Akwarystyczne Opole
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

 

 Obsada 375l

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Andre&Sylwia




Liczba postów : 11
Dołączył : 30/01/2014
Skąd : Prudnik

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyWto 04 Lut 2014, 11:43

Witam
W planach mam niewielki wzrost akwarium z 300l do 375l, a ponieważ mój synek uwielbia małe rybki zrezygnowaliśmy z pielęgnic i jesteśmy na etapie zastanawiania się co ma teraz zamieszkać w akwa.
Chodzi o małe ryby może ławicowe. Max ze dwa trzy gatunki. Podpowiedzcie coś bo w sumie nie bardzo mam pomysły, a dwa że w naszych sklepach straszy. Od razu zastrzegam żadnych żyworodnych typu gupik molinezja itp. Mam je już za sobą i nie mam ochoty znowu zastanawiać się co zrobić z młodymi.
Jak ktoś ma pomysł piszcie. Z góry dzięki. (i najlepiej piszcie też gdzie tanio kupić bo do 375 nie wrzucę 5 szt więc trochę mnie to pewnie pokosztuje Very Happy )
Powrót do góry Go down
Robert M.




Liczba postów : 7
Dołączył : 24/01/2012
Skąd : Opole

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptySro 05 Lut 2014, 06:49

wszystko zależy od wystroju, ale z takich najpopularniejszych to np. Neon innesa fajnie wygląda taka spora ławica pływająca po wielkim akwarium.
http://allegro.pl/neon-innesa-70-groszy-szt-od-hodowcy-i3930472888.html
Powrót do góry Go down
Andre&Sylwia




Liczba postów : 11
Dołączył : 30/01/2014
Skąd : Prudnik

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptySro 05 Lut 2014, 14:36

no akurat neonki to podstawa przy takiej obsadzie, albo raczej standard. Bardziej mi chodziło o info na temat mniej oczywistych małych ryb bo oprócz żyworodnych niewiele je znam, a żyworodnych akurat nie chcę.
Powrót do góry Go down
Emil_XXL




Male Liczba postów : 177
Dołączył : 07/08/2012
Skąd : Kędzierzyn-Koźle

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptySro 05 Lut 2014, 20:48

ja kupowalem u tego goscia co link danio różowe i neony i jak najbardziej go polecam
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptySro 05 Lut 2014, 22:12

Czy planujesz jakiś biotop, czy to ma być akwarium ogólne?
W tej wielkości akwarium zastanów się nad Zwinnikiem blehera, to chyba najbardziej stadna ryba z tych które miałem. Większość neonów i razbor rozpływa się po akwarium, gdy nie mają straszaka.

Dodatkowe propozycje to:
- Neon zielony (Paracheirodon simulans)
- Razbora Borneańska (Boraras Brigittae)
- Bystrzyk Amandy (Hyphessobrycon Amandae)
- Niebiański Danio Perłowy (Danio margaritatus) "Razbora galaxy"
- Tęczanka Wernera (filigranowa) (Iriatherina werneri)

To duże akwarium, pomyśl też o pielęgniczkach (tych mniej wymagających bliżej dna).
Możesz też pomyśleć o samych większych tęczankach.
Powrót do góry Go down
Andre&Sylwia




Liczba postów : 11
Dołączył : 30/01/2014
Skąd : Prudnik

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyCzw 06 Lut 2014, 11:04

dzięki Mateusz o taką poradę mi chodziło. Wiem że baniaczek dość przerośnięty na drobnicę ale moja pociecha uwielbia małe rybki zwłaszcza jak ich dużo pływa,a mi to w sumie nie przeszkadza. No i dla odmiany od tego co ludziska robią najczęściej rybki będą miały miejsce:) Piszesz o pielęgniczkach. Myślałem o kakadu albo ramirezach. Tylko z tego co słyszałem to kakadu różnie potrafi się zachować w ogólnym akwarium. A ramirezy dostępne w naszych sklepach zapomniały jakie powinny mieć kolory i mi się trafiały same słabe. No i pech w dodatku bo jedyny który przeżył udławił się małym zbrojnikiem bo nie dał rady go przełknąć Very Happy
Gdybyś mógł napisać mi takie ze dwa gotowe złożone zestawy które mógłbym rzucić to byłbym wdzięczny. Myślałem też o bojowniku piekny by pewnie urósł w takim litrażu ale nie wiem które z ryb można dać co by mu płetw nie skubały. Wiem że marudzę trochę ale nie chcę już popełnić błędów z początku kiedy na własnej skórze się przekonywałem że to nie najlepsze połaczenie ryb.
A jak chodzi o biotop to nie mam upatrzonego. Byle się dobrze ryby czuły w akwa w którym jest sporo roślin. I ponieważ aktualnie nie mam za wiele czasu to bez żadnych akrobacji jak chodzi o parametry wody. Będę miał wiecej czasu pomyśle może o biotopie albo hodowli czegoś. Teraz to tak aby ładnie wyglądało bez męczenia ryb.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyCzw 06 Lut 2014, 11:11

Ja za to ostatnio często spotykam przepiękne ramirezy.
Wszystkie pielęgniczki potrafią mieć te swoje różki ale większość z nich nie będzie atakowała drobnicy.
Ramireza jest łagodniejsza od kakadu (zwykle, bo to też cecha osobnicza).

Może sami zaproponujcie zestawy, a my pomożemy w ewentualnych modyfikacjach Razz.
Powrót do góry Go down
Andre&Sylwia




Liczba postów : 11
Dołączył : 30/01/2014
Skąd : Prudnik

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyCzw 06 Lut 2014, 11:59

Cóż miejsca jest dość więc kombinować można. Z tym że ciężko coś proponować skoro prawie nic nie wiem o małych rybach.
Powiedzmy neony jakie to już chyba nie ma znaczenia.
Mam nadal zbrojniki zwykłe i albinosy no więc one zostaną.
Zaproponowane przez Ciebie zwinniki też mi się podobają.
Czyli mamy dwie ławice plus dno.
Teraz coś większego. Tak jak pisałem chciałbym rzucić bojownika plus ze dwie samice dla niego.
I od tego momentu zaczyna mi się problem Bojownik+ramireza????
Pływa mi nadal 6 szt brzanki różowej mogą zostać czy nie??
Co jeszcze do takiego zestawu?
Barwniak czerwonobrzuchy też był gdzieś tam w opcji.

A mówiąc krótko to nie mam zwyczajnie pomysłu na takie towarzyskie dlatego prosiłem o poradę Very Happy:D
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyCzw 06 Lut 2014, 12:27

Robisz za duży mix, lepiej wygląda mniej gatunków i liczniej.
Powrót do góry Go down
Andre&Sylwia




Liczba postów : 11
Dołączył : 30/01/2014
Skąd : Prudnik

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyCzw 06 Lut 2014, 13:11

Nie robię mixu. To jedynie opcje do rozważenia i wybrania. Napisz może zestaw który ty byś umieścił w takim baniaku jak możesz.
Powrót do góry Go down
Mateusz89

Mateusz89


Male Liczba postów : 731
Dołączył : 12/01/2012
Skąd : Gogolin

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyCzw 06 Lut 2014, 14:08

Może napisz nam jeszcze czy planujesz rośliny w tym akwarium?
Powrót do góry Go down
w-2




Male Liczba postów : 142
Dołączył : 18/12/2011
Skąd : niby góry

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyCzw 06 Lut 2014, 14:36

Bojownika odpuść sobie, trzymaj się jednago biotopu i wcale nie musi to być szczyt akwarystyki ale i będzie wyglądało lepiej i będzie łatwiejsze w utrzymaniu to ci gwarantuję. W mieścinie naszej jest dobra woda dla SA i porponuję byś przy tym pozostał.  Najefektowniej z małych kąsaczowatych wyglądają zwinnik blehera (rhodostomus) pływający bardziej przy dnie oaraz popularna hokejówka amazońska - pływająca raczej tylko górą przy tafli i bedąca chyba najbardziej stadną rybą jaką znam (wyżej wymieniony popularny neon  przy braku ryb straszących go rozpłynie się po całym akwa). Do tej opcji pasują labo pielęgniczki - i tutaj jest spory wachlarz tych co tą wodę zaakceptują (polecam borelli oraz nieco większe pielęgniczki boliwijskie) albo mniejsze pielęgnice z SA typu p. maroni lub skalar. Oczywiście jest sporo innych opcji i ryb dla bardziej wtajemniczonych np zamiast hokejówki - pstrążeń marmurkowy a zamiast maroni np krobia lub ładny skalar np sp. Peru (hodowany od małego z kąsaczami nie wyrządzi im krzywdy)  Opcji jest mnóstwo, tylko umiejętnie to rozegrać. Na dno w każdej z tych opcji dorzucić można 6-8 kirysków np panda lub zbrojniki otocinclu affinis (otosek). I jeszcze jedno nie bazuj na naszych sklepach w Prudniku bo tam nie ma bazy;)
Powrót do góry Go down
Andre&Sylwia




Liczba postów : 11
Dołączył : 30/01/2014
Skąd : Prudnik

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyPią 07 Lut 2014, 06:49

W-2 dzięki za podpowiedź. O sklepach prudnickich wiem doskonale jakie są. Akwarystyka w nich nie istnieje. Nawet po jakiś porządny pokarm musiałem jeździć do nysy. Myślę o giełdzie bo w sklepach zbankrutuje. A jak chodzi o pielęgniczki to jak się na coś zdecyduję to chyba na zamówienie w nysie bo normalnie utrafić to raczej lipa.
I mateusz rośliny tak jak najbardziej. Będę musiał coś nawet jeszcze dokupić do tego co już mam.
Powrót do góry Go down
Andre&Sylwia




Liczba postów : 11
Dołączył : 30/01/2014
Skąd : Prudnik

Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  EmptyPią 07 Lut 2014, 09:26

Mateusz89 trzeba było mnie odesłać do twojego postu z prezentacją akwarium. Mniej więcej właśnie coś takiego planuję. Może nie idealnie te ryby ale coś w tym stylu.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Obsada 375l  Empty
PisanieTemat: Re: Obsada 375l    Obsada 375l  Empty

Powrót do góry Go down
 
Obsada 375l
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Obsada do 180x60x60
» Obsada do mojego 112l
» obsada do 112L-NASKALNIAKI lub SZCZELINOWCE
» Zestaw 375l
» (375l) Ameryka Pd. - zbrojniki i pielęgniczki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Akwarystyczne Opole :: Akwarystyczne pogaduchy-
Skocz do: