Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Rozmnażanie neona innesa

Go down 
+2
Lukasz-odkrywca01
andy09
6 posters
AutorWiadomość
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptyPon 10 Wrz 2012, 18:05

Witam

Często szukając wiadomości o rozmnażaniu neona innesa trafiamy na fora w których są powielane informacje. Zawierają wiele błędnych informacji, które nie potrafi wyłowić osoba nie znająca tematu. Pomyślałem , że dobrze napisać informacje o rozmnażaniu które są sprawdzone. Przeważnie podaje się , że neon innesa musi być w wodzie poniżej 25 stopni. Wyższa niby zaszkodzi i nie uda się rozmnożyć neona.

Osoba która widzi taką informację w wielu miejscach, myśli , że to prawdziwa informacja. Na mojej hodowli mam ocieplone ściany, sufit i na najniższym poziomie woda w zbiornikach ma 25 stopni a w górnych nawet 28 stopni. Tarlaki pływają w temperaturze 26-28 stopni i składają dobrą ikrę.

Kolejną rzeczą którą wyczytałem na forach to lewo czy prawoskrętność tarlaków. Powiem szczerze nie wyobrażam sobie mając taką liczbę tarlaków oglądać każdą rybę , przygotowanie ryb do tarła zajęłoby masę czasu. Ponoć samce mają haczyki i należy łapać tzw. fajką wodną. Przy łapaniu siatką uszkadzają się te haczyki i ikra nie jest zapłodniona. Nie wyobrażam sobie w 150 litrowym zbiorniku łapać fajką neona. Ja osobiście łapię tylko siatką i mam skuteczność na poziomie 96 %.

www.innesa.jasky.pl

Pozdrawiam

Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptyWto 11 Wrz 2012, 12:42

Bez szans ,na rozmnożenie tej rybki na moim 2 forum kolegowi się udało , jak chcesz dam linka Very Happy
Powrót do góry Go down
maniek2




Liczba postów : 1
Dołączył : 17/09/2012

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptyPon 17 Wrz 2012, 12:26

Witam, widzę że ma Kolega doświadczenie z neonem Very Happy ,może przyślesz jakeis fotki z rozmnażania neonków. Powiem szczerze że jestem bardzo ciekawy bo wiem że neona jest bardzo ciężko rozmnożyć, może nie tak rozmnożyć jak go wychować Smile





POZDRAWIAM!!!
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptyPon 17 Wrz 2012, 13:46

Hej , ja ich nie rozmnażałem tylko kol . z forum tu masz link spr. sobie
http://forum.superakwarium.pl/rozmnazanie-neonow-t48196.html .
Powrót do góry Go down
hodowca

hodowca


Liczba postów : 112
Dołączył : 09/03/2012

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptyPon 17 Wrz 2012, 17:42

link nie działa
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptyPon 17 Wrz 2012, 18:19

No nie działa...:-( Problem rozmnażanie neona wciąż czeka na wyjaśnienie.
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptyCzw 11 Kwi 2013, 19:25

Witam

Hodowla ryb akwariowych to jest dziedzina dla cierpliwych, ja zaparłem się i prawie trzy lata walczyłem z problemami przy rozmnażaniu neona innesa. Czasami były takie chwile, że chciałem zostawić innesa i zająć się inną rybą.

Dużym problem jest wykarmienie małego neona innesa, niestety wiele ogólnych pokarmów nie pomoże nam rozwiązać tego problemu. Musi otrzymać taki pokarm który będzie chciał jeść Smile Miałem takie sytuacje , że neon pływał wśród pokarmu i nie chciał go jeść.

A bywają takie sytuacje , że zje podany pokarm a nie chce rosnąć i po jakimś czasie zdycha Sad Ile kombinacji , ile próbowania , tego nie jestem w stanie zliczyć.

Myślę, że tutaj wskazane jest, aby mieć doświadczenie w i rozmnażaniu innych ryb a później podjąć się rozmnażania neona innesa.

Pozdrawiam

www.innesa.jasky.pl

.
.
Powrót do góry Go down
richelieu

richelieu


Male Liczba postów : 71
Dołączył : 16/04/2012
Skąd : Dolnyśląsk

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptyCzw 11 Kwi 2013, 19:33

Notka techniczna - usuńcie sobie kropkę za html Smile
Powrót do góry Go down
andy09




Male Liczba postów : 49
Dołączył : 29/08/2012
Skąd : Strzelce Opolskie

Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa EmptySro 30 Paź 2013, 20:28

Witam

Poniżej link do filmu z jednodniowego neona innesa, ciężko zrobić dobry film, ponieważ nie można używać mocnego światła. To wygląda jak kuleczki z ogonkami Smile

https://www.youtube.com/watch?v=DDgXCLaZduI

Pozdrawiam

www.innesa.jasky.pl
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Rozmnażanie neona innesa Empty
PisanieTemat: Re: Rozmnażanie neona innesa   Rozmnażanie neona innesa Empty

Powrót do góry Go down
 
Rozmnażanie neona innesa
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Hodowla neona innesa od 50 gr.
» Sprzedam neona czerwonego
» Neon innesa 2zł /szt
» Pilnie sprzedam Neony innesa
» Neon Innesa + Zbrojniki (Duże okazy)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Ryby-
Skocz do: