Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 wypławki i No-Planaria

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Zuzanna

Zuzanna


Female Liczba postów : 26
Dołączył : 29/04/2012
Skąd : Opole

wypławki i No-Planaria Empty
PisanieTemat: wypławki i No-Planaria   wypławki i No-Planaria EmptyNie 16 Wrz 2012, 21:34

W mojej kreweciarni niestety zalęgły się alieny Sad . To wypławki.

Dopóki nie zaczęły zatrważać swoją liczebnością, nie walczyłam z nimi, ale ostatnio rozpanoszyły się okrutnie, i mechaniczne usuwanie nic nie daje, po prostu na każdego wyciągniętego wypławka pojawia się 10 innych. Walka z wiatrakami.
A małe krewecie tajemniczo znikają, pewnie za sprawką tych paskudnych "pożeraczy ciał" Mad
Względy estetyczne też przemawiają za pozbyciem się tych paskudztw. Wyglądają obleśnie na szybie Mad

Stąd moje pytanie : czy używał ktoś może środka o nazwie No-Planaria?
Chodzi mi o jego skuteczność i bezpieczeństwo krewetek (producent zapewnia, że jest on dla nich bezpieczny, ale czy na pewno ?)

I czy jest jakaś inna, skuteczna metoda walki z nimi?

Próbowałam "pułapki mięsnej", ale ten sposób, pomimo iż skuteczny, nie daje 100% eksterminacji, a kilka pozostawionych alienów, i populacja po jakimś czasie wraca do stanu wyjściowego. Ręce opadają...
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

wypławki i No-Planaria Empty
PisanieTemat: Re: wypławki i No-Planaria   wypławki i No-Planaria EmptyNie 16 Wrz 2012, 23:57

O ile wiem No-Planaria jest skuteczna, ale zabija tez ślimaki. Walka nie jest łatwa, ale jest kilka metod. Pułapka mięsna jest OK, ale eliminujesz tylko dorosłe osobniki. Po pierwsze - zmniejszyć ilość pokarmu, a nawet nie karmić przez klik dni, po drugie częściej zmieniać wodę. Alieny będą miały mniej pożywnienia to nie będą się tak mnożyć. Dodatkowo możesz też wpuścić gupika lub bojownika - wypławki im smakują. (Czy krewetki też nie wiem, ale u mnie rc żyją i z pielęgniczkami, i z mieczykami, i z guraminami. W ostatnim tygodniu przenosiłem ryby i jedna przeżyła 4 dni w wiaderku z 20 brzankami, bez kryjówek. Chuck Norris?)
Wypławki nie lubią też soli (1 łyżeczka na 10l) i podwyższonej temperatury (min. 25 stopni). Krewetkom nie powinno to zaszkodzić. Jeśli jest tych robali naprawdę dużo nie zaszkodzi wyjąć roślin i przepłukać w wodzie z dodatkiem kwasku - byle nie przesadzać bo rozjaśnia. Wypławki często żyją na spodnich powierzchniach liści.
Wszystko to piszę z doświadczeń cudzych, bo sam nigdy nie musiałem walczyć z tym paskudztwem. Życzę wytrwałości i rychłego zwycięstwa!
Powrót do góry Go down
Zuzanna

Zuzanna


Female Liczba postów : 26
Dołączył : 29/04/2012
Skąd : Opole

wypławki i No-Planaria Empty
PisanieTemat: Re: wypławki i No-Planaria   wypławki i No-Planaria EmptyPon 17 Wrz 2012, 18:09

Dzięki Knudson za dobre rady i optymizm. Wypowiedziałam wojnę robalom.

No-Planaria zakupiona, tylko czekać jak dojdzie.
Na czas kuracji Helenki przeprowadzą się do większego litrażu, a jeśli chodzi o zatoczki - to dwie pieczenie przy jednym ogniu Very Happy

Cytat :
Po pierwsze - zmniejszyć ilość pokarmu
Nie przekarmiam, to co dostaną krewecie zniaka bardzo szybko, nic nie zalega, oprócz tego pływa tam 1 gupiś, dostaje niewiele. Nie zauważyłam żeby wypławki interesowały się leżąym na dnie jedzeniem. Olewają je. Wolą MIĘSKO!

Cytat :
Dodatkowo możesz też wpuścić gupika lub bojownika - wypławki im smakują
Niestety, mój gustuje w płatkach. Pełzające mięsko ignoruje. Crying or Very sad


[/quote]nie zaszkodzi wyjąć roślin i przepłukać w wodzie z dodatkiem kwasku[quote]
A tego sposobu nie znałam. Dzięki za podpowiedź. Właśnie się moczą Smile na szczęście większość to epifity na korzeniach, więc bez problemu dało śię wyciągnąć.

Mam nadzieję że się uda Very Happy
Powrót do góry Go down
Sponsored content





wypławki i No-Planaria Empty
PisanieTemat: Re: wypławki i No-Planaria   wypławki i No-Planaria Empty

Powrót do góry Go down
 
wypławki i No-Planaria
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Inni mieszkańcy akwarium-
Skocz do: