Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Podłoże na ziemi ogrodowej

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptyWto 01 Sty 2013, 13:14

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma takie podłoże zrobione na bazie ziemi ogrodowej? I jak to w ogóle się sprawdza? Wiele jest na różnych forach o tym że niby dobre i takie tam, ale nie przekonuje mnie jakoś to do końca. Jakie są wasze opinie na ten temat?
Powrót do góry Go down
krzysiekh




Liczba postów : 25
Dołączył : 19/08/2012
Skąd : Olesno

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptySro 02 Sty 2013, 23:17

Jedziesz śmiało z tematem, jak zrobisz to z głową, to wszystko gra Smile
Daj sobie tak (od dołu patrząc)
węgiel, keramzyt (w siatce na wkłady do filtra, żeby było łatwo go wywalić przy zmianie aranżu), ziemia, moskitiera (zależy do upodobań, ciężko potem krzaki wyrywać), żwirek 1-3 mm albo 2-3mm.
Wsio. Grubość dobierz sobie wedle uznania (tzn. miej na uwadze, żeby nie dawać np 15cm ziemi z tyłu, tylko podbij górkę keramzytem).
Powrót do góry Go down
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptyCzw 03 Sty 2013, 15:38

A masz może zrobione akwarium , właśnie na ziemi? W necie jest na ten temat dużo, ale myślę i zastanawiam się czy to będzie dobry pomysł? Czy dozbierać kasy i kupić podłoże PRO SOLI.
Powrót do góry Go down
krzysiekh




Liczba postów : 25
Dołączył : 19/08/2012
Skąd : Olesno

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptyCzw 03 Sty 2013, 15:57

Mam takie na ziemi założone i wszystko działa jak trzeba, chociaż jeśli planujesz jakiś trawnik porządny, to lepiej dozbieraj na amazonię Smile
Powrót do góry Go down
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptyCzw 03 Sty 2013, 17:37

A trawnik nie da rady na ziemi? w żuć fotkę zbiornika na ziemi
Powrót do góry Go down
krzysiekh




Liczba postów : 25
Dołączył : 19/08/2012
Skąd : Olesno

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptyCzw 03 Sty 2013, 17:59

No ja się staram zagęścić z lileaopsis brasiliensis. Teoretycznie z e. parvula da radę, praktycznie pewnie też, ale w granulacie ma łatwiej z dostępem do nawozów, zaś w ziemi dopiero jak się przebije przez warstwę żwiru.Foto
Powrót do góry Go down
walher




Liczba postów : 61
Dołączył : 23/05/2012
Skąd : Kędzierzyn - Koźle

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptyWto 03 Gru 2013, 14:23

Pokusiłem się na założenie akw. właśnie na ziemi ogrodowej i oto moje spostrzeżenia: bez rewelacji - poprzednio na zwykłym żwirze było identycznie a nawet lepiej (im starsze podłoże tym lepiej). Co do ziemi to po 8 miesiącach: ukorzenianie kiepskie wręcz niektóre korzenie gniły. Dużo roboty z zakładaniem akwarium a efekt mizerny. Obecnie zmieniłem na JBL - substrat i manado i zobaczymy co będzie. Ja nie polecam ziemi - chyba lepiej już wydać 32 zł na 5 litrów JBP aquabasics i dać to pod żwir niż bawić się z "syfem" i ziemią.
Powrót do góry Go down
Adamtere

Adamtere


Male Liczba postów : 28
Dołączył : 07/05/2012
Skąd : Opole

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptyPią 23 Maj 2014, 11:36

Ja też się pokusiłem z uwagi na koszty, przed założeniem dużo czytałem. Mój zbiornik ma już ponad 2 lata i działa bez żadnych zmian w podłożu. Zastosowałem trochę gliny, keramzytu, torfu i ziemi. Na wierzch poszła siatka tynkarska, potem kilka cm żwirku nie płukanego 3-5 mm, a na koniec kilka cm płukanego troszkę drobniejszego. Wg mnie efekt rewelacyjny i ciągle działa. Zbiornik dodatkowo dostaje sole i CO2. Podczas wyrywania roślin "syfu" jest mniej niż w przypadku podłoży typu "Amazonia" (sprawdzone).
Polecam eksperymentowanie z akwariami na ziemi, niski koszt a efekt doskonały i długotrwały - dotyczy zwłaszcza dużych zbiorników roślinnych.
W moim przypadku efekt widać na zdjęciu poniżej.
Powrót do góry Go down
Emil_XXL




Male Liczba postów : 177
Dołączył : 07/08/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej EmptyPią 23 Maj 2014, 22:35

Adam ty masz to na ziemi czy dopiero planujesz ziemie ?
twoje akwarium jest naprawde niesamowite bo widziałem na własne oczy
i myślę że można od ciebie się od ciebie jak to robisz?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Podłoże na ziemi ogrodowej Empty
PisanieTemat: Re: Podłoże na ziemi ogrodowej   Podłoże na ziemi ogrodowej Empty

Powrót do góry Go down
 
Podłoże na ziemi ogrodowej
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Podłoże na bazie ziemi
» Podłoże
» Podłoże
» Podłoże do akwarium 240l
» Podłoże Pro soil

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Rośliny w akwarium - nawożenie, substraty, glony, itd.-
Skocz do: