Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Malawia

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Pawel95




Liczba postów : 2
Dołączył : 27/08/2012
Skąd : Skorogoszcz

Malawia  Empty
PisanieTemat: Malawia    Malawia  EmptySro 29 Sie 2012, 10:07

Cześć pragnę założyć akwarium z pyszczakami i czytałem dużo na ich temat i prosze o pomoc
1.Czy Piasek wziąć ze żwirowni czy kupić
2.Wiem że muszą mieć odpowiednie ph wody oraz twardość jak to utrzymać , jak sprawdzać te parametry i jakie produkty do tego są potrzebne
3.Ozdoby kamienie skąd można wziąć w okolicy opola oraz czytałem że mozna samemu zrobić sklejając kamienie i czy klej nie zmieni parametrów wody .
4.Ile Moge mieć pyszczaków w akwarium 180l i jaki gatunek oraz jakie inne gatunki ryb mogą żyć z nimi.
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Malawia  Empty
PisanieTemat: Re: Malawia    Malawia  EmptySro 29 Sie 2012, 12:43

1. Bez różnicy skąd weźmiesz piach (plaża, piaskownica, Castorama) tylko dobrze wypłucz.
2. Do pomiary parametrów służą testy dostępna w każdym zoologicznym. Na start potrzebowałbyś NH3, NO2 i NO3 koniecznie kropelkowe bo paskowe są mało dokładne.
3. Możesz znaleźć zwykłe otoczaki czy piaskowce na polach, możesz kupić jakieś głazy w składzie budowlanym. Moim zdaniem najlepiej w akwarium (malawi) prezentuje się serpentynit zielony, wygląda naprawdę naturalnie.
4. Tutaj masz przykładowe obsady http://forum.klub-malawi.pl/kazdego-cos-kolorowego-przykladowe-obsady-t13997.html.
Powrót do góry Go down
 
Malawia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: