Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 przycinanie nurzańca

Go down 
+2
Mateusz89
kroni
6 posters
AutorWiadomość
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptySro 20 Mar 2013, 18:24

mam wersję gigantea która się strasznie rozrosła.można ją spokojnie przycinać?
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptySro 20 Mar 2013, 22:43

Moim zdaniem najlepiej wycinać całe liście. Tak samo jak u innych rozetowych.
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptyCzw 21 Mar 2013, 16:19

no własnie na takiej opcji mi nie zależało.poprzycinać chciałbym troche 1/3 długości.
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptyCzw 21 Mar 2013, 16:50

Spróbuj, jak liść nie będzie "schnął" dalej to czemu nie.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptyCzw 21 Mar 2013, 17:13

Oczywiście można. Na przyszłość pomyśl o V. nana albo spiralis. Olbrzymia tylko do olbrzymich zbiorników.
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptyCzw 21 Mar 2013, 17:57

No niestety, gigantyczne to rośnie. Też przycinałem i nic się z liśćmi nie działo, ale w końcu zamieniłem na mniejszą odmianę. Przycinane liście wyglądały niefajnie :-(
Powrót do góry Go down
apri cort




Liczba postów : 210
Dołączył : 20/02/2013

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptyPią 22 Mar 2013, 18:59

Przycinanie nurzańca?? GRZECH!! Ja nigdy nie cięłam, liście swobodnie kładły się na powierzchni, niektóre miały ok. 1,5m. Oczywiście, oprócz nurzańca nic nie rosło, bo całe światło było zjedzone już na powierzchni Wink
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptyPią 22 Mar 2013, 19:29

wiesz apri.mam 10 nurzańców gigantea,mają sporo ponad 1.5 m.fajnie to wygląda ale są takie miejsca gdzie nie ma ruchu wody i tam się dzieją różne rzeczy.mam niskie akwa,40cm,teraz bym tak nie zrobił ale już tak mam.próbuję się wymienić ale nic z tego nie wynika dlatego pytam o bezpieczną przycinkę.
Powrót do góry Go down
apri cort




Liczba postów : 210
Dołączył : 20/02/2013

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptySob 23 Mar 2013, 08:32

Doskonale rozumiem, po prostu dla mnie to kwestia estetyczna, przycięty nurzaniec nie wygląda dobrze i dobrze nie rośnie. Nie pozostaje Ci nic innego jak wymienić go na niższe rośliny. I rozumiem problem z brakiem cyrkulacji, u muszlowców od razu pojawiały się w takich miejscach sinice, masakra!
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptyNie 24 Mar 2013, 16:19

dziękuje apri za zrozumienie
Powrót do góry Go down
dogster

dogster


Female Liczba postów : 7
Dołączył : 23/03/2013
Skąd : Opole :D

przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca EmptyCzw 04 Kwi 2013, 14:22

Znam ten ból Rolling Eyes Ja również mam nurzańca giganteę. Dostałam go "w spadku". Liście niemiłosiernie długie, zasłaniają wszystko Twisted Evil .

Od czasu jak je mam przycinam liście i jakoś nic "strasznego " się z roślinami nie dzieje - rozrastają się i puszczają nowe roślinki Rolling Eyes

Powrót do góry Go down
Sponsored content





przycinanie nurzańca Empty
PisanieTemat: Re: przycinanie nurzańca   przycinanie nurzańca Empty

Powrót do góry Go down
 
przycinanie nurzańca
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Rośliny w akwarium - nawożenie, substraty, glony, itd.-
Skocz do: