Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny.

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
stówa

stówa


Liczba postów : 85
Dołączył : 23/12/2012
Skąd : Krapkowice

skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. Empty
PisanieTemat: skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny.   skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. EmptyNie 23 Gru 2012, 18:34

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem w swoim akwarium poobgryzane niektóre rośliny, i skalara który je rozrywa i wypluupiłem pokarm roślinny i spirulinę karmię je teraz tym, i dalej rozszarpują. Poradzicie coś? czy wywalić skalary?
Powrót do góry Go down
miro1983

miro1983


Male Liczba postów : 56
Dołączył : 23/02/2012
Skąd : Gogolin

skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. Empty
PisanieTemat: Re: skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny.   skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. EmptyCzw 27 Gru 2012, 16:10

dać liść sałaty do akwarium,lub kawałek wydrążonego ogórka. Ale myślę że sałata powinna pomóc:)
Powrót do góry Go down
w-2




Male Liczba postów : 142
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : niby góry

skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. Empty
PisanieTemat: Re: skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny.   skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. EmptyPią 28 Gru 2012, 20:35

Skalary tak mają lubią skubać delikatne rośliny np wywłóczniki, kabomby itp- czasem je całkiem zniszczą poprostu z upodobania. Najlepiej sadzić jakieś liściaste na których mogą dodatkowo złożyć ikrę np żabienice.
Powrót do góry Go down
martin1403

martin1403


Male Liczba postów : 225
Dołączył : 16/03/2013
Skąd : Zakrzow

skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. Empty
PisanieTemat: Re: skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny.   skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. EmptyWto 02 Kwi 2013, 14:10

A może to z powodu malej ilosci pokarmow roslinych sprobuj bio vit
Powrót do góry Go down
apri cort




Liczba postów : 210
Dołączył : 20/02/2013

skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. Empty
PisanieTemat: Re: skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny.   skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. EmptyWto 02 Kwi 2013, 18:44

Jakiej wielkości jest zbiornik? Jaka obsada? Czy to jest ryba z dobranej pary? Skalary czyszczą rośliny, żeby złożyć na nich ikrę, najczęściej żabienice czy kryptokoryny, czasem jakieś gałązki i korzenie. Jeśli nie masz mocnych roślin, być może ryba szuka bezskutecznie miejsca na złożenie ikry na jakichś delikatesach. Skalary są raczej drapieżne z natury, więc nie sądzę, żeby to było upodobanie smakowe Wink Choć przyznam, że moje się interesowały sparzoną sałatą czasem.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. Empty
PisanieTemat: Re: skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny.   skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny. Empty

Powrót do góry Go down
 
skalar rozszarpuje i rozrywa rośliny.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» mój skalar
» [rośliny] Przyjmę mało skomplikowane rośliny do Tanganiki lub zamienię na sprzęt akwarystyczny.
» Rośliny
» rosliny
» oddam rośliny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Ryby-
Skocz do: