Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja)

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
richelieu

richelieu


Male Liczba postów : 71
Dołączył : 16/04/2012
Skąd : Dolnyśląsk

Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) Empty
PisanieTemat: Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja)   Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) EmptyPon 21 Sty 2013, 21:50

Witam, chciałbym się poddać lekkiej krytyce. Powtarzam lekkiej Very Happy
Czy niżej przedstawiona aranżacja stwarza już jakieś podstawy malawi?
I czy gdybyście byli małymi samcami pseudotropheus saulosi znaleźlibyście sobie rewiry? Razz

Info o akwarium:
240l
Filtr zewnętrzny: jbl e1501
Filtr wewnętrzny: w planach jak będą rybki.
Ogrzewanie: 250W
Wnętrze: Serpentynit, Piasek
Obsada: w planach pseudotropheus saulosi - ma być jednogatunkowe.

Tylko uprzedzam, że ten "daszek" po prawej Smile musi zostać... nie moja wola.
Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) Dsc0004vd












Ostatnio zmieniony przez richelieu dnia Pon 21 Sty 2013, 23:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) Empty
PisanieTemat: Re: Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja)   Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) EmptyWto 22 Sty 2013, 17:29

Wygląda całkiem przyzwoicie ALE Very Happy gdybyś dał tą dużą skałę na lewą stronę zasłoniłbyś filtr, który kole po oczach, usunął te dwa kamienie na środku podzieliłbyś akwa na dwie części wtedy samce prawdopodobnie nie wchodziłyby sobie w drogę, grzałkę położył poziomo na piachu za skałami - znikłaby z widoku bo też kole. Tak poza tym jest OK.
Kładłeś kamienie na piach?
O daszku nie wspominam Wink
Powrót do góry Go down
richelieu

richelieu


Male Liczba postów : 71
Dołączył : 16/04/2012
Skąd : Dolnyśląsk

Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) Empty
PisanieTemat: Re: Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja)   Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) EmptyWto 22 Sty 2013, 18:56

Dzięki za rady, postaram się coś pokombinować, grzałkę rzeczywiście można położyć. Styropian jest położony na prawie całej powierzchni dna i na nim kamienie.

Nie ukrywam, że chciałbym utrzymać taką obsadę 3+9/12 p. saulosi- Zmieszczą się 3 samce? teoretycznie poustawiałem jakieś skalne jamy. Jest jakaś pewność, że rybki zrozumieją moje rozstawienie, czy obieranie rewirów odbywa się to spontanicznie ? Razz
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) Empty
PisanieTemat: Re: Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja)   Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) EmptySro 23 Sty 2013, 14:47

Dobranie rewirów zostaw rybom Very Happy 3 samce jak najbardziej, nawet lepiej niż dwa. Przy takim zestawieniu ryb akwarium jednogatunkowe będzie się naprawdę dobrze prezentowało.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) Empty
PisanieTemat: Re: Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja)   Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja) Empty

Powrót do góry Go down
 
Czy to już Malawi, czy jeszcze jestem w Polsce (aranżacja)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Akwarium 450l - aranzacja
» Witam jestem nowy
» krewetki Red Cherry
» Akwarium 112l proste bez wzmocnień + cała aranżacja
» 375 l malawi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: