Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Z kąd bierezecie kamienie?

Go down 
+2
HOLSON
Lukasz-odkrywca01
6 posters
AutorWiadomość
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 12:05

Witam z kąd bierzecie kamienie do akwarium nie chciałbym ze sklepu tylko własne lub z kamieniołomu Laughing .Proszę podać propozycje;)
Pozdrawiam Łukasz
Powrót do góry Go down
HOLSON

HOLSON


Male Liczba postów : 114
Dołączył : 07/03/2012
Skąd : Kluczbork

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 16:27

Jak z każdej wycieczki coś przywożę, w góry czy nad morze Smile Nigdy konkretnie nie wybierałem się po kamienie. Niedzielna przejażdżka na rowerku do lasu na łąkę i zawsze dorwałem jakiś ciekawy kamol. Ostatnio rąbnąłem dwa ze skalniaku pod żabką Very Happy ale ciii
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 16:36

OK dzięki . Proszę innych o odpowiedzi Wink
Powrót do góry Go down
richelieu

richelieu


Male Liczba postów : 71
Dołączył : 16/04/2012
Skąd : Dolnyśląsk

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 16:42

Jak lubisz wycieczki to:
Kopalnia serpentynitu w Nasławicach pod Wrocławiem
Kopalnia bazaltu w Lutyni k. Lądka Zdroju ( tam zgarniałem z parkingu do wiadra bardzo ładny żwirek Razz )
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 18:40


Jak wygląda sprawa dostępu w tych miejscach? Trzeba najpierw obezwładnić strażników or something czy można normalnie wjechać?
Powrót do góry Go down
richelieu

richelieu


Male Liczba postów : 71
Dołączył : 16/04/2012
Skąd : Dolnyśląsk

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 18:49

W kopalni serpentynitu, poszukałem sztygara powiedziałem, że chce niedużo do akwarium - dostałem kamizelkę i kask Very Happy - i poszliśmy wyżej, gdzie leżał odpad i zbierałem do dwóch worków - nic nie wziął, a pomógł mi nawet nieść worek Razz
W Lutyni była, chyba sobota i dosłownie na parkingu stanąłem przed wjazdem, gdzie była taka mała górka drobnego żwirku (na warunki akwarystyczne - średniej gradacji) nikogo nie pytając zgarnąłem dwa wiadra zapakowałem i pojechałem. Ale jeśli chodzi o kopalnie to takie ilości jakie biorą akwaryści są dla nich nie zauważalne. Co nie zmienia faktu, że co człowiek to inny.
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 18:56


Wiadomo, że ilości jakie akwarysta sobie weźmie są śladowe, ale trzeba trafić na przychylnego sztygara, bo wiadomo że jak się coś stanie to ma po garbie. Dzięki za informację anyway, może kiedyś się zdarzy być w pobliżu to się przyda.
Powrót do góry Go down
richelieu

richelieu


Male Liczba postów : 71
Dołączył : 16/04/2012
Skąd : Dolnyśląsk

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 19:00

Jak będziesz blisko Wałbrzycha Smile to mam do oddania serpentynit ze 3/4 średnie i duże skałki Razz

PS. Nie radzę tam jechać jak jest mokro, bo w pewnym momencie droga się kończy i zaczyna się coś na kształt żwirowej brei, ogólnie buty i auto zmienia się w zielone Smile
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 19:20

Dzięki a znacie jakiś sklep niby ogrodniczy ,ale kamienie nadają się do akwarium ? Najlepiej z rejonu Kędzierzyna koźla .
Powrót do góry Go down
gumis 102

gumis 102


Liczba postów : 64
Dołączył : 27/10/2012
Skąd : Głubczyce

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 19:28

miedzy smolarnio a ligotą pruszkowska jest kopalnia kamienia to numer tel691411601 albo 607158492 z kedzierzyna daleko niemasz
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 19:49

Dzięki gumiś to jest to czego szukam . Razz
Powrót do góry Go down
gumis 102

gumis 102


Liczba postów : 64
Dołączył : 27/10/2012
Skąd : Głubczyce

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyNie 17 Lut 2013, 20:23

tam masz jakies 55km jak cos kupisz to daj znac jaka cena i wybór tez tam sie wybieram
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? EmptyPon 18 Lut 2013, 12:40

A patrzyłeś może w szkółce drzew koło ronda milenijnego (tego z krzyżem). Kiedyś tam byłem to mieli chyba z 5 rodzai kamienia. Z tego co pamiętam to 50gr/kg. Tam na pewno byś coś wybrał.
Gumis 102 z tego co się orientuję to jest żwirownia, ale mogę się mylić.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Z kąd bierezecie kamienie? Empty
PisanieTemat: Re: Z kąd bierezecie kamienie?   Z kąd bierezecie kamienie? Empty

Powrót do góry Go down
 
Z kąd bierezecie kamienie?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» kamienie
» Bazalt czarny
» kamienie na sprzedaż
» Kamienie Natural Stone
» Kamienie ,,Seiryu Stone"

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: