Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Akwarium by Tinker bell

Go down 
+3
kroni
Mateusz89
Tinker bell
7 posters
AutorWiadomość
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyWto 19 Cze 2012, 11:54

Prezentacja akwarium by Tinker bell:

zbiornik: 200x60x60=720 litrów otwarty, klejony przez Aquq Boro, szkło typu float grubości 12 mm, spoiwo: czarny sylikon, wzmocnienie wzdłużne i poprzeczne, w jednym z narożników wklejony komin, oklejone czarną okleiną, dwa powroty z sumpa.
filtracja: 280 litrów, podzielone na cztery komory, od strony prawej: I komora: 2 pompy Eheim 1260 i 3000 compact +, grzałka 300W, sondy odpowiedzialne za uzupełnianie odparowanej wody, dolewka wody z sieci wodociągowej.
II komora: wypełniona (od dołu): biobale, keramzyt, ceramika. III komora: (od dołu) keramzyt, ceramika; IV komora: pusta, spływ wody z akwarium po przez komin ( najczęściej w ostatniej komorze pływają młode mieczyki, które po przez komin wpadają do sumpa); Komin: (od dołu) wypełniony biobalami, na samej górze gąbka odpowiedzialna za zbieranie grubszych zanieczyszczeń mechanicznych, małych mieczyków i innych rzeczy.
oświetlenie: 3x150 W HQI. Są to oprawy przemysłowe HQI firmy Apollo. Tem. barwowa żarników: 5600 K-----6500K------5600K
podłoże: żwir rzeczny o ciemnym zabarwieniu (żwirownia koło Kopic pod Grodkowem), pod żwirem substrat: Biogrunt firmy Aquabotanique.
CO2: butla wysokociśnieniowa 6 kg, reduktor Oxy Turbo Aqua Art-u, elektrozawór, przerobiony filtr na rurowy 10' podłączony na wylocie pompy Eheim 1260, ilość bąbelków: nigdy nie liczyłem.
nawożenie: suche sole (KNO3, KH2PO4,MgSO4, K2SO4) w dawkach dziennych i Mikro z Intermagu - też w dawce dziennej, wszystko według kalkulatora EI.
woda:filtrowany ZWM-oski kranowit, podmiana 75% tygodniowo.
flora:
1.Anubias barteri ver. nana;
2.Anubias b. var. barteri 'coffeefolia';
3.Anubias barteri var. angustifolia;
4.Bacopa caroliniana;
5.Bolbitis heudelotii;
6.Cryptocoryne aponogetifolia;
7.Cryptocoryne becetti;
8.Cryptcoryne cordata (tego nie jestem pewny czy to ta odmiana)
9.Ehinodorus angustifolius;
10.Echinodorus cordifolius - liście nad powierzchnią wody, okresowo kwitnie;
11.Echinodorus quadricostatus;
12.Heteranthera zosterifolia;
13.Hygrophila corymbosa;
14.Ludwiga repens;
15.Microsorum pteropus 'undulata' ;
16.Nymhaea lotus;
17.Rotala rotundifolia;
18.glony - gdzie nie gdzie, w paru miejscach - nie walczę z nimi, traktuje jak swojaków.
fauna:
1.Xiphophorus helleri;
2.Pterophyllum scalare;
3.Mesonauta festiva (trzy samce, samice panowie zatłukli);
kilka słów o zbiorniku: zbiornik założony w 2008 r. Lista roślin okresowo ulegała zmianie, w zależności od tempa rozrostu, ekspansji w zbiorniku oraz wysiłku jaki należało włożyć aby ją okiełznać. Od 2010 r. nie ma dużych zmian w obsadzie roślinnej, w ostatnich trzech miesiącach wywaliłem jeden gatunek (Alternanthera reinnckii) i wprowadziłem na jej miejsce dwa nowe (pozycja na liście: 16 i 4). Wynika to też z faktu, iż moja mała 19 miesięczna asystentka usilnie stara się mi pomagać i wyręczać w opiece nad zbiornikiem.
Po 4 latach opieki nad tym zbiornikiem postanowiłem go zlikwidować i zrobić coś nowego. Drewno się moczy, kamienie czekają w pogotowiu, substrat leżakuje w workach. Dopieszczam listę roślin, które chciałbym mieć w w nowym aranżu.

Akwarium by Tinker bell Akware



Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyWto 19 Cze 2012, 12:25

Bardzo ładne roślinne. Szacunek za tak długie utrzymywanie jednej aranżacji.

Przydałoby się znacznie większe zdjęcie albo kilka zbliżeń. No i czy ta turbina po lewej jest konieczna.

Widać sporo wkładanej pracy. Czy nie denerwuje Cię codzienne podawanie nawozów?
Podmiany olbrzymie, czy masz stałą podmianę wody? (ale chyba nie bo jest automatyczna dolewka).

W takim razie czekam, jakie to zmiany wprowadzisz.

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyWto 19 Cze 2012, 18:13

poprostu zajebiste
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyWto 19 Cze 2012, 19:06

Mateusz89: pomimo, że wydajność pomp to 5500 l/h to bez użycia szpecącej turbiny z lewej strony woda z przodu zbiornika stoi.
Sam stosujesz EI i dobrze wiesz, że cyrkulacja wody w zbiorniku jest tak samo ważna jak dostępność mikro i makro, oraz supermakro.

Stałej podmiany nie mam, ale już nad tym pracuje. Jak na razie było jedno podejście do tego tematu: skończyło się zalaniem nowego dywanu (który fundneła sobie żona) - telefon o 5 rano od wściekłej żony - bezcenne (i dobrze, że mnie w tedy w domu nie było, pierwszy raz ucieszyłem się że jestem na delegacji Smile )
Od dłuższego czasu urabiam grunt (żonę) pod stała podmianę Smile

Kroni: każdy lubi jak się jego dziecko chwali - zaje....ste dzieki Smile
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyWto 19 Cze 2012, 19:13

Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyWto 19 Cze 2012, 20:21

Jak zobaczyłem to 70% to od razu pomyślałem, że jest tam stała podmiana wody.
Czytało się sporo o tym na stronie Michała Juncewicza (Triamond). Wystarczał tam kolejny przelew w sumpie. A do akwarium powoli ciurka woda, np. kroplownikiem z kompensacją 2l/h.
Na tydzień daje nam to tylko 336l. W takim razie niech będzie 4 albo 8litrów na godzinę (Gardena robi takie kroplowniki). Oczywiście nie jest to równoznaczne zwykłej podmianie dlatego podmienia się tak sporo więcej. Jednocześnie nie ma żadnych skoków.
Jednocześnie te systemy średnio mogą się sprawdzać z EI. Gdzie przewidziane jest resetowanie wody podmianami.


Ostatnio zmieniony przez Mateusz89 dnia Pon 04 Sie 2014, 06:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptySro 20 Cze 2012, 06:13

Klasa Smile Dziko, ale bardzo ładnie. Liście nadwodne dodają sporo uroku! Pielęgnice nie wyskakują od czasu do czasu? Razz
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptySro 20 Cze 2012, 07:44

myslę że moje plamookie by fajnie wyglądały,nie chcesz tanio 3 samic?
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptySro 20 Cze 2012, 15:20

Kroni: nie, dziekuje

Jeszcze nie miałem takiego przypadku, żeby któryś z skośnopręgich chłopaków próbował skoku. A czasami jak zaczną ustawkę to zadyma na całego. Od czasu do czasu wylatuje przez taką zadymę mieczyk i kończy na podłodze.

Wielkim plusem EI jest to że do niego stworzono model matematyczny, który pozwala przewidywać zachowanie się zbiornika przy różnych kombinacjach w nawożeniu i podmianach.
Stała podmiana przy jednoczesnym stosowaniu EI daje stabilizacje stężeń nawozów. Jak tylko znajdę trochę czasu to zamieszczę wykresy 0-6 miesięcy przy zastosowaniu EI z podmiana raz w tygodniu i 10% wymiany wody na dzień.
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyCzw 21 Cze 2012, 11:21

Metoda nawożenia: EI
Podawany nawóz: KNO3
Ilość podawanego nawozu: 5,5 grama (3,2 ppm)/ na dzień/ przez 7 dni w tygodniu
Podmiana: 10% objętości na dzień
Pojemność akwarium: 1000 l
Czas: 0 - 6 miesiecy

Akwarium by Tinker bell Iemat



Metoda nawożenia: j.w.
Podawany nawóz: j.w.
Ilość podawanego nawozu j.w.
Podmiana: 70 % raz w tygodniu;
Pojemność akwarium: j.w.
Czas: j.w.

Akwarium by Tinker bell Eimat2


Powrót do góry Go down
HOLSON

HOLSON


Male Liczba postów : 114
Dołączył : 07/03/2012
Skąd : Kluczbork

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyCzw 21 Cze 2012, 19:10

piękne akwarium, pełen szacun
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyCzw 21 Cze 2012, 20:52

Sądząc po lampach to jesteśmy sąsiadami :-) Tyle akurat widzę z okna, bo mieszkam niżej, hehe. Akwarium naprawdę budzi podziw, nawet nie tyle przez wielkość co przez układ roślin, kompozycję...no kurna całokształt. Awesome!
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyCzw 21 Cze 2012, 21:03

kundson: czy ty mieszkasz przy Rudego w 12-stce?
hehehehehehe.... kompozycje, jaką kompozycje... to chaos.
Powrót do góry Go down
knudson

knudson


Male Liczba postów : 368
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyCzw 21 Cze 2012, 22:24

Zgadza się :-)
A chaos...Chaos rządzi! Igrak tu amat Slaanesh! Kiedyś będąc w piwnicy (którą mam na strychu) rzuciłem okiem i zobaczyłem w cholerę zieleniny, więc od razu skojarzyłem po zdjęciu, że to po sąsiedzku :-)
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyPią 22 Cze 2012, 06:34

no to trzeba się zgadać na jakieś piwko Smile
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyPią 22 Cze 2012, 11:59

Np. jutro Wink
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptySob 15 Wrz 2012, 20:21

Dnia 14 września 2012 roku, aranżacja została zlikwidowana.
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyWto 18 Wrz 2012, 21:34

Będą duże zmiany? Smile
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptySro 19 Wrz 2012, 12:25

oooooooo takkkkkkkkk!!!!!!
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyCzw 20 Wrz 2012, 18:18

Czekamy ,wiesz już jakie będzie nawożenie ?? Wybierasz się może w strony biotpou jakiegoś ??
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptyPią 21 Wrz 2012, 06:54

nawożenie solami - KNO3, K2SO4, MgSO4, KH2PO4, Mikro z Intermagu.
Nie mam w planach stawiania żadnego biotopu. Co z tego wyjdzie to się okaże Smile
Powrót do góry Go down
Lukasz-odkrywca01




Liczba postów : 67
Dołączył : 08/09/2012
Skąd : Kedzierzyn Koźle

Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell EmptySob 22 Wrz 2012, 13:30

No to zaczekam co wymyślisz .Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Akwarium by Tinker bell Empty
PisanieTemat: Re: Akwarium by Tinker bell   Akwarium by Tinker bell Empty

Powrót do góry Go down
 
Akwarium by Tinker bell
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Akwarium by Tinker bell - "Wobbly land"
» akwarium 45l
» ile ryb w akwarium
» Akwarium
» Akwarium [112 L]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: