Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Muszlowiec wielkooki

Go down 
+2
tadeoo2
mgrinch
6 posters
AutorWiadomość
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Muszlowiec wielkooki Empty
PisanieTemat: Muszlowiec wielkooki   Muszlowiec wielkooki EmptyNie 10 Mar 2013, 11:57

Witam czy ktoś hodował muszlowca wielkookiego i mógł by się podzielić swoimi spostrzeżeniami Smile
Zastanawiam się nad tymi rybami i czytam to co znajdę w sieci.

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry Go down
tadeoo2

tadeoo2


Male Liczba postów : 10
Dołączył : 21/02/2013
Skąd : Rynarcice

Muszlowiec wielkooki Empty
PisanieTemat: Re: Muszlowiec wielkooki   Muszlowiec wielkooki EmptyPon 11 Mar 2013, 09:13

Bardzo sympatyczna rybka .Hodowałem te rybki jakiś czas,odchowałem sporo młodych.Dla jednej pary wystarczy akwa. 40l. jeśli chciałbyś trzymać dwa samce to akwa conajmniej 80cm.długości. W akwa piasek ,muszle winniczka,skałki ,mogą być jakieś roślinki ale nie muszą .ph najlepiej kole 8 także zrób sobie zapas sody oczyszczonej Very Happy
Powrót do góry Go down
grindz0ne




Liczba postów : 54
Dołączył : 15/03/2012

Muszlowiec wielkooki Empty
PisanieTemat: Re: Muszlowiec wielkooki   Muszlowiec wielkooki EmptyPon 02 Cze 2014, 17:04

Sorry tadeoo2 ale w takim akwarium to sobie możesz gupiki wrzucić a nie Muszlowce z Tanganiki...40l  to chyba dla parki Muszlowca Krótkiego tylko nie wiem jaki sens takie małe akwarium jak zaczną się rozmnażać szybko... Very Happy Jak ktoś chce Muszlowce zacząć to od krótkich i minimum 54l akwarium.
Ogólnie Breviski to dobry początek etapu z Biotopem Tanganika.Zrezygnowałem z nich 2 lata temu lecz pewnie do Tangi powrócę i do Muszlowców. Cool Jak ktoś nie ma zbyt dużo doświadczenia z Tanganika i nie zna zachowań tych rybek to nie powinien sobie poprzeczki dawać zbyt wysokiej z hodowlą.
Powrót do góry Go down
rkmbl




Liczba postów : 1
Dołączył : 07/01/2015

Muszlowiec wielkooki Empty
PisanieTemat: Re: Muszlowiec wielkooki   Muszlowiec wielkooki EmptySro 07 Sty 2015, 08:30

Gupiki są spoko i są łatwe w hodowli
Powrót do góry Go down
sethton




Liczba postów : 1
Dołączył : 07/01/2015

Muszlowiec wielkooki Empty
PisanieTemat: Re: Muszlowiec wielkooki   Muszlowiec wielkooki EmptySro 07 Sty 2015, 13:47

A ile ich wyhodowałeś Ziomeczku?
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

Muszlowiec wielkooki Empty
PisanieTemat: Re: Muszlowiec wielkooki   Muszlowiec wielkooki EmptyCzw 08 Sty 2015, 08:00

Chodzi o ocellatusa? Ja sie zgadzam z tym co pisze tadeoo 40 litrów może być tylko trzeba zachować odpowiednie wymiary tj 50cm długości.Co do połączenia 2 samców też popieram że w mniejszym jak 80cm nie ma co próbować to są ryby cholernie agresywne.Lepiej zacząć od łagodniejszych muszlaków takich jak choćby właśnie brevisy w których od pewnego czasu jestem zakochany.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Muszlowiec wielkooki Empty
PisanieTemat: Re: Muszlowiec wielkooki   Muszlowiec wielkooki Empty

Powrót do góry Go down
 
Muszlowiec wielkooki
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Muszlowiec krótki (Neolamprologus brevis)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Ryby-
Skocz do: