Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Wasz akwarystyczny konik

Go down 
+2
mikevdl
Topielec
6 posters
AutorWiadomość
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik EmptyCzw 12 Kwi 2012, 12:18

Jak wiadomo w akwarystyce obecnych jest wiele stylów czy może rodzajów prowadzenia akwariów. Akwaria roślinne dzielą się na holenderskie, tzw. "nature" i wiele innych. Akwaria biotopowe dzielą się na różne kontynenty, a nawet poszczególne zbiorniki wodne - rzeki lub jeziora. Są maniacy pielęgnic i są miłośnicy akwarystyki morskiej.

A co Ciebie urzeka i czemu właśnie akurat to bardziej niż cała reszta? Czego już próbowałeś/próbowałaś, co Ci się podobało, a co uważasz za zupełną pomyłkę w akwarystyce?

Pogadajmy trochę Smile
Powrót do góry Go down
mikevdl




Liczba postów : 1
Dołączył : 20/06/2012

Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Re: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik EmptySro 20 Cze 2012, 10:53

Pomyłką jest to, że każdy "Wyjadacz" zazwyczaj poniża młodego akwarystę, a i tak i tak wiekszość nauczyłą się na własnych błędach Very Happy
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Re: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik EmptySro 20 Cze 2012, 12:29

Mikevdl, Jaki wyjadacz Cię poniżył? Wiele osób które wypowiada się na dużych forach nie postawiło jeszcze jednego udanego zbiornika, a potrafi mądrzyć się i ostro komentować.
Możesz zapamiętać sentencję Bartłomieja Lipczyńskiego: „Pokaż mi swoje akwarium, a powiem Ci co sądzę o Twoich radach”.

Inną sprawą jest to, że wielu nowych użytkowników chciałoby mieć wszystko podane jak na tacy. A właściwie wszystkie ważniejsze tematy są opisane po dziesięć razy. Są wyszukiwarki, działy z artykułami, pokazane tutoriale zakładania i prowadzenia zbiorników.

Topielec: Jakoś przegapiłem ten temat.
Najbardziej chyba urzeka mnie styl nature, oczywiście w lekkiej formie. Nie mam ochoty kopiować prac T. Amano.

Próbowałem kolejno:
Na prawdę amatorskie akwarium ogólne 160l. Gdzie największym sukcesem było rozmnożenie skalarów.
Kolejne było Malawi, też tylko 160l. Miałem je dość długo, goście zawsze podziwiali, ale dla mnie po półtora roku już było nudne.
Już mając Malawi, założyłem swoje pierwsze akwarium roślinne 78l. Przy pierwszym starcie popełniłem niemało błędów i wynik też był średni. Drugi start był już całkiem całkiem.

Po jakimś czasie postawiłem już pierwszą wersję swojego 128l.
Po półtora roku założyłem też 59l.

W akwarystyce jest wiele dobrych dróg.
Powrót do góry Go down
Tinker bell

Tinker bell


Male Liczba postów : 188
Dołączył : 25/04/2012
Skąd : Opole

Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Re: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik EmptyCzw 21 Cze 2012, 20:43

Pierwsze akwarium kupiłem w podstawówce za pieniądze, które uzbierałem nosząc butelki do skupu. 34 l, wymiarów nie pamiętam, filtr szklany fajkowy - ktoś jeszcze je pamięta? - napędzany brzęczykiem model "Skalar", grzałka na początku piaskowa, później dostałem z termostatem. Rodzice nie byli zachwyceni, ale później sporo mi pomagali w kompletowaniu sprzętu. Od początku były rośliny. Pamiętam, że do badania wody był tylko dostępny test na ph, w opakowaniach kropli do nosa.
Później ojciec przyniósł mi akwarium 110 litrowe, ramowe, szyby układane na kicie do okien.
To było największe akwarium jakie widziałem, radość taka, że o mało się nie zlałem w gacie.
A później rozpasz, kit wysechł i z każdej możliwej strony się lało i lało i lało....
I znowu kursowanie z butelkami pozbieranymi w drodze z szkoły do domu, do skupu i z powrotem.
Za ciężkie pieniądze udało mi się odkupić od szklarza sylikon, uszczelniłem 110-ątke i cieszyłem się nowym akwarium. Od rodziców dostałem filtr Aquaela Fan-3.
Potem długa przerwa....
Na studiach przeglądałem strony o akwarystyce, czytałem o rybach, biotopach, stylach.
Kupiłem książkę Andrzeja Sieniawskiego "Akwarium w stylu holenderskim" i to obudziło mojego konika z hibernacji i wskazało mu ostateczny kierunek galopu.


Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Re: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik EmptyPią 22 Cze 2012, 11:54

Tinker bell napisał:

Kupiłem książkę Andrzeja Sieniawskiego "Akwarium w stylu holenderskim" i to obudziło mojego konika z hibernacji i wskazało mu ostateczny kierunek galopu.

A tam od razu ostateczny Smile W akwarystyce piękne jest to, że jest do spróbowania tyle dróg, że życia nie starczy Smile
Dzięki panowie za ciekawe opisy, przyjemnie się takie rzeczy czyta. I jest to całkiem fajny temat na sobotnie spotkanie, o którym przypominam! Smile
Powrót do góry Go down
w-2




Male Liczba postów : 142
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : niby góry

Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Re: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik EmptyPią 22 Cze 2012, 15:06

Witam
W akwarystyce od bardzo dawna stawiam tylko i wyłącznie na biotop w głównej roli z pielęgnicami i to mi się nigdy nie znudzi.
Oczywiście to kiełkowało bo na początku były akwaria a nawet regały ojca gdzie jednak główną rolę także grały pielęgnice - odwieczne skalary i p.maroni a w tle żyworódki i rozmnażanie ich. Oczywiście były to tzw zbiorniki ogólne gdzie pływało wszystko co można było dorwać w sklepie aczkolwiek dobierane zawsze pod względem zachowania. Pierwszy był regał na 5x75 litrów, potem akwarium na te czasy istny basen 144 litrów. Oczywiście pompy samoróbki, filtry gabkowe i przelewowe szklane, wyprawy na pokarm - ŻYWY z siatkąSmile..i nic jakoś nie chorowało do tego rosło pieknie.
Moje pierwsze samodzielne zbiorniki w latach 80-tych też były "ogólne" i wcale nie takie małe bo 100l, oczywiście ze skalarami i czymś jeszcze. Nie musze mówić co można było kupić w sklepach w tych czasach jesli chodzi też o zwierzęta i w ogóle pojęcie biotopu:) Od zawsze były zaszczepione od urodzenia u mnie skalary;)
Potem nastały zbiorniki wyłącznie z pielęgnicami i przeważnie jednym gatunkiem:
1. 240l - Skalary
2. 240l - Malawi pyszczaki
3. 240l - S.A. Dyskowce - rewelacyjne wielkie ryby
4. 240l - Tanganika Tropheusy Ikola F1
5. 240l - Malawi Pseudotropheus Saulosi F1
6. 500l - Frontozy Blue Zaire Moba F1- piękne 30cm giganty
7. 500l - Tropheus Ikola z odłowu F0 - rewelacyjne zachowanie ryb F0
8. Zbiornik szykuje się na S.A z geophagus winemmileri lub geophagus red head tapajos lub geophagus altifrons,ogólnie ciemne wody z korzeniami i skałami raczej bez roślin:)
Pomysłów dużo ale trzeba by mieć 5 zbiorników 500l to by człowiek poszalał... Pielęgnice i biotopy to coś co wciąga mnie jak bagno:)
pozdrawiam
w-2
Powrót do góry Go down
kroni

kroni


Liczba postów : 191
Dołączył : 28/05/2012
Skąd : węgry

Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Re: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik EmptyPią 22 Cze 2012, 20:59

ja musze powiedzieć zarażony zostałem przez starego,a ze względu że mam już 41 lat ,więc było to dawno.akwaria były w kazdym pokoju i pamiętam jak na ul.kośnego, w piwnicy była giełda i wtedy pojawiły się mieczyki simsona.szał.nie nadążali ze sprzedarzą.jazda na maksa.molinezje,gurami,skalary,gupiki.masakra.
pamiętam jak kleiłem ramowe 110litrów ,to wtedy był obłęd no i klejone filtry zewnętrze.jazda na maksa.hand made full.piękne czasy.
ale teraz jest inna jazda,wreszcie mam ulubione pielegnice ,po paru gafach ,ale wszystko jest ok.klaruje się sytuacja.w sumie to i zazdroszczę ludziom teraz zaczynającym i z drugiej strony nie bo ominęło ich to staranie i zabieganie o ryby,bo teraz jest wszystko,a z drugiej strony ,teraz gdy jest wszystko to można wybrać to co naprawdę nas jara i kupić,mieć i próbować hodować.biotopy,podłoża,kubełki,akwaria z 300litrów to normalka,wręcz standard.to jest własnie rozwój i trzeba się turlać z nurtem żeby było fajnie.
szacunek panowie i panie akwarysci.szalom
Powrót do góry Go down
Topielec
Admin
Topielec


Male Liczba postów : 344
Dołączył : 29/11/2011
Skąd : Opole

Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Re: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik EmptyPią 22 Cze 2012, 21:27

w-2 Twoja filozofia akwarystyczna ze wszystkich wymienionych jest mi najbliższa! Smile
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wasz akwarystyczny konik Empty
PisanieTemat: Re: Wasz akwarystyczny konik   Wasz akwarystyczny konik Empty

Powrót do góry Go down
 
Wasz akwarystyczny konik
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» duzy zestaw akwarystyczny
» V Śląski Weekend Akwarystyczny
» Pamiętnik akwarystyczny / narzędzie do logów parametrów wody
» VII Śląski Weekend Akwarystyczny - Katowice
» VIII Śląski Weekend Akwarystyczny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: