Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Producenci akwariów - Opolskie

Go down 
+15
Emil_XXL
rudeboy91
chlodnica
richelieu
Żana
walher
marek_z_81
w-2
rednex
Maniek
mgrinch
poi876
Mateusz89
lider71
Topielec
19 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 17 Sty 2012, 11:52

Tak się składa, że mamy dwóch większych i znanych producentów akwariów w naszym województwie - Aqua Boro i Diversa. Przynajmniej o tylu wiem. Macie doświadczenia z ich produktami? U moich rodziców już wiele lat stoi akwarium Aqua Boro i mam nadzieję, że jeszcze drugie tyle postoi. Jeśli chodzi o Diversa, to mimo ich położenia w woj. Opolskim jakoś mniej o nich słychać, sam dopiero niedawno dowiedziałem się, że są z Opolskiego.

Kto jeszcze robi akwaria? Szczególnie oczywiście z możliwością zrobienia czegoś specjalnego na zamówienie.
Powrót do góry Go down
lider71




Liczba postów : 39
Dołączył : 14/01/2012
Skąd : Pakosławice,Nysa

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 17 Sty 2012, 15:35

Witam.Tak jak już pisałem w którymś wątku zamawiałem akwaria w Aqua Boro.Najstarsze 300l było naprawde fajne zarówno szafka, akwa i pokrywa.Następne 2 Mad Szyby nie równe,nierówne warstwy silikonu na spoinach w jednym miejscu prześwity a na końcu ok 2-3 mm silikonu między szybami!Nie namawiam nikogo oczywiście do nie kupowania u nich a wyrażam tylko moje zdanie,ja osobiście nie kupie już u nich zbiornika.Zresztą 250l i 100l nadal stoi u mnie w garażu tak więc zapraszam na oględziny Very Happy

ps.W firmie AQua Boro byłem kilka razy choćby po to zeby obejżeć akwa morskie i nie obrażając nikogo i nikomu nie ubliżając widziałem kto te akwaria klei No
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 17 Sty 2012, 16:11

O Diversie się mniej słyszy bo dopiero od nie dawna się tak nazywa (max kilka lat). Wcześniej nazywali się Akwa-Rynkar . Miałem od nich wtedy akwarium i nie było złe jak na tamte czasy. Szyby na pewno były idealnie równe.

Swoje 80cm też mam od AQUA-BORO. Było robione na zamówienie. W zamówieniu miało to być akwarium z wąskimi spoinami. A spoiny dostałem w wersji mega ;p . Tak samo w zamówieniu polerowane krawędzie, a polerka nie wyszła idealnie. Do tego średnio z równością sklejenia. W zamówieniu wycena 150zł ostatecznie do zapłaty 200. No i jeszcze przy zamawianiu musiałem nasłuchać się jak to mi powrasta glon w spoiny , że przeźroczysty silikon jest be.
Może być ,że trochę przesadzam z wymaganiami no ale na pewno da się lepiej.

Kolejne 60cm to szkło Opti, kosztowało może 50zł więcej niż to od AQUA-BORO, ale wykonanie idealne.
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 17 Sty 2012, 17:42

Akwa-Rynkar - nazwę kojarzę, ale nie wiedziałem, że to ta sama firma.

A OW gdzie brałeś?

Teraz sobie przypomniałem, że 25l na solniczkę z przezroczystymi spoinami też brałem z Aqua Boro i faktycznie wykonaniu nie było idealne...
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 17 Sty 2012, 18:10

Cytat :
A OW gdzie brałeś?

W sklepie roslinyakwariowe.pl , wykonanie na prawdę dobre.
Powrót do góry Go down
poi876

poi876


Liczba postów : 68
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : Niemodlin

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptySro 18 Sty 2012, 11:44

Akwa-Rynkar nie słyszałem robiłem przez kilka lat zakupy w AQUA-BORO przeważnie byłem zadowolony raz mi tylko akwarium 120x74x50 źle posklejali ale naprawili transport zawsze miałem darmowy Razz raz jeszcze kiedyś 300 litrów mi pękło ale to z mojej własnej głupoty Very Happy
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 14 Lut 2012, 14:36

Czy ktoś kojarzy tą Firmę z opola??

Interboro sp. z o.o. Produkcja i sprzedaż akwariów
45-131 Opole, Cygana 4
Tel.: 774536514

Chyba zostanie mi aqua-boro bo mają dobre ceny za baniaki chyba że jeszcze znajdę coś używanego.
Powrót do góry Go down
poi876

poi876


Liczba postów : 68
Dołączył : 17/12/2011
Skąd : Niemodlin

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 14 Lut 2012, 16:30

A jakie akwarium planujesz kupic w aqua boro ?
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: A jakie akwarium planujesz kupic w aqua boro ?    Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 14 Lut 2012, 16:51

AquaBoro® Akwarium RECTA™ 60x30x35cm " 63 L" lub AquaBoro® Akwarium RECTA™ 80x35x40cm " 112L" No i oczywiście pokrywa
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 14 Lut 2012, 22:05

A wracając do tematu przewodniego Smile Moje takie tam doświadczenia z produkcją na naszym podwórku. Zgodzę się, że akwaria OW z roslinyakwariowe.pl są naj..., zgodnie z opiniami wielu choć takowych OW osobiście nie miałem okazji podziwiać, ale cena zwala z nóg (no może nie każdego). Co ciekawe w Diversie, bo zwróciłem się o wycenę interesującego mnie zbiornika OW podano mi cenę niewiele niższą, ale niższą (ok. 200zł). Do tego transport z Krakowa, a z Prudnika też generuje koszty takiego akwa. I teraz uwaga: znalazłem firmę szklarską w Dobrzeniu Wielkim, w której zamówiłem szkło OW Pilkington z polerowanymi krawędziami ze znanej firmy z Chorzowa "Amber" w cenie 528zł. Następnie w Diversie po uprzednim "dogadaniu" się sklejono mi zbiornik za jedyne 86zł. Oczywiście wymiary tafli szkła podali mi wcześniej. Z całości wynika, że zbiornik 120x50x50 kosztował mnie ponad połowę taniej niż w roslinyakwariowe.pl i w samej Diversie. Ale nie jest tak fajnie - niestety. Klejenie. Przy odbiorze zbiornik już był spakowany nie widać całości, szczegółów, to dopiero wychodzi w domu, na szawce, po zalaniu. Nie ma tragedii zbiornik szczelny, bez glutów silikonu, spoina w rogach równa i delikatna, ale minimalne przesunięcie tafli przedniej spowodowało nierównomierną grubość kleju (góra a dół akwa) co skutkuje na górze delikatną "pajęczynką" na odcinku ok. 3 cm. Przy szkle OW i bezbarwnym silikonie rzuca się cholernie w oczy - no przynajmniej mi - co potwierdza, że OW muszą być klejone nienagannie. Ten ból uśmierza w części cena jaką wydałem, prawie porównywalna ze zbiornikiem ze szkła float. Reklamować ktoś powie, tak może i to miałoby sens gdyby nie fakt, że już wystartowałem i powoli się przyzwyczajam. I tak na koniec, czy poszedłbym do Diversy jeszcze raz, raczej tak. Człowiek się uczy na własnych błędach i z pomocą innych też je popełniających. Tak sobie myślę, że następne akwa będzie już OK.
Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptySro 15 Lut 2012, 07:22

Dzięki za opis ciekawych doświadczeń, na pewno się to komuś przyda. Dałbyś radę zrobić zdjęcie temu mankamentowi? Nie do końca umiem sobie wyobrazić tę "pajęczynkę".

Świetną informacją jest natomiast możliwość kupna OW w opolskim po takiej cenie!
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyPią 24 Lut 2012, 17:16

A tak wracając do dostępności szkła OW w Opolu. Firma MOCHNIK oferuje też szkło OW, choć panie, z którymi rozmawiałem nie były mi w stanie do końca powiedzieć czy chodzi o OW, czy DIAMANT (odpowiednik OW innego producenta). Cena wyższa od tej w Dobrzeniu o około 200-300 zł dokładnie nie pamiętam.
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyPią 24 Lut 2012, 17:19

Maniek napisał:
A tak wracając do dostępności szkła OW w Opolu. Firma MOCHNIK oferuje też szkło OW, choć panie, z którymi rozmawiałem nie były mi w stanie do końca powiedzieć czy chodzi o OW, czy DIAMANT (odpowiednik OW innego producenta). Cena wyższa od tej w Dobrzeniu o około 200-300 zł dokładnie nie pamiętam.

Kurcze a kto w Dobrzeniu produkuje akwaria?? Muszę brata zapytać bo on tam zna chyba wszystkich
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyPią 24 Lut 2012, 17:22

Marcin, nie produkuje, tylko sprzedaje szkło.
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyPią 24 Lut 2012, 17:24

Maniek napisał:
Marcin, nie produkuje, tylko sprzedaje szkło.


Upss ale i tak zapytam Razz
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyPią 24 Lut 2012, 17:25

Pytaj, pytaj bo się jeszcze okaże, że faktycznie ktoś robi.
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyNie 26 Lut 2012, 18:57

Zgadza się w Dobrzeniu Wielkim jest firma która produkuje szkło "lustra i tym podobne" swoją siedzibę mają przy drodze opole - namysłów praktycznie na końcu wiochy Razz

Ale teraz już wiem że w Chróścicach jest firma która robi akwaria
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyNie 26 Lut 2012, 21:03

No proszę, a ja się do Prudnika "aż" zapędziłem, a tu pod nosem. Mają może jakieś namiary strona internetowa, adres czy co tam?
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyNie 26 Lut 2012, 21:16

Maniek napisał:
No proszę, a ja się do Prudnika "aż" zapędziłem, a tu pod nosem. Mają może jakieś namiary strona internetowa, adres czy co tam?


Wypytam brata bo w dobrzeniu lustra zamawiałSmile jak zdobędę namiary to podam Smile
Powrót do góry Go down
mgrinch

mgrinch


Liczba postów : 246
Dołączył : 11/02/2012
Skąd : Chróścice

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyNie 26 Lut 2012, 21:40

Float" Hurtownia Szkła PHU
46-081 Dobrzeń Wielki
ul. Namysłowska 120
woj. opolskie
powiat: opolski
TEL (77) 4696361

Jak zdobędę namiary na producenta w Chróścicach to dam znać
Powrót do góry Go down
Maniek




Male Liczba postów : 59
Dołączył : 04/02/2012
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyNie 26 Lut 2012, 21:41

Zgadza się FLOAT z Dobrzenia
Powrót do góry Go down
rednex




Liczba postów : 8
Dołączył : 10/03/2012

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptySob 10 Mar 2012, 21:08

.


Ostatnio zmieniony przez rednex dnia Sro 13 Mar 2013, 21:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
rednex




Liczba postów : 8
Dołączył : 10/03/2012

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyPon 19 Mar 2012, 21:17

.


Ostatnio zmieniony przez rednex dnia Sro 13 Mar 2013, 21:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
w-2




Male Liczba postów : 142
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : niby góry

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptyWto 08 Maj 2012, 14:01

Witam
Odnośnie aqua-boro i diversa to generalnie miałem/mam akwaria tych firm lub mogłem się im przyjrzeć na większą skalę. Diversa klei raczej dobrze zbiorniki, spoiny są w większości zbiorników równe bez glutów silikonu, choć wiadomo pewnie różnie to bywa w poszczególnych zbiornikach. Pokrywy na zbiorniki bez rewelacji choć woda nie zacieka na szyby. Jednak ceny mają wysokie a do tego właściciel to istny gbur który nie zna się do tego na akwarystyce. Irytuje mnie też ich logo które umieszczają na szafkach - na górnej listwie na samym środku i na mój gust kiepsko to wygląda z np ekskluzywną szafką.
Z Aquaboro z kolei mam obecnie 500l zbiornik i choć od 3 lat wszystko w porządku stoi to jednak samo klejenie pozostawia wiele do życzenia. Spoiny są nierówne np góra 3 mm dół 5mm jakby im się rozjechało do tego drugie miejsce gdzie silikon nie złapał na kilka milimetrów, całe szczęście że od zewnętrznej strony przedniej szyby(szyba 12mm więc trzyma dobrze). Próbowałem reklamować na maila nie uzyskałem odpowiedzi mimo że wysłałem zdjęcia a że akwa nie można wziąć pod pachę (108 kg szkła) to stoi do dziś. Podobnie pokrywy aluminiowe są kiepskie jeśli chodzi o rant odprowadzający wodę - zacieka na szyby zarówno w rogach jak i z tyłu i samemu trzeba się nieźle natrudzić by to zniwelować. Szafka z kolei szybko potrafi się odwarstwić pod wpływem wody.
Reasumując nie są to wyroby wysokiej klasy.
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie EmptySro 09 Maj 2012, 07:09

Dzięki za podzielenie się doświadczeniami.

Czy w Diversa bezpośrednio u producenta można zamówić akwarium detalicznie?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Producenci akwariów - Opolskie Empty
PisanieTemat: Re: Producenci akwariów - Opolskie   Producenci akwariów - Opolskie Empty

Powrót do góry Go down
 
Producenci akwariów - Opolskie
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Opolskie sklepy akwarystyczne
» Opolskie forum akwarystyczne na spotkaniu GSA
» [Strzelce Opolskie] Oddam akwarium z pokrywa 54l
» zakładanie dużych akwariów
» Wystawa Krewetek i Akwariów - Szczecin

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyka w województwie opolskim-
Skocz do: