Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 MOJE AKWARIUM

Go down 
+2
marek_z_81
peli77
6 posters
AutorWiadomość
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 15:43

ZBIORNIK-80X35X40-112 L FLOAT

OSWIETLENIE-1X18W GROLUX POKRYWA

PODŁOŻE- PIASEK KWARCOWY

FILTRACJA-FILTR WEWNĘTRZNY 750L/H

DEKORACJA-WAPIEŃ

OBSADA-PYSZCZAKI YELLOW,RED BLUE RAZEM Z 16 SZT

MOJE  AKWARIUM 2u7aem9
Powrót do góry Go down
marek_z_81

marek_z_81


Male Liczba postów : 195
Dołączył : 26/02/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 18:16

Aranżacja na morskie... jak co komu... o gustach nie będę mówił.
Obsada do wymiany ze względu na rozmiar szkła.
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 19:13

Pyszczaki rafowe...no nieźle, tylko troche pustawo dorzuć pare koralowców
Powrót do góry Go down
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 19:30

Myślałem że zostanę zbesztany a tutaj tak wyrozumiała opinia... Smile 
Co bardziej ortodoksyjni malawiści pewnie stwierdzą fuj takie akwarium ,jednak jest to zamierzona aranżacja a co do obsady też mam swoje zdanie.
Powrót do góry Go down
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 19:39

Rafa to również wapienie które pozytywnie wpływają na parametry wody.Jednak w tym przypadku jest to wapień zwany koralowym nie mający nic wspólnego z rafą.Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 19:41

Nie no stary ty chyba nie kumasz co to sarkazm.To powiem prościej:Obsada to koszmar wystrój tragedia.Ogólnie jest gorzej niż źle, a i "do dupy" to mało powiedziane.
Powrót do góry Go down
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 19:43

Aaa... te pyszczaki rafowe to jest inna grupa niż te "serpentynitowe"
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 19:48

Ja cie chyba nie rozumiem
Powrót do góry Go down
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 19:54

Na temat obsady można by się zgodzic jednak jak obejrzec te akwaria kilkuset litrowe z obsadą prawie jak ręka każda ryba,to wcale dalece nie odbiega.Nie ma się co oszukiwac stworzenie naturalnych warunków to tylko w roślinniaku można.
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 19:55

w roślinniaku? hahahahahahaha O stary ale ty jajcarz jesteś
Powrót do góry Go down
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 20:08

...bez szkody dla organizmów żywych oczywiście
Powrót do góry Go down
macioch

macioch


Male Liczba postów : 141
Dołączył : 30/05/2013
Skąd : Chmielowice

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 20:29

O czym ty opowiadasz?
Powrót do góry Go down
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 22:06

Opowiadam o tym PANIE WIELKI AKWARYSTO że dązenie do do odtworzenia naturalnego biotopu ryb w akwarium,obserwacja ich naturalnych zachowań i rozwoju jest niemożliwe w domowych warunkach a czy to jest pyszczak w 112 czy rak w 40...Jednym zdaniem nie należy dopuścic do dysproporcji substancji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania a będzie wszystko ok
Powrót do góry Go down
gregotsw




Male Liczba postów : 48
Dołączył : 17/01/2013
Skąd : Opole

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyPon 07 Kwi 2014, 22:16

Tak rozsądnie to masz akwarium na jeden harem. Od biedy, jeśli dobrze ułożysz kamienie i ryby się dogadają na dwa haremy różnych gatunków.

Mam nadzieję, że te ryby to jeszcze nie wybarwione młodziaki, a obsada do redukcji jak napisałem.

Poukładaj te kamienie, aby ryby mogły obrać jakiś rewir, np. zrób dwa oddzielone piaskiem gruzowiska, może jakieś groty. Ważne aby samiec miał co obrać za rewir, bo przy obecnym aranżu samce mogą walczyć o całe gruzowisko. Musisz to przedzielić.

Chyba nie masz zamiaru zostawić tego akwarium tak jak jest? Niby można poprzez przerybienie zabić w terytorialnej rybie jej terytorializm... ale z tym też nie do końca. Jak ryba poczuje się pewnie może rywala dotkliwie pobić, albo nawet zabić.

Filtr także kiepski, zwłaszcza biologicznie i nie poradzi sobie z utrzymaniem tylu ryb, zwłaszcza jak podrosną. Konieczna kaskada(np. FZN-3) albo kubełek (np. HW-302).

Idę też o zakład, że akwarium świeżo zalane więc ryby długo tu nie pożyją. Zapewne zabije je amoniak który już na dniach znacznie przekroczy normy, ewentualne niedobitki dobiją azotyny.


Na przyszłość zanim założysz akwarium dobrze się zastanów i poczytaj trochę.


W akwarium o długości od 1m można już z powodzeniem trzymać jakąś małą mbunę jak Saulosi w konfiguracji z dwoma samcami i obserwować jak najbardziej naturalne procesy walki o rewiry, sprzeczki, ustalanie hierarchii itd. W 112l i tyloma rybami robisz z pyszczaków gupiki, albo inne neony.
Powrót do góry Go down
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyWto 08 Kwi 2014, 05:49

Wszystko co piszecie to jest prawda jednak ja uważam że można sobie poradzic z tą obsadą i to w tym akwarium.A żeby było jasne to już funkc.1.5 miesiąca na wodzie z innego baniaka.Terytorializm nie istnieje w takim litrarzu ryby łagodne nie bez powodu mam ten rodzaj pyszczaków jeden z najłagodniejszych.Reszta to częste podmiany wody i dobre napowietrzanie.
Powrót do góry Go down
w-2




Male Liczba postów : 142
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : niby góry

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyWto 08 Kwi 2014, 11:11

Wszyscy co ci odpisali mają rację i nie ma co się spinać. Terytorializm nie istnieje ponieważ rybom gęsto jak ziemniakowi w zupie kartoflanej - masz odpowiedź zachowań w sporo przymałym akwarium. Akwarium nie jest na pyszczaki albo z wielkim przymknieciem oka na JEDEN harem ryb z grupy małych mbuna. Ceruleus "yellow" to jeden z większych gatunków i wcale nie łagodnych jak baranek szczególnie jesli chodzi o stosunek samiec-samiec. Red- blue też duża i dość zadziorna ryba. Można takie akwarium próbować stworzyć ale z głową czyli wystrojem i własciwą obsadą by to miało ręce i nogi. Tutaj niestety nic nie widać by było stworzone pod pyszczaki. Filtracja - tragedia, o estetyce biotopowej nie wspomnę. Można było spróbować harem saulosi lub sprengerae z dobrym urządzeniem ale już po obiedzie...
Powrót do góry Go down
peli77




Liczba postów : 77
Dołączył : 19/03/2013

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyWto 08 Kwi 2014, 12:18

Proszę nie zapominac iż nie jest to akwarium biotopowe.A zamieszczając to na forum liczyłem się z ostrą krytyką i jest to zrozumiałe gdyż ogólne normy nie są spełnione.Ja jednak nadal uważam że poradzę sobie z tą obsadą w tym akwarium.
Powrót do góry Go down
gregotsw




Male Liczba postów : 48
Dołączył : 17/01/2013
Skąd : Opole

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyWto 08 Kwi 2014, 17:19

Poradzisz sobie? Hmm, a co jak któryś z samców poczuje się na tyle pewnie że zacznie wybijać konkurencję?

Jak rozwiążesz kwestię skoków amoniaku i azotynów praktycznie po każdym karmieniu? Ten filtr nie poradzi sobie z przerobieniem tych związków.


Jeśli nic nie zmienisz ryby zaczną padać, czy to przez choroby albo przez agresję dominujących samców.
Powrót do góry Go down
sobmac




Male Liczba postów : 28
Dołączył : 30/11/2014
Skąd : PK

MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM EmptyCzw 05 Mar 2015, 07:46

Aranżacja kwestia gustu co nie zmienia faktu, że lepsza taka niż dwa sztuczne plastikowe badyle przypominające Bacope Monniera czy różowo-niebieską moczarkę, korzeń typu red wood, kilka kamerdoli z rzeki na dnie wysiany jakiś ultra substrat nie wiem po co i między tym bajzlem pływające 2 red-redy, pielęgnica papuzia i jakieś gurami, jeszcze pirani brakuje - taki kicz już widziałem i wielu jest takich "akwarystów".
Twoje akwarium prezentuję się dobrze jak widać nie jest to odzwierciedlenie warunków naturalnych ale jest miłe dla oka. Co do obsady popieram przedmówców, za dużo tego tam. Może i dasz radę to utrzymać, ale sam się przekonasz po czasie, że malawi potrzebują jednak więcej przestrzeni, bardzo dobrej filtracji. Gdyby nie to że to ryby terytorialne to było by łatwiej. Ja na Twoim miejscu zredukowałbym obsadę o połowę co najmniej bo jak zacznie Ci się to tam tłuc to będzie shake.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





MOJE  AKWARIUM Empty
PisanieTemat: Re: MOJE AKWARIUM   MOJE  AKWARIUM Empty

Powrót do góry Go down
 
MOJE AKWARIUM
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Moje akwarium 112l
» Moje akwarium 240 Litrów
» Moje pierwsze akwarium - 160L
» Moje 500 litrów
» moje 112

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Prezentacje akwariów-
Skocz do: