Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 63L prezentacja

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
szyszunia




Female Liczba postów : 6
Dołączył : 19/11/2012
Skąd : Opole

63L prezentacja Empty
PisanieTemat: 63L prezentacja   63L prezentacja EmptyNie 13 Sty 2013, 20:39

Jako że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać najpierw. Cześć wszystkim, nazywam się Katarzyna i przygodę z akwarystyką zaczęłam wsumie 3 miesiące temu, a dokładnie moj 3 letni syn dostał na urodziny Very Happy. Mąż mówi ze raczej to ja je dostałam nie syn hehehhe.Musze uczciwie powiedzieć, że wciąga hihih. poniżej przedstawiam moje akwarium. prosze o konstruktywne opinie co można: zmienić, dodać , odjąć. Very Happy

Oświetlenie:
2x 15W
Filtracja:
Filtr wewnętrzny Aquatec BMJ 2000F
Technika CO2:
Brak.
Gatunki i ilość ryb:
4xTetra Cesarska
4xKirysek
3+1xGupik
5xMiedzik obrzeżony
3xdanio różowe
Rośliny:
Kabomba
kryptokoryna
nesaea crossicanlis
Inne sprzęty:
Grzałka HeatZone high class Atman II At- 75W
Temperatura 24-25*C
Dekoracje:
Korzenie
żwir na dnie
Tło: fototapeta
63L prezentacja Dsc0024gi ]
przepraszam za jakość zdjęcie ale robione było telefonem przed chwilą Very Happy
Powrót do góry Go down
mariusz1985




Male Liczba postów : 94
Dołączył : 16/12/2011
Skąd : Opole

63L prezentacja Empty
PisanieTemat: Re: 63L prezentacja   63L prezentacja EmptyNie 13 Sty 2013, 23:03

siemka kasia
hehe co to za bałwan??
a tak poważnie to tło by tu pasowało mi czarne,korzeń bardziej wbity w podłoże ,a nie położony na nim, a te kryptokoryny to masakra w późniejszej fazie rozwoju (rosną mega duże i liście osiągają ponad metr zasłaniają całe światło itp...sam miałem i wiem jak to jest),może kryptokoryna green lub wendtii ci podpasi? jest ładna i łatwa w hodowli..i nierośnie nad tafle wody ...dzięki czemu światła innym roślinom nie zabiera...
światłą masz w sam raz,filtr chyba trochę słabawy,ale może się mylę bo ja mam tetrę ex700 w 72l i mi mało:p
danio to ryba stadna więc masz ich za mało,osobiście bym z gupików zrezygnował i dobrał danio(gupiki strasznie brudzą wodę,i mnożą się na potęgę)
to chyba tyle co ja mogłem powiedziećWink
pozdrawiam i życzę powodzonka:)
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

63L prezentacja Empty
PisanieTemat: Re: 63L prezentacja   63L prezentacja EmptyPon 14 Sty 2013, 07:59


Parę uwag: przydałaby sie jakaś fajna, niska roślnka na pierwszy plan. Krypto jak podrosnie i będzie zawadzać to ktos na forum pewnie przytuli, na razie bym zostawił. Jakąś mniejszą odmianę można dosadzić, żeby po oddaniu dużej nie było 'dziury'. Korzeń jest ładny, przesunąłbym go tylko trochę do tyłu. Akwarium zyska na wymianie tła na jednolite ciemne. Popełniłaś klasyczny błąd w obsadzie - lepiej by było wybrać mniej gatunków w większych grupkach. Przygotuj sie na to, że gupików będzie przybywać. Kiryski, zwłaszcza mniejsze gatunki, czuły by sie lepiej na drobniejszym żwirku, ale na szczęście o ile dobrze widze to nie ostry grys. Na Twoim miejscu oddałbym danio i gupiki. Tetry lubią wolny przepływ wody, a miedziki wręcz przeciwnie, ale mozna tak skierować wypływ wody z filtra, żeby żadne nie były pokrzywdzone. No i last but not least - ta rybka w szaliku musi odejść. Wiem, że to akwarium dla dziecka, ale trzeba wytłumaczyć, że bałwanek bedzie sie lepiej czuł gdzie indziej. Niech nie nabiera złych nawyków :-)
Podsumowanie - naprawdę nie jest źle, jest dużo lepiej niz w wielu zbiornikach jakie mozna zobaczyć w necie. Nie widzę tutaj pangi, brzanek rekinich itp. czyli ryb które rosną o wiele za duże na ten zbiornik. Sprzęt jest ok, filtr sobie poradzi.
Powrót do góry Go down
szyszunia




Female Liczba postów : 6
Dołączył : 19/11/2012
Skąd : Opole

63L prezentacja Empty
PisanieTemat: Re: 63L prezentacja   63L prezentacja EmptyPon 21 Sty 2013, 19:28

Witam nie mogłam odrazu odpisać ponieważ syn był chory i nie miałam czasu. Co do uwag są naprawdę cenne . Bałwanek znikną heheheheh. co do obsady docelowo miała być ławica danio ale coś nie przetrzymały było 6 zostało 3. Co do gupików zanim zaczęłam zarybiać akwarium znajomy miał zadużo gupików i nie miał co z nimi zrobić wiec wzięłam od niego kilka sztuk. Niestety nie byłam świadoma że tak się rozmnażają heheheh. Co do roślin próbuje ogarnąć temat a nie jest łatwy. Dla mnie akwarium bez roślin to niezbyt mi się podoba. Wszelkie uwagi dotyczące roślin są cenne a nawet wręcz wskazane. Rybki jakie zostaną w tym akwarium to tetra kiryski i miedziki. moja wizja akwarium to jedna większa grupa rybek miedziki i dodatkowo tetra 4 sztuki i kiryski. Żwir na dnie nie jest bardzo grubyi ostry wiek rybki dają ryby nie wiem czy to dobrze ale kiryski zmieniły swoje ubarwienie na bardziej wyraziste. Co do roślinek na pierwszy plan podajcie jakieś nazwy. ile w takim baniaku może być miedzików? Gupików chce sie pozbyć i danio znajoma ma wziaść. Czy w takim zbiorniku mogą być kosiarki jesli tak to ile? Tło czarne może być z brystolu czy może coś innego polecicie aby nie trzeba było zmieniać jak tylko zamoknie hehehe. Ten żwir na dnie jest ok czy coś innego tylko co? Ile pytań na raz, ale każda pomoc mile widziana . Narazie mnie to wciągnęło i już myślę o większym akwa ale najpierw ten musi być idealny na ile jest to możliwe i jeszcze muszę zdobyć trochę wiedzy na temat akwarystyki.
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

63L prezentacja Empty
PisanieTemat: Re: 63L prezentacja   63L prezentacja EmptyPon 21 Sty 2013, 19:39

Czarne tło można zrobić ze styropianu lub w OBI można kupić czarną okleinę na metry (do przyklejenia na szybę) Ja osobiście mam tło zrobione ze styropianu malowane Pigmentem do farb jak na razie się trzyma Razz (oczywiście jest to tło zewnętrzne)

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

63L prezentacja Empty
PisanieTemat: Re: 63L prezentacja   63L prezentacja EmptyPon 21 Sty 2013, 19:59

Powoli, po kroczku dojdziemy do celu :-)
Idziesz w dobrą stronę - ograniczenie ilości gatunków na rzecz większej ilość ryb w stadzie to najlepsza opcja. Kosiarki w 63l? Odpada. Kosiarki to ryby stadne i rosną o wiele za duże na Twój zbiornik. O ile za duże to proponuję zobaczyć monstery na Pużaka, bo nie uwierzysz :-) Poza tym tylko młode kosiareczki jedzą glony, jak podrastają to mają je gdzieś. Są jednak przesympatyczne i tęsknię za swoimi.
Co do konkretnych gatunków roślin to się nie wypowiadam, są tu koledzy którzy znacznie lepiej się znają i z pewnością zaproponują coś odpowiedniego do oświetlenia itp. Tło z bristolu będzie OK. Jak chcesz to zabezpiecz sobie krawędzie taśmą klejącą i przyklej po całej długości krawędzi, żeby nie zaciekało między tło a szyby. Można też użyć specjalnych tapet akwarystycznych o jednolitym kolorze, zwykle są czarne lub ciemnoniebieskie.
Co do zmiany zbiornika na większy to powiem, że może paradoksalnie dla laika, ale większe akwarium łatwiej utrzymać w dobrym stanie. Równowaga biologiczna jest trudniejsza do utrzymania w takiej 'kałuży' jak Twoja niż w dużym akwarium. To jest niezawodny argument, gdy trzeba przekonac kogoś - rodzica czy partnera - do zmiany zbiornika na większy :-)
Powrót do góry Go down
Sponsored content





63L prezentacja Empty
PisanieTemat: Re: 63L prezentacja   63L prezentacja Empty

Powrót do góry Go down
 
63L prezentacja
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Ogólna prezentacja

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: