jak aarset napisał, chęć zysku powoduje takie 'cuda' jak w filmiku który zalinkowałeś. To samo robią niektóre sklepy, cisnąc ludziom skalary do 60l, albo pawiookie do towarzyskiego 100l z mieczykami. Z Twoich wypowiedzi powyżej wynika, że nie znajdziemy w tej chwili i w tym temacie wspólnego gruntu.
Powrót do góry Go down
chlodnica

chlodnica


Male Liczba postów : 76
Dołączył : 17/02/2012
Skąd : Opole

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptyWto 04 Cze 2013, 18:45

ciekawe jak przedstawiają się parametry wody przy tej ilości ryb...Jak znasz to zapodaj.
Również ciekaw jestem jak wygląda u Ciebie podmiana wody...
Powrót do góry Go down
Cannavaro

Cannavaro


Male Liczba postów : 25
Dołączył : 30/09/2012
Skąd : Nysa

Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi EmptySro 05 Cze 2013, 09:43

Ja mam akwa zeby ładnie sie prezentowało a nie zeby miec tylko dwa gatunki woda ma około 8 pH. A co do podmianki to raz na tydzień 20%
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty
PisanieTemat: Re: Moje nowe cacko 375l Malawi   Moje nowe cacko 375l  Malawi Empty

Powrót do góry Go down
 
Moje nowe cacko 375l Malawi
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Moje Malawi
» Moje Własne Malawi
» 65l - Nowe
» Zestaw 375l
» (375l) Ameryka Pd. - zbrojniki i pielęgniczki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: