Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Dziwny wzrost roślin

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
firafix




Male Liczba postów : 58
Dołączył : 18/11/2012
Skąd : Dobra

Dziwny wzrost roślin Empty
PisanieTemat: Dziwny wzrost roślin   Dziwny wzrost roślin EmptySro 26 Gru 2012, 14:15

Koledzy od pewnego czasu (2tyg)podaję roślinkom co2(butla)roślinki ładnie bąbelkują,przyrosty też zadawalające,jednakże martwi mnie
to że rosliny,w wiekszości puszczają korzonki na całej swojej długości,ponad dnem.
Zamiast ściany roslin,robi się taki las mangrowy z korzeni.
Dno to 3cm warstwa płukanego żwirku,+JBL Aquabasis 2cm,czyżby w wodzie było mało substancji dla roślin,ze ciągną do dna?

Powrót do góry Go down
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

Dziwny wzrost roślin Empty
PisanieTemat: Re: Dziwny wzrost roślin   Dziwny wzrost roślin EmptySro 26 Gru 2012, 15:29

A jakie podajesz nawozy? Ja też podaję Co2 , oświetlenie to więcej niż zalecane 0,5Wl , nawożę makro i mikro, roślinki bąbel kują po wyłączeniu wieczorem Co2. Wzrost jest zadowalający w górę wszystko wystrzeliło. Na dnie mam zwykły żwirek ze żwirowni małej granulacji, bez żadnych dodatków.
Powrót do góry Go down
firafix




Male Liczba postów : 58
Dołączył : 18/11/2012
Skąd : Dobra

Dziwny wzrost roślin Empty
PisanieTemat: Re: Dziwny wzrost roślin   Dziwny wzrost roślin EmptySro 26 Gru 2012, 16:41

Nawozów jak na razie nie podaję,ze względu na podkład.Nie narzekam na wzrost roślin.Oświetlenie 0,69W/l ,co2 leci 24/7,w nocy nieznacznie zwiększam falowanie powierzchni,co i ph wg.stałego JBL w normie.Tylko te korzenie Smile .
Kilka fotek:
Dziwny wzrost roślin IMG_1239_zps1c6d955c

Dziwny wzrost roślin IMG_1237_zps4b750f50

Dziwny wzrost roślin IMG_1240_zpsbb303185

Dziwny wzrost roślin IMG_1242_zps026c6370
Powrót do góry Go down
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

Dziwny wzrost roślin Empty
PisanieTemat: Re: Dziwny wzrost roślin   Dziwny wzrost roślin EmptySro 26 Gru 2012, 16:46

też mam ludwigię i korzenie chyba u tej rośliny norma. U mnie też są ogromne, nie ma co się przejmować tak ona już rośnie. Co to za mała roślinka posadzona na dnie?
Powrót do góry Go down
firafix




Male Liczba postów : 58
Dołączył : 18/11/2012
Skąd : Dobra

Dziwny wzrost roślin Empty
PisanieTemat: Re: Dziwny wzrost roślin   Dziwny wzrost roślin EmptySro 26 Gru 2012, 17:10

A gdzie ty widzisz ludwigie?(bo nie za bardzo się znam)Te małe na korzeniu to anubias nana,a te czerwone to jeśli sie nie mylę:Nesaea crassicaulis ,
Te małe między lignitem to blyxa i staurogyne,ale cosik słabo rośnie,chyba jest za bardzo
przesłonięta.Symfonia złota już w drodze.
Powrót do góry Go down
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

Dziwny wzrost roślin Empty
PisanieTemat: Re: Dziwny wzrost roślin   Dziwny wzrost roślin EmptyCzw 27 Gru 2012, 09:22

Pierwsze i drugie zdjęcie to z czerwonymi listkami. No to co ci tak puszcza korzenie! to jest Ludwigia ona tak ma że puszcza korzenie, wszystko jest ok
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Dziwny wzrost roślin Empty
PisanieTemat: Re: Dziwny wzrost roślin   Dziwny wzrost roślin Empty

Powrót do góry Go down
 
Dziwny wzrost roślin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Nawożenie roślin
» Koreczki Substral Do Roślin wodnych
» Lista roślin łatwych w uprawie
» Zestaw roślin 14 gatunków
» Zahamowanie wzrostu roślin

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Rośliny w akwarium - nawożenie, substraty, glony, itd.-
Skocz do: